תוכים מדברים – יש סוגי תוכים מדברים רבים ובוא להכיר 8 בולטים

תוכים מדברים, יש כל כך הרבה סוגי תוכים מדברים איך יודעים לבחור? נציג לכם 8 סוגים נבחרים בניהם תוכי קואקר, תוכי קקדו ועוד סוגים נפלאים נוספים.

כשאנחנו חושבים על תוכים מדברים ישר עולה בדמיון ציפור צבעונית גדולה בעלת יכולת להעתיק דיבור של בני אדם. ברוב המקרים אנשים המחפשים תוכי מדבר מעוניינים שהתוכי אהיה יכולת יוצאת דופן בדיבור, ומתמקדים אך ורק בזה. אך זה טעות, זה קריטי שהתוכי יתאים לאופי שלכם ולסגנון החיים שלכם, ישנם סוגים רבים כמו – תוכי קקדו, תוכי קואקר, תוכי ארה ועוד.
בואו ותקראו על 8 סוגי תוכים מדברים הבאים כדי לקבל אינדיקציה על סוג התוכי המתאים ביותר לכם.

סוגי תוכים מדברים:

1. תוכי מקאו

תוכי מקאו ידועים בצבעים המופלאים שלהם, אופי חזק, ויכולות ורבליות רחבות. מקאו הם תוכים נפלאים עם יכולת ללמוד עד כ100 מילים ואפילו להשתמש במילים עם הגיון והקשר אחת לשניה, כמו כן יכולים ללמוד משפטים קצרים ושורות משירים.

מאפינים פיזיים:

אורך: 81 ס"מ (כולל הזנב)

משקל: 800גרם – 1 ק"ג

צבע הכנף העליון- צהוב, כחול בהיר.

צבע כנף תחתון- כחול כהה, אדום כהה, זהב,ירוק.

עיניים- עור לבן מסביב לעיניים.

2. תוכי קקדו: 

תוכי קקדו הוא גדול ובעל יכולות ורבליות מעולות גם במצבי בשבי. קשה לאלף אותו לדבר, אך היתרון שלו לאומת שאר התוכים שהקול שלו הרבה יותר נעים לאוזן . קקדו הוא תוכי מעולה אך אם זאת גם מאוד נזקק לצומת לב, אם לא יקבל מספיק צומי יכול להכנס לדכאון ולפגוע בעצמו. 

מאפינים פיזיים:

אורך: כ45 ס"מ.

משקל: 400 גרם – 800 גרם.

גוף בעיקר לבן, כנפיים תחתיות צהבהבות, עיניים אדמדמות בנקבות וחומים או שחורים בזכרים.

תוכים מדברים, יש כל כך הרבה סוגי תוכים מדברים איך יודעים לבחור? נציג לכם 8 סוגים נבחרים בניהם תוכי קואקר, תוכי קקדו ועוד סוגים נפלאים נוספים.תוכים מדברים, יש כל כך הרבה סוגי תוכים מדברים איך יודעים לבחור? נציג לכם 8 סוגים נבחרים בניהם תוכי קואקר, תוכי קקדו ועוד סוגים נפלאים נוספים.

3. תוכי אפריקאי אפור:

תוכי בעל יכולות וורבליות יוצאות דופן , בעל יכולת לזכור עד 1000 מילים ואף להבין את משמעות המילה, מה שנותן להם את היכולת לנהל שיחה אמתית עם הבעלים שלהם. דר. אירנה פפרברג(Dr. Irene Pepperberg) מקרן אלכס עשתה מחקר על התוכי המופלא הזה והיכולות הורבליות שלו והאינטליגנציה של האפריקאי האפור.

מאפיינים פיזיים:

אורך: 33 ס"מ.

משקל: 420 גרם.

התוכי קיים בגוונים שונים של אפור עם זנב אדום.

4. תוכי קואקר (תוכי נזירי): 

 תוכי קואקר הוא תוכי בעל יכולות ורבליות נהדרות. הוא שובב ואנרגטי, מדובר בזן מאוד נפוץ בארץ ונחשב לזן פולש באזור מרכז הארץ.
הוא ניזון בעיקר מזרעים, גרעינים ואף מתולעים קטנות. 

מאפיינים פיזיים: 

אורך: 29 ס"מ. 

משקל: 100 גרם.

גופו של תוכי קואקר הוא בצבע ירוק בהיר ובאזור הלחיים, הצוואר והבטן הוא אפור בהיר

5. תוכים מדברים – אמזונה:

תוכי אמזונה הוא תוכי גדול ומרשים שיכול ללמוד אוצר מילים מרשים. הם נחשבים התוכים בעלי הקול וההגייה הברורים ביותר. הם מינים מוגנים ואסור לגעת בהם בטבע. 

מאפיינים פיזיים: 

אורך: 28- 33 ס"מ. 

משקל: 250 גרם. 

לרוב יש להם גוף ירוק ומקור שחור.

6. תוכי ארה

תוכי הארה הוא התוכי הגדול בעולם! הוא מאופיין בזה שהוא מאוד שמח, אנרגטי ופעיל. הוא דורש תשומת לב רבה ואוהב לקבל ייחס. הוא אוהב מקלחות ובכללי מדובר בסוג מאוד חברותי ונחמד, הוא רועש אבל מסתגל מאוד מהר לבעלים ומכניס הרבה שמחה לבית.

מאפיינים פיזיים: 

אורך: 60-90 ס"מ (תלוי בסוג הספציפי).

משקל: 1 ק"ג.

הם מאוד צבעוניים ומגיעים במגוון רחב של צבעים יפים.

תוכים מדברים, יש כל כך הרבה סוגי תוכים מדברים איך יודעים לבחור? נציג לכם 8 סוגים נבחרים בניהם תוכי קואקר, תוכי קקדו ועוד סוגים נפלאים נוספים.תוכים מדברים, יש כל כך הרבה סוגי תוכים מדברים איך יודעים לבחור? נציג לכם 8 סוגים נבחרים בניהם תוכי קואקר, תוכי קקדו ועוד סוגים נפלאים נוספים.

7. תוכי אקלקטוס

אצל תוכי אקלטוס יש פעם משמעותי בין הזכר לנקבה. הצבעים מאוד שונים ולזכר יכולת דיבור טובה משל הנקבות. יכולת הדיבור שלהם היא די נמוכה ויש כאלה שלא יצליחו כלל לדבר. כמו שצוין יש פער גדול בין המגדרים, הזכר נחשב לתוכי נוח וחביב ואילו הנקבות אגרסיביות יותר גם כלפי בני זוגן וגם כלפי המטפלים שלהן.

מאפיינים פיזיים: 

אורך: 35-40 ס"מ.

משקל: 500 גרם.

הזכריים בצבע ירוק ואילו הנקבות מאוד צבעוניות. 

8. תוכי קאיק

תוכי קאיק הוא חברותי מאוד ונוטה להיות מצחיק מאוד, ממש ליצן אמיתי. הוא מעדיף לשחק ולהשתולל מלעמד במקום. הוא מתואר כסקרן וקל לביות אך נוטה להיות קולני בעקבות האנרגיות הרבות שלו.

מאפיינים פיזיים: 

אורך: 23 ס"מ

משקל:150- 160 גרם.

הכנפיים שלו ירוקות, המצח והעורף שחורים, הצוואר והירכיים בצבע כתום, החזה והבטן בצבע לבן.

לסיכום נושא – תוכים מדברים

יש מגוון רחב של סוגי תוכים מדברים, אם החלטת שאתם מעוניינים לצרף חבר נוצתי, שובב וקשקשן לבית מומלץ לעשות מחקר מעמיק לפני כן על מנת להבין מה הם תנאי הגידול, מה ההוצאות הכרוכות בכך ולקראת מה צריך להיערך.  במאמר זה תוכלו לקבל כיוון כללי לגבי הסוגים השונים ולחשוב מה יותר מתאים לכם.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button