קפיצת גדילה אצל ילדים – כך תהיו מוכנים

הילד מתנהג שונה מהרגיל? הרגלי שינה משתנים? אולי הוא מתקרב לאחת מקפיצת גדילה אצל ילדים, במאמר נסביר על הקפיצות ואיך תוכלו להתכונן אליהם:

כאשר מדברים על קפיצת גדילה אצל ילדים מתכוונים לעלייה במשקל ואף בגובה שלהם, ולכל מיני שינויי גוף שחלים עם ההתבגרות, כמו למשל – שיניים שנכנסות ואז יוצאות, או צמיחת שיער, ואז חלה ההתבגרות. אנו מפצירים בכם להמשיך ולקרוא עד תום המאמר, וכך תבינו הכול אודות – קפיצת גדילה אצל ילדים – כך תהיו מוכנים…

צמיחה גופנית מתייחסת לעלייה בגובה ובמשקל ולשינויים אחרים בגוף שקורים כשהילדים מתבגרים. שיער צומח; שיניים נכנסות, יוצאות, ושוב נכנסות; ובסופו של דבר ההתבגרות מגיעה. הכל חלק מתהליך הצמיחה..

מה היא קפיצת גדילה אצל ילדים נורמלית?

קפיצת גדילה אצל ילדים נורמלית חלה כבר בשנה הראשונה לחייהם, שבה הם גדלים בשיעור של עשרים וחמישה סנטימטרים, כמו גם משלשים את המשקל שבו הם נולדו. אם אתם חוששים שכל זה לא מתרחש בשנה השנייה לחיי הילד, הסירו כל דאגה מעל ללבכם, משום שילדים אינם ממשיכים לגדול באותו הקצב של הינקות. לאחר שנתם הראשונה ועד לגילאי שנתיים הגדילה לרוב תהיה בקצב די קבוע שנאמד בשישה סנטימטרים בשנה, עד לגיל ההתבגרות.

באופן מובהק ניתן לומר, כי ילדים בעלי נטייה לקפוץ בגדילה קצת יותר במהלך עונת האביב. קפיצת הגדילה המשמעותית חלה בגיל ההתבגרות, לרוב מגילאי שמונה ועד לגילאי שלוש עשרה בקרב הבנים, ומגילאי עשר ועד לגילאי חמש עשרה בקרב הבנות, כאשר גיל ההתבגרות מתפרס על פני תקופה של בין שנתיים לבין חמש שנים, והקפיצה בגדילה מקורה בהתפתחות מינית, לרבות – תחילת המחזור החודשי, הופעה של שיער בבית השחי ושיער ערווה, והתפתחות של איברי המין, וכיוצא בזה.

איך תהיו מוכנים לקפיצת גדילה אצל ילדים?

על מנת להיות מוכנים לקראת קפיצת גדילה אצל ילדים, באפשרותכם לנקוט במספר פעולות, על מנת להבטיח התפתחות וגדילה תקינים, אשר קריטיים לרווחה ולבריאות של הילדים שלכם, כדלקמן –

  • תקפידו על פעילות גופנית באופן קבוע של הילדים שלכם – משום שהשמנת יתר מהווה, לכל דבר ועניין, בעיה אמתית של המון ילדים, אתם חייבים לוודא שהילדים שלכם יתעמלו באופן סדיר. פעילות גופנית מומלצת היא למשל – כל ענף ספורט, באשר הוא, רכיבה על אופניים, טיולים רגליים, או לחלופין כל פעילות מהנה שתניע את הילדים לזוז תקדם בריאות וכושר גופני ויסייעו להם לנהל משקל תקין.
  • תקפידו על מספיק מנוחה – דפוסי השינה משתנים לפי גיל וילד. אך מרבית הילדים צריכים לישון בממוצע בין עשר לבין שתיים עשרה שעות שינה בלילה. השינה מעניקה לגוף של הילדים הגדלים את המנוחה הדרושה להם על מנת לגדול היטב.
  • תקפידו על תזונה טובה של הילדים שלכם – תזונה מאוזנת מלאה בוויטמינים ומינרלים חיוניים תסייע לילדים להגיע לפוטנציאל הגדילה המלא שלהם.

מה לעשות או לא לעשות בנושא בזמן קפיצות הגדילה?

כל ילד גדל ומתפתח בילדותו באופן שונה, יש נמוכים ויש גבוהים, בעוד בנות מתבגרות יותר מהר מבנים, כאשר חלק מהן עשויות להיות מאחורה בהקשר של קבלת ווסת או התפתחות השדיים, וזה נורמלי לחלוטין. יש דברים שכדאי לעשות או לא לעשות בנושא של קפיצת גדילה אצל ילדים, כמו לדוגמא – תשתדלו להימנע מהשוואה של הגדילה בין אחים או ילדים אחרים.

הפניית תשומת הלב לגובה, לצורך העניין, רק תגרום לילדים להרגיש מודעים לגודל שלהם. תעודדו את הילדים לקבל את הצמיחה וההתפתחות שלהם כחלק מהטבע. תסבירו להם שחלק מהילדים גדלים ומתפתחים בקצב שונה – והפריחה המאוחרת לרוב תגיע בסופו של דבר.

 

יעניין אתכם גם – 

חיפה נגד פריז – מסי כיבה את האנרגיות באצטדיון

מיקרוסופט – חברה הממתגת עצמה כשיוונית השיקה ווינדוס 11 לגברים בלבד

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button