אהבה בשחקים – מארוויק הלהיט החדש שאתם חייבים לראות

אהבה בשחקים: מארוויק" הלהיט החדש הסרט "אהבה בשחקים" לא מורכב מידיי או מעורר חושים אבל אפשר להגיד בביטחון מלא שזה אחד הסרטים הכי כייפים

אהבה בשחקים: מארוויק" הלהיט החדש הסרט "אהבה בשחקים" לא מורכב מידיי או מעורר חושים אבל אפשר להגיד בביטחון מלא שזה אחד הסרטים הכי כייפים שאתם עומדים לצפות בו לא תשמעו הרבה טענות על כך שהסרט “אהבה בשחקים” של שנת 68’ הוא יצירה מטורפת, אבל אי אפשר שלא להכיר את הקשר ההדוק בינו לבין הלהיט ההוליוודי של שנות ה80 “שעשועים מסוכנים" אשר הזניק את השחקן הצעיר טום קרוז אל הפסגה, אבל בואו לא נשכח שמה שהציב אותו בתפקיד כוכב הקולנוע הגדול בעולם זה לא אחר מאשר גילום הדמות פיט "מארוויק".

והנה כמעט ארבעה עשורים עברו וטום קרוז עדיין משקיף מהפסגה. “אהבה בשחקים" הציגה את הפנטזיה של הניסיון להתגבר על החולשה שהפגינו האמריקאים במלחמת ווייטנאם, בעזרת עלילת המשנה של האב שטס במלחמה ונהרג בנסיבות לא ידועות. הבמאי טוני סקוט ושאר המפיקים הציגו את העוצמה האדירה של מטוסי הF-14, מה שהיווה פרסומת מועילה לצבא ארצות הברית שגרמה לקפיצה של כ500 אחוזים במספר המתגייסים שרצו להיות טייסים. הסרט אמנם הציג את הרומן של צ’רלי ומארוויק , אבל התרכז בעיקר בעוצמתה של האחווה הגברית. 36 שנה עברו מאז יציאת הסרט הראשון ועכשיו הסרט "אהבה בשחקים: מארוויק" מחזיר אותו לתפקיד שעשה ממנו כוכב ענק.

החלום על העוצמה הלאומית היא לא הנושא המרכזי ב"מארוויק", אלא שהנושא המרכזי הוא לא אחר מאשר טום קרוז שמסוגל לגלם באופן מדהים גם בגילו הנוכחי את הכריזמה והחוצפה של טייס קרב, קרוז בחר להישאר בדרגת קפטן כדי שיוכל להמשיך לעשות את מה שהוא יודע לעשות – להיות טייס הקרב הטוב ביותר. בסרט הנוכחי מארוויק הוא טייס ניסוי שעליו לבצע טיסה במטוס "הדראקסטאר" גרסה מומצאת לSR-71 בלאק בירד הוא מפר פקודה ובוחר לסכן את החיים שלו רק כדי להציל את המשרות של כל אלה שעבדו על הפרויקט.

ואז הדבר הבא שקורה הוא הכניעה שלו מהבלתי נמנע – הדור הבא של מטוסים לא מאוישים שיחליפו את הטייסים האנושיים. המטוס שאותו מטיס מארוויק (קרוז) עובר את מחסום מאך 10 ולוקח אותו אל הקצה העליון של הסטרטוספרה, כמובן שלאחר שביצע פעלול מסוכן ואסור הוא זוכה לשיחה כועסת מאדמירל צ’סטר "האמר" קיין ממש כמו בסרט הקודם השיחה הזו מובילה אותו באופן דיי אבסורדי ל"טופ גאן" בית הספר עתור השבחים שאליו מגיעים רק האליטה של טייסי הצי.

שם הוא צריך להדריך חבורת טייסים שכל אחד מהם זכה לתואר "המצטיין" של המחזור שלו ב"טופ גאן" שכמובן שגם מאותם חבר’ה מארוויק הוא עדיין הטוב ביותר שקיים. המטרה שלהם ממוקמת בדרגת קושי אדירה הפצצת כור גרעיני תת קרקעי עם מאפיינים מעורבים של רוסיה ואיראן.

בזמן שהוא עדיין תחת פיקודו של האדמירל בו "ציקלון" סימפסון שממש לא עף עליו ומשחק את תפקיד ה"רע" בסרט הזה. כל אותם טייסים צעירים הם חבורה דיי מגוונת לעומת הסרט הראשון, אבל מי שנבחרים להיות הבולטים הם שני בחורים לבנים שיוצרים באופן כמעט מדויק את העויינות בין טום "אייסמן" קאזנסקי לבין מארוויק . ההתמקדות של הסרט "אהבה בשחקים" בגילו של טום קרוז מתאר את ההתכחשות לאובדן הנעורים הנשי, תוך דגש על החוויה הגברית בנושא.

קלי מגיליס לא קיבלה הצעה להשתתף בסרט לא רק בשל כך שהיא כבר לא מרבה לשחק בסרטים אלא שהיא גם נגד ניתוחים פלסטיים למזעור נזקי הגיל והחולפה בשחקנית ג’ניפר קונלי המגלמת את פנלופי "פני" בנג’מין הבת של האדמירל שהפכה כעת לאהובתו של מארוויק.

אין מה לצפות מהסרט "מארוויק" לעומק בדמויות המשנה, דיאלוגים בעלי משמעות רבה, או לסוף מטורף שיפתיע את הצופים. בנוסף לזה ערכו של הסרט לא מוטל רק על קרבות האוויר המרהיבים אלא גם על ההצלחה של טום קרוז ודמותו מארוויק לשמר את המעמד שלהם. אנחנו סבורים שיגיע היום שבו כוכב הקולנוע הענק יבין שהאגו שלו הוא זה שממשיך להזרים לו צ’קים ולא גופו. מה שבטוח שזה לא יקרה בסרט הזה.

 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

אומגה 3 – מה זה ולמה אתם חייבים לתת לה חשיבות?

קידום אתרים באינטרנט – המדריך המלא למציאת מילות מפתח טובות

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button