איך לתת לכל ילד את המקום האישי שלו גם במשפחה מרובת ילדים

לתת לכל ילד יחס אישי וזמן לבד עם ההורים זאת לא תמיד משימה פשוטה. אספנו בשבילכם 8 רעיונות פשוטים איך להעניק לכל הילדים ייחס ותחושת קרבה אישית

משפחות שהתברכו במספר רב של ילדים נאלצים לעיתים להתמודד מול התחושה שהם אינם מצליחים להעניק לכל ילד זמן וייחס אישיים וכי אין להם מקום פרטי משל עצמם. בדיוק בשביל זה חשבנו בשבילכם על מספר רעיונות שיעזרו לכם להעניק לכל ילד זמן וייחס אישי, גם בדברים הכי קטנים ופשוטים שיש. 

8 רעיונות לזמן איכות עם הילדים

1. זמן לבד – תנסו להסתכל על הסדר יום שלכם ותפנו שעה (אפילו חצי שעה) ביום לכל ילד בנפרד. תשבו אתו לבד, תלכו לטייל קצת תתעניינו באמת בתחומי עניין ובחיים הפרטיים שלו. אולי תגדלו שיש הרבה דברים שלא ידעתם על ילדכם עקב חוסר זמן האיכות הזה ותוכלו לייצר קשר חזק, בטחון ויציב יותר עם כל הילדים.

 

2. הבעת עניין בתחביבים – אם ילדכם טוב בתחום מסוים, תנסו ללמוד גם אתם את התחום כדי שיהיו לכם תחומי עניין לשיחה משותפת ונושאים דומים לדבר עליהם. בנוסף לכל ילד זה נותן תחושה טובה לדעת שההורים שלו מתעניינים בו ובעולמו האישי.

 

3. עזרה בשיעורי בית ולימודים – במקרים רבים הרבה יותר קל ונוח לבקש מהילדים הגדולים שיעזרו לקטנים יותר בשיעורים, אך יש משהו מאוד אישי עבור הילד בלשבת לבד עם ההורה ולדעת שההורה משקיע ומתרכז אך ורק בו ובהתקדמות שלו.

 

4. הקראת סיפור לפני השינה – לא חייב לשבת עם כל ילד לבד בשביל זה אבל יש משהו מאוד אינטימי בסיטואציה שיושבים ביחד אחרי המקלחות בדיוק לפני השינה ולשמוע ביחד סיפור. אפשר לתת לכל ילד לבחור ביום אחר סיפור וככה גם לתת לכולם מקום להביע את עצמם ואת העדפות שלהם.

 

5. משחק אישי – יש מגוון רחב של משחקי קופסא קצרים ל2 שחקנים או לקבוצות מצומצמות. מומלץ לשבת עם הילדים גם אם לחצי שעה למשחק קצר אשר יעניק להם תחושה שהם חשובים עבורכם וזמן האיכות הזה חשוב לכם. תוכלו לתת לילדים לבחור מבין המשחקים שבבית או אפילו ללכת עם הילדים לקנות משחקים חדשים, תוכלו לתת לילדים לבחור וליזום מה לעשות ובמה הם רוצים לשחק.

 

6. פעילויות מותאמות אירוע – לקראת החגים, חילופי עונות וכו' מתחלפים המוצרים בחנויות הסטוק השונות למוצרי יצירה מותאמים לפי האירוע. ניתן לרכוש מספר מוצרים או אפילו לייצור "מחסן" עבורכם עם חומרי יצירה ומשחקים לפי נושאים שתוכלו להוציא כאשר זה יהיה רלוונטי. ככה הילדים באמת ירגישו שהשקעתם מחשבה בפעילויות השונות עבורם.

7. כריכים עם שם לילדים –  נכון שהרבה יותר קל להכין 7 כריכים עם חביתה ו7 עם שוקולד ושכל ילד ייקח בבוקר (מומלץ לאמץ את הרעיון גם לטיולים משפחתיים) אבל יש משהו מאוד אישי בלשאול כל ילד מה הוא רוצה, להכין לו במיוחד ולסמן לו עם שם\ מדבקה\ ציור קטן שזה הכריך שלו שהוכן בהתאמה לרצונות שלו. מדובר בפעולה יחסית פשוטה מאוד עבורנו שיכולה להעניק לילדים תחושה שרואים אותם כפרט ושמים דגש להעדפות האישיות שלהם.

 

8. טיולים משפחתיים – טיולים וחופשות משפחתיות תמיד טובים לתחושת האחדות, הגיבוש, ההדדיות והקרבה בתוך המשפחה. תנסו לשלב בטיול משחקים, פיקניקים או דברים מענייניים שיעניקו ערך מוסף לטיול ויצרו חוויה שתנצרו לכל החיים.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button