The Quarry

The Quarry המשחק שיצרה חברת Supermassive Games לא ממש מייצרים משחקים מאסיביים אבל הם אחראים ליצירת מופת בקרב משחקי ״צור לעצמך את ההרפתקה״

The Quarry המשחק שיצרה חברת Supermassive Games לא ממש מייצרים משחקים מאסיביים אבל הם אחראים ליצירת מופת בקרב משחקי ״צור לעצמך את ההרפתקה״ הלא הוא המשחק Until Dawn.

אי אפשר להגיד שכל דבר ש-Supermassive Games עשו יצא מושלם, במיוחד כשהם החלו לגלוש לז׳אנרים אחרים, אבל כשהם נשארו באזור הנוחות שלהם, הם עשו זאת מצוין, כמו באנתולוגיית התמונות הקודרות.

The Quarry הוא משחק שיוצא מעולם האנלוגיה ומחזיר אותנו ישירות לסגנון Until Dawn. מדובר בקבוצת צעירים במחנה קיץ שנקרא Hackett’s Quarry, מה שמתחיל במעשה טיפשי שמשאיר את הצעירים לבד לעוד לילה אחד במחנה הקיץ מהר מאוד הופך לערב של אימה עם עונת ציד, סיפור על יריד מקומי שעלה בלהבות, רוח רפאים של אישה שמחפשת את בהן שלה שני צעירים שהיו צריכים להגיע בתחילת הקיץ למחנה אבל לא הגיעו, מפלצות ועוד

היעד הסופי, זה לשרוד את הלילה עם כמה שיותר צעירים שיישארו בין החיים, או להרוג את כולם, זה הסיפור שלכם, אתם אלה שתחליטו. ואם כבר דיברנו על לשרוד או למות, יש לכל דמות בערך 10 דרכים שונות למות במשחק נשמע כיף אה?

המשחק הוא בעצם סוג של סיפור אימה אינטראקטיבי. כל פעם נגלם דמות שונה קיימות בסך הכול 9 דמויות שנמצאת באזור מסוים. בכל דמות משחקים בנקודת מבט של גוף שלישי, תינתן לכם האפשרות לחקור את האזור ולחפש אחר רמזים, הוכחות, מידע וקלפים שיתנו לכם מידע חיוני אותו תצטרכו בהמשך המסע שלכם. כמובן שלא חייב לחקור אבל אלו שכן ייחקרו ירוויחו תוכן עשיר יותר לעלילה.

יהיו לכם גם דיאלוגים וכדומה עם דמויות אחרות ובחירות חשובות לעשות אין הצעות כי רוב הבחירות שתעשו ישפיעו באופן ישיר על איך העלילה תמשיך להתפתח מכאן, כאן לעומת משחקים אחרים ההשפעה היא מיידית, כמעט כל החלטה שתבצעו תיקח אתכם לדרך שונה במשחק. המשחק גם ידאג לספר לכם מפעם לפעם איך הפעולה שביצעתם עם דמות אחרת השפיעה על מערכת היחסים ביניכם. יש גם סיטואציות מהירות, תידרשו ללחוץ על כפתור מסוים תוך פרק זמן קצר על מנת לבצע פעולה או לעצור את הנשימה הכול תלוי סיטואציה.

ככה בדיוק אתם יוצרים לעצמכם את הסיפור שלכם, את העלילה הייחודית שלכם. המשחק יתקדם לפי ההחלטות שלכם והאם הצלחתם לבצע את רצף אירועי הזמן או נכשלתם, האם מצאתם את המידע ואת הראיות או לא, האם בחרתם להיכנס למרתף או להשאיר את הדלת סגורה. יש המון בחירות במשחק, המון אינטראקציות והמון צמתים.

רגע האימה מגיעים ממש בהתחלה וזה טוב, לאחר רגיעה קלה האימה חוזרת ומלווה אתכם למשך כל העלילה. המשחק בנוי על 12 פרקים, כל פרק אורכו בערך 45-60 דקות. המשחק יכול להסתיים מהר יותר אם לא יישארו דמויות לשחק איתן כמובן. בסוף כל פרק יש מונולוג עם איזו קוראת בקלפים, אשר מסתמנת כדמות חשודה, היא באמת רוצה לעזור למי שירצה עזרה.

Supermassive יודעים שיש שחקנים שברגע שסיימו את הסיפור שלהם, הם לא יחזרו לנסות שוב ולבנות אותו אחרת. ובגלל זה בסוף המשחק הם נותנים אפשרות להציל 3 דמויות ממוות ולהמשיך לראות איך העלילה מתפתחת עכשיו כשהם שוב בחיים.

את המשחק אפשר ואפילו רצוי לשחק יותר מפעם אחת. המשחק נמשך כ-10 שעות ולכן זה לא נורא לשחק בו פעם נוספת ולקבל עלילה שונה. למשחק יש 186 סופים שונים ולכן יש המון דרכים לשנות את העלילה. אם תרצו מסע נוח יותר, תוכלו לשבת על הספה ולצפות במצב סרט שזה בעצם קטעי וידאו מהמשחק שמראים מה קורה אם כולם חיים או כולם מתים.

אתם לא חייבים לשחק את המשחק לבד. יש משחק רב משתתפים. אפשר לשחק עד 8 שחקנים על אותה קונסולה כאשר כל שחקן מגלם דמות שונה. יש אפשרות גם למשחק רב משתתפים ברשת, כאן יש שחקן ראשי אחד שמארח שאליו יכולים שבעה שחקנים נוספים להצטרף מרחוק ולעשות הצבעה בכל החלטה שצריך לקבל. ההחלטה מתקבלת לפי בחירת הרוב. בנוסף לכך בסצנות המשחק התנגנו שירים שכיף לשמוע ברקע לצד מנגינות מלחיצות שמגבירות את הפחד ברגעים המתאימים.

לסיכום ,The Quarry הופך לחלק ממשפחה נהדרת של משחקי סיפורי אימה מבית היוצר של Supermassive Games. לא צריכים להיות חובבי אימה בשביל להנות מהמשחק. אין הרבה חדש למי שיצא לו לשחק במשחקים קודמים של החברה. גרפיקה נהדרת לצד עלילה מותחת עם סאונד שמגביר את החוויה לפחות פעם אחת, בעלילה משלכם.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

אילון מאסק הרעיד את עולמו של המיליארדר סרגיי ברין

Triangle Strategy

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button