המטבע הדיגיטלי פאי (PI) זו תרמית שאינה מעניקה ערך למשתמשים? סביר להניח שכן

למטבע הדיגיטלי (PI) יש הרבה חוסר הבנה, חוסר שימוש, תקיעות ללא שום עדכון משמעותי במשך שנתי ועם זאת, באז עצום ברשת שמנוהל על ידי עדר של כבשים

למטבע הדיגיטלי (PI) יש הרבה חוסר הבנה, חוסר שימוש, תקיעות ללא שום עדכון משמעותי במשך שנתי ועם זאת, באז עצום ברשת שמנוהל על ידי עדר של כבשים שמחפשים לעשות כסף קל בחינם מהבית במרדף אחר הביטקוין הבא.

אנו לא מצפים מאף אחד פרט למייסד האפליקציה להרוויח מהפאי (PI) מהסיבה הפשוטה שמשתמשים מכניסים כעת ערך לאפליקציה ללא יתרונות (למעט אולי פסיכולוגיים):

  • האפליקציה לא מספקת שום כלי עזר למשתמשים. אין מה לעשות באפליקציה. המשתמשים נאחזים בזה בתקווה שהם ימירו מתישהו את מטבע פאי לכסף על אף שאין שום תאריך השקה למטבע כבר שנתיים.
  • האפליקציה עובדת כמו שיטת הפירמידה ומבטיחה תגמולים עתידיים למשתמשים על הכנסת משתמשים חדשים ל"צות הכריה" שלהם… מוכר לכם?
   חלק מהמשתמשים משקיעים זמן ומאמץ רבים כדי למשוך משתמשים חדשים, כמו משתמשים רבים שמוסיפים את הקודים שלהם בתגובות למאמר הזה.
  • משתמשים מכניסים ערך לאפליקציה. יש מאות הודעות ברשת שאומרות ש- PI Network לא יכולה להיות הונאה מכיוון שאתה לא שם שום כסף. הזמן והנתונים של המשתמשים הם יקרי ערך עבור אותם משתמשים והם מוציאים אותם על האפליקציה. תוכלו לראות את הנתונים שנאספו על ידי האפליקציה בדף חנות Play שלה (מאגר נתונים עצום).

אנו סבורים כי האפליקציה לא תיצור ערך בעתיד בניגוד לטענותיה:

  • האפליקציה יוצרת ערך מוגבל. משתמשים לא יוצרים שום ערך פרט למסירת המידע שלהם לאפליקציה לנייד. הערך של נתונים כאלה לא צפוי לייצר עושר משמעותי עבור בסיס המשתמשים הגדול.
  • אין נראות בטכנולוגיה או בבלוקצ'יין שלה. מרבית חברות הבלוקצ'יין מפרסמות את הקוד שלהן כקוד פתוח, כך שניתן יהיה לאמת אותו וזה לא המקרה כאן. נכון לעכשיו היא לא שונה מכל אפליקציה סלולרית מבחינת השקיפות שהיא מספקת בטכנולוגיה שלה.

שיטות הפעולה של האפליקציה זהות לשיטות פעולה של הונאות רבות:

  • מייסדי האפליקציה לעומת המשתמשים כבר קוצרים את הפירות. הם השיקו מודעות וידאו אופציונליות בעת ההשקה כדי לייצר רווחים ממוניטיזציה. לאפליקציה יש גם תהליך KYC של איסוף מידע של הדרכון שלכם. קישור תעודות זהות לנייד יכול להוות מידע רב ערך עבור מייסדי האפליקציה…
  • השיווק שלהם מדגיש את תעודות הלימוד של המשתמשים שלהם. באופן דומה מאוד, הונאת בלוקצ'יין ללא תשתית בלוקצ'יין , OneCoin , הסתמכה על שיטת מקינזי של מייסדה בשיווק.

אין צפי להשקת המטבע ולא ערך ריאלי שצפוי לעלות:

  • מייסדי מטבע פאי (PI) מתגאים בעובדה שהמטבע הדיגיטלי שלהם שלא קיים בפועל ושאין לו שום צפי לתעריך השקה שווה $0 ומשווים אותו לביטקוין בשנת 2008.

   צריך להיות נועז (מאוד) בכדי להשוות את עצמך למטבע הדיגיטלי הראשון בעולם שהביא את הפתרון הראשוני לעולם של מכירות אנונימיות דיגיטליות ומאובטחות, עצם ההשוואה שלהם לביטקוין מעידה על העובדה שהמשתמשים שלהם ברובם תמימים ואולי לא חכמים במיוחד… (Just Sayin)

כיצד פועלת רשת PI?

זוהי אפליקציה שבה:

 • המשתמש מתחבר כל יום ולוחץ על כפתור כדי לקבל מטבע דיגיטלי. אין שום הוכחה לביצוע כריה בפועל, פשוט נכנסים ולוחצים על כפתור. מטבע זה עדיין לא נסחר ולכן כרגע אין לו שום ערך וגם לא צפי לתאריך השקה עתידי(!).
 • "כריית" הפאי (PI) מואצת ידי הזמנת משתמשים נוספים לפלטפורמה. זה גורם להם "להרוויח" יותר מטבע דיגיטלי פאי ליום. זהו מודל נפוץ בתוכניות פירמידה ו שיווק רישתי…

האם מטבע הדיגיטלי של PI Networks יכול להיות בעל ערך בעתיד?

כמובן שכן. אנחנו ביצענו כאן רק ניתוח מבוסס ראיות ויש גם עדויות שמראות כי רשתות PI מנסות לפחות לבנות משהו בעל ערך:

 • לדוגמא: הם פרסמו ברמה גבוהה סקירה טכנית המתארת את שאיפותיהם מבלי לספק פרטים טכניים לאופן שבו ה-Pi Stack שלהם יעבוד. אחת ממטרותיהם היא שאחרים יבנו אפליקציות ברשת ה-PI כדי ליהנות מתשומת ליבם של משתמשי רשת PI. זה הזכיר לנו את התשלום בעבור גלישה של דגמי ה- dot com boom שבה חברות התקינו תוכנות במכשירי משתמשים ופעלו כמתווך בין משתמשים למפרסמים מבלי להפיק תועלת משמעותית לאף אחד מהצדדים.
 • על פי עמוד הלינקדין שלהם, יש להם 70 עובדים נכון לשנת 2021.

 

 • עם זאת, רבים מהאנשים שרואים את עצמם עובדים שם הם משתמשי אפליקציות עם כותרות כמו "סוחר Cryptocurrency Trader". לא ניתחנו כל פרופיל, אך נראה שיש קבוצה של אנשים העובדים לבנות שם משהו. זו יכולה להיות הגרסה הבאה של האפליקציה או רשת הבלוקצ'יין שקשה לאמת אותה מחוץ לחברה.

 

 • מייסדי האפליקציה התחנכו ועבדו בסטנפורד. אף על פי שזה בהחלט דבר טוב, לעתים נדירות אנשים מבחינים שוורן באפט, ג'ף בזוס, כותב מאמר זה ומייסדים עסקיים רבים התחנכו באוניברסיטאות מכובדות (למשל אוניברסיטאות של ליגי אייבי לדוגמאות אלה). הסיבה לכך היא שהחברות שלהם ממעטות להשתמש בעובדות אלה. בהתבסס על התצפיות שלנו, ההצלחה העסקית חשובה הרבה יותר ומנבא טוב יותר ארגונים מצליחים מאשר תעודות אקדמיות וחברות מצליחות נוטות לדבר על ההצלחה העסקית שלהם ולא על תעודות האקדמיה של מייסדיהן.

 

 • הייתה להם צמיחה משמעותית. יש להם ± 170,000 ביקורות ודירוג טוב בחנות Google Play . עם זאת מודלים של MLM נוטים לייצר צמיחה מהירה.

 אז מה עליכם לעשות?

לא הייתי טורח להתקין את האפליקציה. נכון שאני אפסיד רק זמן רק על ידי השימוש באפליקציה, אבל זה זמן שבו אני אישית מרוויח הרבה יותר מ $0 (שווי הפאי נכון לעכשיו). אין סוף להבטחות ריקות בעולם, והחיים הם כמו ספר, כל דף שקרענו זה זמן שהקדשנו לחינם על מודולים שגויים/מעורפלים. חשוב להשקיע את זמננו ביתר זהירות מכיוון שאין יקר יותר מהזמן עצמו.

עם זאת, אם כבר יש לך את האפליקציה, אתה יכול לחכות לראות אם המייסדים אכן בונים את מטבע הביטקוין הבא (אני בספק).

לסיכום, אם אתם קוראים את המאמר הזה מכיוון שאתם מחפשים דרכים להתעשר מבלי להתאמץ משמעותית, אנו ממליצים לכם לחפש דרכים אחרות. כפי שאמר בודהה, "עצם קיומנו הוא סבל" וכפי שטוענים כי קארל מרקס אמר "החיים הם מאבק". אין בחיים הרבה קיצורי דרך אך מאמץ עקבי ועבודה רבה עם ראש יזמי עלולה להשתלם. במקום הונאות כאלה, תוכל לבדוק למידה של מיומנויות חדשות שנוטות להשתלם יותר.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

אילון מאסק מקפיץ את הביטקוין עם הביו שלו בטוויטר

“הונאת פירמידה – “הם מוכרים אשליות וחלומות ברמה הגבוהה ביותר

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button