טיפול רגשי לילדים – שיטת NLP מותאמת לילדים

לכל הילדים יש פוטנציאל להצליח, אבל לפעמים הם צריכים קצת עזרה והכוונה. בשביל זה טיפול רגשי לילדים בשיטת NLP נמצא פה לעזור להם לצמוח

לילדים של כולנו יש פוטנציאל עצום להצליח ולהיות מאושרים בחייהם, אך לפעמים עולים שינויים וקשיים במהלך ההתבגרות והגדילה שלהם ולצערנו אין להם תמיד מספיק כלים ויכולות כדי להתמודד עם הרגשות שעולים אצלם עקב השינויים והקשיים האלה. בשל סיבה זו כדאי לפעמים לפנות לייעוץ וטיפול רגשי לילדים בשיטת NLP, זאת על מנת לתת להם מענה גם בגילאים הצעירים יותר וללמד אותם כלים שיוכלו לשמש אותם לכל החיים.

מה זה שיטת NLP ואיך זה עוזר בטיפול רגשי לילדים?

NLP היא שיטת טיפול המורכבת מטכניקות שונות שמטרתם הכללית היא זיהוי ואבחון המוטיבציות האישיות, הפחדים ועזרה בתהליך של יצירת שינוי התנהגותי כמו כן חיבור ופיתוח מודעות למשאבים העצמיים ולחזקות שלנו.
ישנה התאמה בטיפול רגשי ילדים בNLP בשפה מותאמת, משחק, הצגות, יצירה ועובדה עם עולם דמיון המבוסס על עולמו הפנימי של הילד. הטיפול דרך כלל קצר וממוקד מטרה (את המטרה יגדיר הילד במהלך הטיפול ולא ההורה) ויכול לעזור לילדים בבעיות רבות, כגון:

  • התגברות על פחדים שונים וחרדות
  • העלאת הביטחון העצמי
  • שיפור התקשורת האישית והחברתית
  • העלאת מוטיבציה ללמידה
  • למידת גישה חיובית לסיטואציות שונות
  • התמודדות עם לחצים
  • קשיים חברתיים
  • קשיי למידה

בטיפול רגשי לילדים בשיטת NLP יעודדו את הילדים להתנסות וללמוד שיטות חדשות להתפתחות והשתפרות במגוון רחב של תחומים. מתוך הבנה כי כל אחד טוב במשהו יעזרו לילד לבחון במה הוא טוב, למה הוא מתחבר יותר, למה הוא טוב בתחום מסוים ומה עושה אותו טוב דווקא בתחום הזה ולהפיק מזה כלים ותובנות לשיפור מיומנויות נוספות בצורה דומה. ברגע שהילד מצליח יותר בתחומים שהוא התקשה בהם בעבר המוטיבציה שלו לנסות עוד דברים חדשים ולהשתפר גם בהם עולה והוא מגלה שיש לו את הכוחות לשלוט ולשנות את הרגשות והמחשבות שלו, הוא לומד לשלוט בפחדים שלו ומקבל שליטה מלאה על המשאבים הפנימיים שעומדים לרשותו ואת האפשרות לנצל ולממש את מלוא הפוטנציאל החבוי שבו.
לפעמים מספיקות פגישות בודדות בין הילד והמטפל על מנת להשיג את התוצאה הרצויה ולהשיג את המטרה אותה הגדיר הילד בתחילת הטיפול.

תפקיד ההורים בטיפול:

במהלך טיפול רגשי לילדים, מאוד חשוב שגם ההורים יזכרו להיות קשובים לילד ולצרכיו ולהבין כי זה הטיפול שלו ודברים צריכים לבוא ממנו ולא מהם. במהלך הטיפול יהיו שיחות גם עם ההורים וגם הם יקבלו כלים ודרכים חדשות להתמודד ולעזור לילדם בזמנים של קושי ובתחומים השונים בהם הוא צריך עזרה. 
חשוב שהילד יבוא מוכן לטיפול ועם רצון ונכונות להשתתף, לרוב מומלץ לא להתחיל לפני גיל 6 או 7 שהילד מספיק בוגר ומוכן לטיפול, ככל שהילד יוכל יותר להתחבר לעולם הדמיוני הפנימי שלו תהיה לו אפשרות להגיע להצלחות מהר יותר ובדרך קלה יותר.
שיטת NLP מתאימה גם לילדים וגם למבוגרים ויכולה לעזור לשנות גישה, לשנות התנהגות שלילית או מזיקה, לעזור להתמודדות עם פחדים, לשנות פרשנות שגויה לסיטואציות ובעצם לעזור לשנות ולשפר חיים של אנשים במספר פגישות בודדות. 

סיכום:

כול הורה רוצה את הכי טוב בשביל הילדים שלו, להצליח לעזור להם להתמודד עם מכשולים וקשיים בחיים ולראות אותם גדלים להיות אנשים טובים, מאושרים, עצמאיים וחזקים.
כדי לעזור לילדים כשצצים קשיים בהם ההורים לא תמיד מצליחים או יודעים איך לגשת ולעזור, ישנם מטפלים מומחים שלמדו והתמחו בתחום. נפש הילדים כל כך עדינה והם נמצאים בתהליכי למידה מתמדת ולכן חשוב לפנות למטפל הנכון והמתאים ביותר כלפי ילדכם.  

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button