רכב יד 2 – המדריך המלא איך לקנות רכב משומש

לפני קניית רכב יד 2 יש מספר דברים שצריך לבדוק ובמדריך הבא שמנו לכם רשימה מפורטת ומדויקת של כל מה שצריך לבדוק לפני העברת הבעלות והתשלום הסופי.

לפני שמתחילים לחפש רכב יד 2 לקנייה, יש כמה דברים שחשוב שתבדקו ותשימו לב עליהם טרם הקנייה, במאמר הבא נפרט לכם את הדברים שחשוב שתדעו ותקפידו עליהם כדי למצוא את הרכב המושלם עבורכם ולעבור את חווית החיפוש והקנייה בצורה הטובה ביותר. 

קבלת ההחלטה על סוג הרכב

 • סוג רכב לפי צרכים – לפני שאתם מתחילים לחפש רכב יד 2 לקנייה, תחשבו קודם כל מה אתם בכלל מחפשים, לדוגמא: כמה מקומות ישיבה אתם צריכים? מה גודל הרכב שנוח לכם? כמה יש לכם דגש על בטיחות? האם אתם צריכים גודל מסוים של בגאז'? וכו' תרדו ברשימות עד לפרטים הכי קטנים שחשובים לכם ואז תוכלו למקד את עצמכם מה אתם בעצם רוצים לקנות.
 • מחיר – כמה אתם יכולים להשקיע בקניית רכב מבלי שזה יפגע במצב הכלכלי שלכם? כדי לא להתפתות למילים יפות תבחרו לעצמכם תקציב מוגדר מראש ותדאגו שלא לחצות אותו. 

בדיקות לפני קניית רכב יד 2 

 • מחיר מחירון – תזכרו שהמחיר מחירון הוא בגדר המלצה של ממוצע בלבד ולא בקביעת מחיר סופי. יש מקרים בהם המחיר יהיה גבוהה יותר ממחיר המחירון או נמוך יותר בהתאם למצב הרכב הספציפי בו אתם מעוניינים.
 • בדיקות לרכב – לפני שחותמים וסוגרים עסקה תיקחו את הרכב למכון בדיקה, חשוב לבדוק את כל המשתנים והקריטריונים השונים במוסך מורשה לפני שחותמים על עסקה. חשוב לבדוק את המנוע, הבלמים, רצועת הטיימינג, הצמיגים וכו'
 • בדיקת רישיונות הרכב – בדקו כמה ידיים הרכב עבר, ככל שהרכב עבר יותר ידיים כך ערכו יורד וכך גם תוכלו לבדוק שהבעלים של הרכב הם באמת אותם בעלים שרשומים ברישיון הרכב.
 • בדיקת חובות – לפני קניית הרכב בדקו שאין חובות או דוחות רשומים על הרכב, במידה ויש תתעקשו שהבעלים של הרכב אותו אתם קונים ישלם ויסגור הכול טרם החלפת הבעלות.
 • הימנעו מהבטחות בעל פה – בזמן קניית רכב מאדם זר אל תאמינו להבטחות בעל פה, מה שלא כתוב בהסכם מבחינתכם לא קיים. במידה ויש הבטחות שנאמרו בינכם לבין המוכר, תתעקשו שיכתבו ויחתמו בחוזה ההעברה הרשמי.
 • תשלום בעת העברה בלבד – גם אם כבר ערכתם את כל הבדיקות, את התשלום עצמו תבצעו אך ורק במועד העברת הבעלות. אתם לא יכולים לדעת איזה הפתעות או תקלות יקרו בדרך, עד שהרכב לא שלכם אל תעבירו כספים. 
 • בדיקת תאונות והיסטוריה של הרכב – חשוב לבדוק את המידע הזה טרם הקנייה כדי שלא יהיו לכם הפתעות לגבי המצב והיציבות של הרכב על הכביש. חשוב לבדוק מה הרכב עבר ואיזה סוג של טיפולים ותיקונים הוא עבר כדי שתוכלו לקחת בחשבון מה המצב המלא והכולל של הרכב.
 • ביטוח – בדקו מה הצפי ביטוח על הרכב אותו אתם מעוניינים לקנות כדי שלא יהיו לכם הפתעות לא נעימות בעתיד. 
 • צריכת דלק – לפני שאתם קונים את הרכב תבדקו מהי צריכה הדלק של הרכב כדי שתדעו האם מחירי הדלק והביטוח יהיו בסכומים שתוכלו לעמוד בהם בהוצאות שוטפות על בסיס חודשי.

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם – 

רכב חשמלי- כל מה שצריך לדעת ואילו סוגים יש בארץ?

מהו טיפול תקופתי לרכב ומה צריך לדעת

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button