טיפול זוגי בשיטת NLP לשיפור מערכת היחסים

אין זוגיות שלא נתקלים בה בקשיים, אנחנו כאן להכווין אתכם לטיפול הזוגי שיעזור למערכת היחסים שלכם להתחזק ולפרוח, להתמודד עם קשיים ולתקשר נכון.

מי מאתנו לא נתקל בקשיים בזוגיות? זה רק טבעי והגיוני כששני אנשים שונים שלכל אחד מהם יש רקע, היסטוריה ואופי שונים. כשאנו צריכים לפעול כיחידה אחת ולנהל מערכת יחסים, יעלו מדי פעם בעיות. בNLP כמו בכל שיטת טיפול זוגי אחרת, יש התייחסות למקום שכל אחד מבני הזוג מגיע ממנו, לרצונות שלו כאדם ולרצונות במשותפים של בני הזוג ביחד ולציפיות שלהם מהזוגיות.
כל זוג יכול לפנות לטיפול זוגי כאשר עולה קושי והם מרגישים כי אינם מצליחים לתקשר בצורה נכונה, מתאימה ולפתור ביחד את הבעיות בזוגיות ובחיים המשותפים שלהם.

בעיות נפוצות בין זוגות שמגיעים לטיפול זוגי:

ישנן מגוון של בעיות זוגיות שבהן ניתן לטפל בעזרת שיטת NLP , לדוגמא:

  • בעיות בתקשורת
  • מאבקי כוחות בתוך הבית
  • קונפליקטים בזוגיות
  • בעיות וריחוק בחיי המין
  • תחושת בדידות בתוך הקשר
  • בעיות משפחתיות קודמות
  • קשיים בגידול הילדים
  • אי הסכמה על חלוקת התפקידים בבית
  • משברי אמון, קנאה ואובססיביות
  • משברים לא צפויים בחיים האישים (מוות של אדם קרוב, מחלה, פיטורין, טראומה, תאונה, משברי זהות ועוד)

המטרה ודרכי הטיפול ב-NLP:

מטרת הטיפול הזוגי היא חיזוק הקשר והתקשורת בין בני הזוג על מנת לעזור להם להגיע למקום טוב יותר בקשר.

זוגות שמצליחים להתגבר ביחד על קשיים ומחסומים ומצליחים לגדול ולצמוח ביחד מהמשברים יהיו זוגות חזקים יותר, עם בסיס יציב יותר למערכת יחסים מעצימה, תומכת, אוהבת ומקבלת.

בשיטת NLP ניתן ללמוד כלים שיעזרו לזוגות למצוא את נקודות החוזק שלהם בצורה אישית וביחד כזוג. בעזרת שימוש בטכניקות שונות נוכל לעלות את כל הבעיות שבני הזוג מרגישים במערכת היחסים ולהתייחס לכל אחת מהן בנפרד ולמצוא ביחד את הפתרון הנכון לשניהם על מנת להתמודד עם אותה בעיה.

טכניקות רבות בNLP עובדות על הלא מודע ועל שינוי בפירוש סיטואציות, שינוי תגובות, למידת דרכי תקשורת חדשות ואפקטיביות יותר, הבנת הפרטנר והכוונה החיובית שמאחורי ההתנהגות שלו\ה, הבנת הכוונה החיובית שמאחורי התגובות שלנו ושליטה בהן.

כיוון שטיפול בNLP עובד על הלא מודע לא תמיד התוצאות והשינוי יהיו מידיים אך הם יגיעו (לפעמים לאחר כמה שעות ולפעמים אפילו ימים בדדים) והם יהיו אפקטיביים ומשמעותיים מאוד.

לפעמים במהלך הטיפול יעלו בעיות אישיות שלא תמיד היינו מודעים עליהם וזה חשוב שבני הזוג יהיו מוכנים לזה ויקבלו בהבנה אם בן\בת הזוג שהרגישו שהטיפול העלה אצלם דברים מוסתרים ירצו לאחר מכן לבוא לטיפול לבד על מנת להתמודד עם מה שעלה, אין זה מעיד על הזוגיות או על בעיות אמון אלא על בעיה מודחקת שעלתה ולפעמים יותר נוח וקל לטפל בה לבד עם המטפל בלי נוכחות של בני זוג או משפחה.

איך מחליטים שהגיע הזמן לטיפול זוגי?

במקרים של מריבות בתדירות גבוהה, מריבות עוצמתיות במיוחד או תחושה שהתקשורת לא טובה ואין הבנה בין בני הזוג רצוי לפנות לייעוץ או לטיפול זוגי. לפני ההחלטה לפנות למטפל כדאי לשבת לשיחה עם הפרטנר\ית ולהגיע להבנה ביחד שיש בעיה ולוודא שגם הצד השני רוצה ומעוניין בטיפול. יש מגוון רחב של טיפולים וצריך למצוא ביחד את השיטה והטכניקה שהכי נכונה לכם כזוג. תמיד ישנה האפשרות להתנסות במספר טכניקות וטיפולים שונים במקביל או לנסות ולהחליף בהתאם למה שמרגיש לכם נכון.

הכי חשוב בכל התהליך לזכור שזה טבעי לריב ולא תמיד להסתדר במערכת יחסים זוגית, אבל כל עוד יש אהבה ורצון של  בני הזוג לתקן ולשפר תמיד אפשר ואף פעם לא מאוחר מידי ללמוד דרכים חדשות לתקשר ולפתור בעיות ואולי בדרך תגלו מחדש את בן\בת הזוג שלכם ומפה רק תצמחו ותפרחו ביחד.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button