"היורשת" בקשת 12 | לא מקורי, כתיבה חלשה אך יש פוטנציאל.

"היורשת" היא סדרה חדשה שעלתה לשידור בכורה בראשון (06.06.21) בקשת 12 היו מרכיבים בסדרה שיכלו לגרום ליורשת להפוך לסדרה מעניינת

"היורשת" היא סדרה חדשה שעלתה לשידור בכורה בראשון (06.06.21) בקשת 12 היו מרכיבים בסדרה שיכלו לגרום ליורשת להפוך לסדרה מעניינת, אך כתיבה וסיפור חלש ומשחק בינוני הורסים את החוויה שמופקת מהסדרה. 

"היורשת"- תקציר האירועים:

טופז (נופר סלמאן) נערה מתבגרת שחיה בשכונה של עולים חדשים יחד עם סבתה(אוולין הגואל) שחוותה טראומה שעוד לא סופרה לנו , לא מרשה לטופז לשיר וכמו כן להתגייס לצה"ל. אך חלומה של טופז היא להפוך כמו סבתה לכוכבת מפורסמת.

על מנת להגיע למטרה הזאת, היא מופיעה במקומות בילוי עם רקע מזרחי וחולמת לצאת מהשיכון טופז (נופר סלמאן) מצטרפת לספיר אמרגנית חרוצה (בת אל משיאן) בתקווה להיעזר אחד בשנייה ספיר (בת אל משיאן) מנסה בכל כוחה לא לתת לעסק של אביה להתמוטט, לאחר שאביה נאסר עקב הלשנה למס הכנסה על העסק שלו ביחד עם טופז הן יוצאות לנצח את העולם הנצלני שנשלט בידי הגברים שממש לא נותן להן יחס. 

המסע של טופז עובר מדרמה לקומדיה בתוספת אקטים מוזיקליים רבים' בלשון המעטה מרכיבים רבים היו גורמים ל"היורשת" להראות באור חיובי הרבה יותר אך הכתיבה, הביצוע והסיפור הלא מקורי משפיעים לא לטובה על הסדרה.

בראש ובראשונה הדמויות מתוארות בצורה מאוד סטראוטיפית ומוגזמת, בנוסף לדיאלוגים דלים ויחסים בין הדמויות שלא מובנות ולא אמינות בלשון המעטה, ניקח לדוגמא ההתנהגות של זוהרה סבתה של טופז שכפי שנראה בהתחלה מגנה בכל מחיר על טופז ובסוף מתהפכת לרצון לפגוע בנכדתה ולהשפיל אותה בפומבי על אותו העיקרון בנוסף לתיאור של החיים בשיכונים והפריפריה.

אך אפילו שהדרמה "היורשת" חלשה, הקומדיה מהנה הרבה יותר ואפשר למצוא בא יותר ממה שמצפים לו ברושם הראשוני שמגיעה עם הרבה מודעות עצמית לסדרה יש הרבה פוטנציאל אין ספק ויש לה עוד הרבה לאן לגדול.

סינדרלה מתוך "היורשת" בקשת 12
מתוך "היורשת" קשת 12

"היורשת" בקשת 12 – איך הסדרה נוצרה

 יוצרי הסדרה הם אורי סלעי ועומר טובי כשעומר גם ביים אותה אהבה למזרחית איחדה שני בחורים שחוו אהבה גדולה אל הז'אנר ומתוך מחסור ייצוג המזרחי בטלוויזיה ובמיוחד מחוסר הדימוי הטוב שהמזרחית חוותה הייצוג המועט גרם לטובי ועמר לרצות להוסיף למסך את מה שהיה חסר לה כילדים.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button