6 הטרנטולות הטובות ביותר לגידול למתחילים

טרנטולות יכולות להיות אולי מפחידות לחלק מהאנשים אבל הרבה מגדלים אותם בבית ואהבים אותן מאוד. בואו לגלות מהם 6 הסוגים המומלצים לגידול

טרנטולות הן עכבישים גדולים ושעירים שלרוב האנשים נראים כסיוט גדול עם 8 רגלים ו8 עיניים, לעומת זאת יש אנשים שרואים בהם כדורי צמר חמודים ואף מגדלים אותן בבית. אז נגיד שלדעתנו הן חמודות מה השלב הבא לקראת הבאה של יצור כזה לביתנו ואיך ניגשים לגדל בעל חיים כזה?

רקע כללי על טרנטולות

טרנטולות או פרווניתיים הם משפחת העכבישים הכבדים בעולם, הם ניזונים מחרקים בעיקר וחלקם אפילו גדולים מספיק כדי לאכול עופות ויונקים קטנים. הטרנטולות מתחלקות ל2 עולם חדש (לרוב בעלות מזג נחמד יותר ובעלות שיערות צורבות כמנגנון הגנה ראשונית ומגיעות מיבשת אמריקה בלבד) וטרנטולות עולם ישן (פרושות ברחבי שאר העולם בעיקר בחלקו הדרומי בקו המשווה ומתחתיו, הן בעלות אופי פחות נינוח, ללא מנגנון של שערות צורבות וארס בעוצמה חזקה מאוד).

מעבר לחלוקה זו הטרנטולות מתחלקות לפי סביבת מחיה אילניות/קרקעיות/מתחפרות וגם מתחלקות לאיזורי מחיה לפי דרישת לחות איזורים טרופיים מדבריים וכו'. עכשיו כשחילקנו את הטרנטולות לקטגוריות לפי חלוקה נתחיל לסקור את המינים המתאימים ביותר למתחילים מבחינת דרישות טמפ' לחות אופי הטרנטולה וקצב הגדילה.

מעבר להבדלים אלה יש הבדלים גם בין זכרים לנקבות, הזכרים חיים משמעותית פחות שנים ובבגרות נראים פחות מרשימים בין אם בגודל בצבעים או במבנה הגוף (נקבות הרבה יותר מסיביות). טרנטולות גדלות באמצעות תהליך שנקרא נשל, התהליך מתחיל כשהטרנטולה מפסיקה לאכול וניתן לראות שהבטן שלה גדולה מאוד לאחר מכן תסתגר במסתור שלה בשלב זה אין מה לדאוג זה תהליך שמשתנה בהתאם לגודל וסוג הטרנטולה כמו גם הטמפרטורה שבה היא נמצאת, כשהטרנטולה תהיה מוכנה להתנשל היא תתהפך על הגב ותתחיל את תהליך הנשל ככל שהטרנטולה גדלה התהליך יקח יותר זמן חשוב לתת להן לסיים אותו לפני שממשיכים בטיפול השגרתי (התהליך מסתיים אחרי שהטרנטולה מסירה את הנשל ולאחר כמה ימים/שבועות ניתן לראות שהניבים השחירו והתהליך הסתיים)

טרנטולות זהובות ברכים

6 הטרנטולות הטובות ביותר לגידול למתחילים
6 הטרנטולות הטובות ביותר לגידול למתחילים

זהובת הברכיים היא טרנטולה קרקעית גדולה (מגיעה לבין 18-22 ס"מ) שחיה בשטחי המרעה של ארגנטינה ופראגוואי ולכן רגילה לשינויים בין עונות יבשות לעונות גשומות. הטרנטולה מאופיינת באופי נינוח ביותר ולא נוטה להבריש שיערות ומקרי נשיכה הם נדירים ביותר (מי שיחפש פרוטוקולים יראה שמדובר בטעויות אנוש ולא בעכביש עם מזג חם), בנוסף מדובר בטרנטולה עם קצב גדילה בינוני וידועה כאכלנית טובה. זוהי טרנטולה מאוד מומלצת למגדל המתחיל מכיוון שאין מה לצפות ממנה לתנועות חדות או התנהגות בחוסר סבלנות כלפי המגדל ומאוד סלחנית לטעויות.

טרנטולות אדומות ברכים

אדומת הברכים היא טרנטולה קרקעית בינונית (מגיעה לבין 14-16 ס"מ) חיות לאורך קו החוף של מקסיקו בצידו של האוקיאנוס השקט. לטרנטולה אופי מאוד נינוח וקצב גדילה איטי כמובן שמדובר כאן בעכביש מאוד רגוע, ולכן גם מטרנטולה זו אין מה לצפות לתנועות חדות וכמובן שמאוד סלחנית לטעויות של המגדל המתחיל.

טרנטולות אדומות רגלים

אדומות הרגלים הן טרנטולות קרקעיות שמקורן במקסיקו באיזור מישור החוף בצידו של האוקיאנוס השקט, מדובר בטרנטולות די גדולות (מגיעה לבין 16-18 ס"מ) כמובן שגם הן בעלת מזג נינוח וסלחנית לטעויות של מתחילים, מדובר בטרנטולה צבעונית ללא דרישות קשות. מדובר בטרנטולה עם קצב גדילה איטי ולכן דורשת סבלנות מהמגדל עד שתגיע לגודל בגרות.

6 הטרנטולות הטובות ביותר לגידול למתחילים
6 הטרנטולות הטובות ביותר לגידול למתחילים

לבנת ברכים

לבנת הברכים היא אחת הטרנטולות הגדולות בעולם (מגיעה לבין 22-23 ס"מ) ומדובר על אחת הטרנטולות עם קצב הגדילה המהיר ביותר בעולם (יכולה לגדול כ-4 ס"מ מנשל לנשל) וההתעסקות איתה צריכה להיות מעט יותר עדינה מכיוון שבנגיעה הראשונה בה תמיד תהיה תגובה לאוכל ולכן צריך להשתמש בכלי עזר בנגיעה הראשונה, הטרנטולה מגיעה מיערות ברזיל ולכן אוהבת סביבה די לחה, בנוסף טרנטולה זו היא הרעבתנית מכל הטרנטולות ויכולה לאכול אפילו כמויות שעלולות לפגוע בה ולכן יש למנן את הארוחות שלה. הטרנטולה בעלת מזג רגוע יחסית ולכן תעדיף לפזר שיערות צורבות מאשר לנשוך, הארס שלה אינו חזק אך בהתחשב בגודל הניבים הנשיכה עצמה כואבת.

טרנטולות ורודות בהונות

מדובר במין של טרנטולה אילנית שחיה בדרום אמריקה הקריבים ברזיל וקוסטה ריקה, הטרנטולה בעלת מזג נינוח יחסית מכיוון שאילנית מעט יותר קופצנית ותזזיתית אך אינה אגרסיבית במידה של סטרס תעדיף לפזר שיערות צורבות או לעשות צרכים כאמצעי הגנה. מדובר בטרנטולה עם דרישות שונות מקודמותיה בכתבה שכולן קרקעיות, בנוסף לטרנטולה דרישות של לחות ואוורור בו זמנית ולכן מומלץ לבדוק האם ניתן לספק לה את כל התנאים לפני שמביאים כזו, הטרנטולה טובה למתחילים בשל הצבעים וההתנהגות הרגועה יחסית אך דורשת מעט יותר מאמץ בטיפול. הטרנטולה קטנה יחסית ומגיעה לגדלים שבין 11-13 ס"מ.

טרנטולות ורודות בהונות – האיים האנטילים

מדובר בקרובת משפחה של ורודת הבהונות הנ"ל שאנדמית לאיים האנטילים גם טרנטולה זו היא אילנית ובעלת דרישות ומאפיינים זהים לטרנטולה הקודמת ולכן יש לוודא שתנאי האוורור והלחות מתאימים למחייתה, זהה מבחינת התנהגות וגדולה במעט אבל ססגונית בהרבה יותר.

לסיכום

טרנטולות הן חיות מחמד קלות לתחזוקה ולטיפול ומייצרות חוויה ייחודית בגידולן, שכן אלה חיות לא שגרתיות שניתן לראות או לחוות בסביבתנו הקרובה ולכן חשוב לספק להן את התנאים המתאימים כמו גם את המקום והמזון הנדרש על מנת לספק לחיות מחמד אלה חיים מיטביים לצדנו בתור חיית מחמד חשוב לציין שרוב הטרנטולות היום בתחביב מגיעות מריבוי שבי סדיר אצל מגדלים ולכן לרוב כשקונים ממקום מוסמך אין חשש לפגיעה בטבע.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button