Weird West

 Weird West המשחק החדש מציע משחק בסגנון המערב הפרוע, אז נחסוך בדיבורים, ובואו נגלה מה המשחק הראשון של סטודיו WolfEye הכין לנו.

Weird West המשחק החדש מציע משחק בסגנון המערב הפרוע, אז נחסוך בדיבורים, ובואו נגלה מה המשחק הראשון של סטודיו WolfEye הכין לנו.

המשחקים Desperados, Red Dead Redemption בתוספת נגיעה של אלמנט RPG הם המעט שעולים לראש כאשר משחקים ב-Weird West. העלילה המסתורית של המשחק לא מתחילה ומסתיימת במסע אחד שאותו התחלתם, אלא מתפצלת לחמישה מסעות, שאט אט חושפות בפנינו את הסיפור השלם שלו. הדיאלוגים מזכירים משחקי RPG קלאסיים ללא דיבוב מורכב מידיי, יותר בסגנון של מספר דיאלוגים ארוכים מעט שעשויים לשנות התוצאה הסופית של אותה משימה. לצורך העניין, במסע הראשון אליו תידרשו לצאת תגלמו את דמותה של ציידת הראשים ג'יין בל, כשתגיעו לעיירה תהיה לכם בחירה, לעזור לאסיר בדרכים עדינות, או לחלופין להיות "השוטר הרע" ולשבור לו את כל האצבעות. ולאלה שיצא לשחק במשחקי RPG כפי שכבר יצא לכם להכיר ולהבין זה משפיע על המשך הסיפור. למשחק יש עוד המון הפתעות ותפניות בעלילה שאותם כבר תגלו בעצמכם.

בכל רגע נתון אתם יכולים ליצור תפנית חדשה בעלילה שתשנה את כל הסיפור, בואו לא נשכח אנחנו נמצאים בתקופת המערב פרוע, שהכול פה אפשרי, גניבות, רציחות, ובגידות. ולכל אחת מן הפעולות הללו יהיו השלכות.

קיים טיימר שמוצג במשחק, במהלך המסע ייצא לכם להיתקל במשימות בעלות זמן קצוב לסיים אותן, אז איך זה בעצם פועל? כשתלכו ממקום למקום זה עולה לכם בזמן משחק, הקצב יהיה איטי יותר אם אין לכם סוס לרכב עליו. אם המשימה היא על זמן קצוב, השעון יתחיל להתריע לכם בכל פעם עד שלא תסיימו אותה, וכמובן שאם לא תסיימו אז תיכשלו במשימה

הסיפור הרבה יותר עמוק ורחב מעבר למטרה העיקרית, מטפטפים לנו רמזים לאורך כל הדרך. אתם יכולים למצוא את עצמכם באמצע משימה כשלפתע מתגלים בפניכם עוד חלקים שקשורים לסיפור הראשי, בעקיפין. ובדרך כמובן תוכלו למצוא: מוכרים, פורעי חוק, ואפילו מפלצות על טבעיות

אחרי שדיברנו על העלילה בואו נגיע לעיקר המשחקיות, אוהבים Twin Stick Shooter? מקס פיין? Desperados? מדהים, Weird West עשה שילוב מיוחד בין כל אלה ואפילו יותר. שתתחילו את המשחק, בוודאי תשימו לב ליכולות שיש לכם בתחתית המסך, תוך כדי המסע, אתם תצברו יכולות חדשות אותן תוכלו להחליף על פי הנוחות שלכם במערב הפרוע ניתן לעשות שימוש רב בסביבה, לא צריך לגעת בכלל באויבים שלכם, מספיק שתירו בחלקים נפיצים בשטח, הטבע כבר יסיים עבורכם את העבודה.
טכניקת ההתגנבות במשחק דיי מדהימה, נניח שאתם נמצאים תחת צל או בין עשבים, ה– AI של האויבים לא אמורים להיות מסוגלים לאתר אותך, לרוב זה עובד ולפעמים גם לא.

מנגנון שדרוג הדמות פועל בצורה מאוד שונה מהרגיל. יש שני סוגי שדרוג: Perks ויכולות, כל אחד מהם ניתן לשפר על ידי מציאת סוג מסוים של פריטי אספנות. מנגנון זה נותן סיבה נוספת לחקור את המערב הפרוע לכל אורכו ורוחבו. עם זאת, עליכם להיות מחושבים יותר בשדרוג היכולות שלכם, כמה מהן נהדרות, כמו היכולת להפוך אויבים לחברים, יכולות ירי מיוחדות לאוסף הפרטי שלכם, והן משתנות בהתאם לדמות שאותה אתם מגלמים לאותו מסע. ה-Perks מאפשרים לשפר את יכולותיה הכלליות של הדמות עצמה, פחות נזק, יותר HP לאחר שימוש בתחבושות, ועוד מגוון. כאמור, כפי שכבר צויין, השדרוג מוגבל לשימוש, אבל כאן כל היופי מאחוריו, לחשוב מעט מחוץ לקופסה, ולא לזרוק לעברנו נקודות צבירה כרגיל כמו כל משחק אחר כמעט שעשה זאת בעבר. לשם שינוי, זה מרענן מאוד ומה שאפילו יותר מגניב, ה-Perks שבחרתם עוברים איתכם לדמות החדשה במסעות הבאים.

ב– Weird West, המצלמה לפעמים עשויה להיות בעייתית במיוחד במפות או בקרבות. כאשר יש משימות ראשיות או צדדיות, ונגיד ה– NPC רחוק, לא משנה כמה תרחיקו את המצלמה, אם הוא לא נמצא בטווח הראייה שלכם לא תצליחו למצוא אותו. מה שיותר מעצבן, שמתי שאתם מכוונים עם הנשק לא ניתן לשנות את זווית המצלמה, בכל פעם תצטרכו לשחרר מכפתור הכוונת להתעסק עם הגלגלת הימנית ולהחזיר לכתף, טיפה מעיק, במיוחד שאתם באמצע קרב עם הרבה אויבים, לאחר מספר שעות של משחק, מתחילים להתרגל למצלמה
יש לציין לטובה את האמנות מאחורי המשחק, הדגש על הפרטים הקטנים של המפות, הסביבה, שימוש באנימציית 2D+3D סגנון סדרת Borderlands נראה פשוט יפיפה. מערכת מזג אוויר משתנהמעבר בין יום ללילה, אם אתם שופכים מיכל מים, אפשר לשים לב שהוא מתייבש עם הזמן, הסטייל של המערב פרוע, המבנים, המחצבות.

לסיכום, אפילו שניתן למצוא הרבה מהמכניקות שדובר עליהם בהמון משחקי AAA, זה רק מוכיח ש למשחקים הקטנים כמו Weird West יש את היכולת לחדש לנו גם ב-2022. גם אחרי שחשבנו שכבר ראינו אפילו שנדמה שמדובר פה בעוד משחק RPG שכבר יצא לנו לשחק בעבר בכל מיני ווריאציות למיניהם, בכל זאת היופי מאחוריו נמצא בעלילה, מכניקת היריי סטייל מקס פיין שלא נמאסת אף פעם, סגנון ה– Art המשגע, ואיך אפשר בלי החופשיות של השחקן בעולם היפה הזה. נכון, הוא לא מושלם, אבל בסופו של סשן ארוך, אתם תצאו מרוצים ממנו.

 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

Triangle Strategy

Gran Turismo 7

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button