פסילת רישיון נהיגה – כל מה שחשוב שתדעו

מה הקריטריונים לפסילת רישיון נהיגה? בואו לדעת את כל מה שצריך כדי לשמור על רישיון הנהיגה שלכם או כדי להגיש ערעור נכון במידה ונפסל לכם הרישיון

מי יכול להכריז על פסילת רישיון נהיגה ובאיזה מצב

כאשר אדם לא הוציא רישיון נהיגה אך עדיין נוהג ברכב או נוהג לאחר שקיבל פסילת רישיון נהיגה חשוף לקנסות ולענישה של ריצוי מאסר בפועל. הסמכות לשלילה של רישיון נהיגה קיימת עבור שלושה גופים שונים: 

קצין במשטרה – לקצין משטרה יש הסכמות לשלול רישיון נהיגה לטווח של עד כ30 יום. הקצין שולל את הרישיון באותו רגע שקבע, אותו היום נחשב כיום הראשון בתקופת ההמתנה אותה הוא קבע במעמד השלילה.

בית משפט – בבית המשפט ישללו רישיון נהיגה בעקבות עברות תנועה או כחלק מעסקת טיעון מול התביעה. כאשר בית המשפט פוסק על שלילת רישיון יש במקום ללכת ולהפקיד את הרישיון אצל המזכירות, יום השלילה נספר כיום הראשון בזמן השלילה.

משרד הרישוי – לאחר צבירה של כ36 נקודות בגין עברות תנועה יישלל הרישיון של אותו נהג לתקופת זמן של כ3 חודשים, במידה וצבר את אותו סכום של נקודות בפעם השנייה בתווך של כ6 שנים יישלל רישיונו לפרק זמן של כ9 חודשים. במידה ומשרד הרישוי קבע על פסילת רישיון נהיגה, יש להגיע עצמאית לפקידת הרישוי ולהפקיד את רישיון הנהיגה לתקופת הזמן שנקבעה. יום ההפקדה יחשב כיום הראשון בריצוי הפסילה. 

ענישה על נהיגה ברכב ללא טסט

כאשר נתפס נהג ברכב ללא רישיון רכב, כאשר עבר פרק זמן של פחות מחצי שנה מתאריך פקיעת הרישיון יקבל הנהג קנס של 250 ש"ח. במידה ותאריך הפקיע של רישיון הרכב עבר את החצי שנה יעמוד הנהג בפני זימון לבית משפט.

חשוב לדעת 

גם לאחר תקופת השלילה שנקבעה יש לקחת בחשבון כי אם נקבע שאליכם לערוך מבחן חוזר על מנת לקבל את הרישיון, אינם תהיו זכאיים לקבל אותו בצורה אוטומטית אלא רק לאחר מעבר המבחן או הטסט בהצלחה. בכל הנוגע להתנהלות מול בית המשפט בענייני תעבורה מומלץ מאוד להגיע עם עורך דין לענייני תעבורה, זאת כדי לנסות ולהקל בענישה עד כמה שניתן.

במידה ונקבע עונה 'כבד' עבור העברה אותם ביצעתם, בעזרת עורך דין תמיד תהיה לכם האפשרות להגיש ערעור או בקשה לדיון חוזר בנושא. במידה ופסילת רישיון הנהיגה נקבעה על ידי קצין ונקבעה לפרק זמן של עד כ30 יום, אין אפשרות להגיש בקשה לחנינה או ערעור ויש להמתין את פרק הזמן שנקבע עד שהקצין יחזיר את הרישיון לבעליו. כל זמן של נהיגה ברכב ללא רישיון בתוקף, בזמן שלילה או ללא רישיון נהיגה תעלה לבית המשפט שם תעמדו בפני עונש כבד בהרבה.

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם –

מרצדס a180 – ביקורת על הדגם החדשני והעדכני

רכבים במחסור – מחסור השבבים ממשיך להשפיע על התעשייה

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button