בית הנייר – קוריאה לא יותר מגרסא מדויקת של המקור

בית הנייר-קוריאה לא יותר מגרסא מדויקת של המקור הגרסא הקוריאנית ללהיט שכבש את העולם שבה השוני הוא בעצם רק הלוקיישן המהיר מאוד.

בית הנייר – קוריאה לא יותר מגרסא מדויקת של המקור הגרסא הקוריאנית ללהיט שכבש את העולם שבה השוני הוא בעצם רק הלוקיישן המהיר מאוד. העלילה תגרום לכם להבין שכבר ראיתם את זה פשוט בספרדית.

העלילה של בית הנייר – קוריאה מתרחשת בשנת 2025 צפון קוריאה ודרום קוריאה הכריזו על הפסקת אש ועושות צעדי ענק לקראת האיחוד ביניהן ובשל כך הוקם מתחם ביניים על הגבול בין שתי המדינות שקראו לו " אזור סחר כלכלי משותף", יש בתוכו את המוסדות שיום אחד ישמשו את הממשלה החדשה של המדינה המאוחדת ובין היתר מקימים מטבעה להדפסת כל השטרות והמטבעות המשותפים החדשים.

באותה עת מתקיימות הופעות של זמרי פופ מדרום קוריאה והגבול נפתח לכלל האזרחים של המדינות. תושבי הצפון שחוו דיקטטורה כל חייהם מגיעים בהמונים לעבר הצד הדרומי בשביל לחוות קצת חופשיות אבל מגלים באופן לא מפתיע שהעניים בצד והעשירים חוגגים.

ועכשיו לחלק המוכר אדם כריזמטי עם מטרה משוגעת לחלוטין מגייס חבורת אנשים פישיים למדיי שניתן לאהוב בקלות שכמובן יוציאו לפועל את השוד הגדול ביותר שראתה ההיסטוריה האנושית, ייפרצו למטבעה החדשה בלי להרוג אך אחד או לפגוע במישהו יחזיקו בני ערובה כדי להרוויח לעצמם זמן בהדפסת הכסף שהם מעוניינים בו הלא היא בית הנייר הגרסא הקוריאנית ללהיט הספרדי שכבש את העולם.

לגרסא הקוריאנית בית הנייר – קוריאה יש את קווי האופי הברורים של סדרות הדרמה הקוריאניות, יש הטוענים שהיא אפילו מזכירה קצת את "משחקי הדיונון". גם פה הרעים הם העשירים שהתאווה שלהם גורמת לשאר סבל. רק שכאן סיפורי הרקע של הדמויות קיבלו השקעה רבה, טוקיו פה היא חיילת לשעבר בצבא צפון קוריאה שעברה לדרום בשביל לשפר את החיים שלה אבל בסופו של דבר מוצאת את עצמה מבצעת עבירות ופשעים נגד נצלני המהגרים שמנסים לנצל אנשים כמוה.

המצב המדיני הפוליטי בין שתי המדינות והתרבות הקוריאנית מגבירים את הדחף של הדמויות ומשנים את העולם שהעלילה מתקיימת בו. הבדלי התרבויות בהחלט מורגשים הן בצילום והן באיזון הדרמה לעומת הספרדים המופרזים יותר, נטפליקס עשו מאמצים רבים להריץ את הסיפור מהר יותר ולהריץ את קווי העלילה שבהם הספרדים דווקא לקחו את הזמן. אמנם מדובר פה ב12 פרקים שכבר זמינים לצפייה אך בהחלט דרושה חיבה רבה לתרבות הקוריאנית על מנת לצפות בה אם כבר ראיתם את הגרסא הספרדית.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

אקדמיית המטריה יוצאת לדרך

אהבה בשחקים – מארוויק הלהיט החדש שאתם חייבים לראות

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button