פרידה מזוגיות – איך NLP עוזר להתמודדות עם לב שבור

כולנו מכירים את הכאב ותחושת לב שבור שמלווה אותנו אחרי פרידה מזוגיות. אז אספנו עבורכם כמה טיפים וטכניקות משיטת NLP שיעזרו לכם להמשיך הלאה.

פרידה ולב שבור זה אף פעם לא סיפור קל, מדובר לרוב בחוויה קשה ומורכבת מבחינה רגשית. כולם עוברים בחייהם סוג כזה או אחר של פרידה בין אם מזוגיות או מחבר קרוב וכולנו יודעים שאין בררה אלא להמשיך הלאה.
יותר קל להגיד מלעשות נכון? אז אנחנו פה לתת לכם כמה טיפים וטכניקות משיטת טיפול NLP (תכנות לשוני פיזי) שיכולים לעזור לכם להמשיך האלה בחייכם בצורה קלה יותר וללמוד מהפרידה שעברתם מסקנות לעתיד על מנת להצליח לבנות זוגיות או מערכת יחסים חדשה ובריאה יותר.

5 טיפים להתמודדות עם פרידה ו"לב שבור":

 

  1. קודם כל תרשו לעצמכם להתאבל. תרשו לעצמכם להיות עצובים על הקשר שנגמר. זה בסדר וטבעי שעצוב אחרי שזוגיות מסתיימת, זה בסדר גם לבכות לפעמים ולדבר על זה. הייתם בזוגיות, אהבתם, היו לכם ציפיות, חלומות , נפגעתם, נפרדתם זה בסדר להודות שזה קשה ושצריך לפעמים קצת זמן להקל ולהבין את זה. 
  2. תהיו מוכנים לתקופה רגישה. לפעמים פרידה היא חוויה קצת יותר מטלטלת ממה שחשבנו שהיא תהיה, לפעמים זה מעלה רגשות ישנים או פגיעות ואכזבות מהעבר. ישנה אפשרות שבתקופה הקרובה אחרי הפרידה אתם תהיו קצת יותר רגישים ואולי תגיבו לדברים בצורה קצת יותר קיצונית ממה שהייתם מגיבים בדרך כלל. תהיו מודעים לזה על מנת לנסות לא לפגוע באנשים שדואגים לכם ואוהבים אתכם. 
  3. תשקיעו זמן בעצמכם. יכול להיות שעכשיו אתם רק רוצים להתכרבל מול הטלוויזיה עם מיכל גלידה (וזה בסדר לפעמים כן? כולנו נהנים מגלידה וסדרה טובה) אבל עכשיו זה הזמן לקום ולהשקיע בעצמכם קצת יותר. אתם לא חייבים ישר לצאת לבלות אבל כן כדאי לפנק קצת את עצמכם, לטפח, להשקיע ולהעניק לעצמכם את היחס ותשומת לב שמגיעה לכם. 
  4. תתנו לאנשים לתמוך בכם. הגיוני להניח שהחברים, המשפחה והסביבה הקרובה והאוהבת שלכם תרצה לתמוך בכם ולהיות שם בשבילכם בתקופות לא נעימות וקשות, תאפשרו להם. האהבה והתמיכה הזאת מאוד חשובה כדי לא להרגיש לבד אחרי פרידה. כמובן שצריך גם זמן לבד, לחשוב, להבין ולהקל את השינוי שחל בחייכם אבל אל תשקעו בלבד ואל תיסגרו מהסביבה שרוצה בטובתכם. 
  5. תבדקו אם יש צורך להיעזר בטיפול. כל אחד לוקח פרידה בצורה שונה אבל לרוב מדובר בחוויה קשה וכואבת שעלולה לטלטל ולערער הרבה דברים וכמו שציינו זה טבעי לחלוטין. אולם יש כמה נורות אדומות שיש לשים לב עליהן כדי להצליח להמשיך הלאה בחיים ולוודא שלא נוצרה בעיה קשה יותר: תסמינים של דיכאון שלא עוברים עם הזמן, קשיים בתפקוד היומיומי, תחושת מצוקה קשה שלא חולפת, בעיות אמון וקושי ביצירת קשרים עם הסביבה, התפרצויות זעם תוקפנות וכו'. במקרים אלו אפשר לשקול ללכת לטיפול על מנת לקבל עזרה בהתמודדות ושיפור איכות החיים.

טכניקות NLP  שיכולות לעזור להתמודדות עם לב שבור:

ישנן הרבה טכניקות בתכנות לשוני פיזי שיכולות לעזור במגוון רחב של בעיות שיכולות לעלות אחרי פרידה כואבת, לדוגמא: טכניקות שעובדות על שינוי פרשנות אישית ותפיסת המציאות, טכניקות לשיפור המודעות עצמית והביטחון העצמי, טכניקות לתקשורת טובה, טכניקות להצבת מטרות ושיפור מוטיבציה, הכרות טובה יותר עם עצמכם ועם הערכים והחוזקות שלכם וטכניקות לניתוח סיטואציות ועוד.

טכניקות לדוגמא:

  • "שינוי רמות לוגיות". הטכניקה עובדת על הכרות אמתית עם עצמך, עם האמונות, הערכים, היכולות והחזקות שלכם. טכניקה זו יכולה לעזור לכם לשנות התנהגות לא רצויה (במקרה של מי שמתקשה לחזור לעצמו אחרי הפרידה ומרגיש שהתנהגות שלו השתנתה בעקבות לזה והוא כבר "לא עצמו").
    התרגיל מתחיל מהתבוננות כל סיטואציה בה הרגשתם שההתנהגות שלכם לא משקפת אתכם באמת ולא מתאימה לכם ומשם זה עולה ונכנס עמוק יותר למודעות, לערכים ולמהות של האדם כך שהוא מצליח לשנות לא רק את ההתנהגות עצמה אלא את הדרך שבה הוא רואה ומעריך את עצמו. 
  • טכניקה נוספת שיכולה לעזור במקרה ואתם מרגישים ש"איבדתם כיוון" היא טכניקת הOUTCOME או בעברית- צריבת מטרה. טכניקה זו כשמה כן היא תעזור לכם להציב מטרות פרקטיות וראליסטיות בהתבוננות מקיפה ושקילת כל הגורמים והמשאבים שיש לכם על מנת להשיג את מבוקשכם. 
  • ישנה טכניקה הנקראת "מסגור מחדש" שתלמד אתכם ותעזור לכם לשנות את איך שאתם רואים ומבינים משהו מסוים ותעזור לכם לקבל אפשרויות פרשנות שונות על דברים שאתם חווים ורואים.

אלו רק דוגמאות קטנות ו"שטחיות" לטכניקות NLP שקיימות ויכולות לעזור לכם להתמודד ולשנות דברים בתפיסה שלכם ובהרגשה אחרי פרידה קשה, יש מגוון רחב מאוד של טכניקות ושיטות טיפול שעובדות על מגוון רחב של בעיות ודילמות.
תזכרו, זאת תקופה קשה אבל זה יעבור. עם הנכונות, הרצון והכלים הנכונים תוכלו להמשיך הלאה שלמים ולמצוא את הפרטנר הנכון והמתאים בשבילכם.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button