בלאק פון – הסרט שיכניס אתכם ללחץ

"בלאק פון” הסרט הוא למעשה שילוב של כמה ז’אנרים שייצרו יצירת מופת של ממש 102 דקות של מתח מטורף, מפחיד בדיוק במידה הנכונה

בלאק פון הסרט הוא למעשה שילוב של כמה ז’אנרים שייצרו יצירת מופת של ממש 102 דקות של מתח מטורף, מפחיד בדיוק במידה הנכונה ואפילו עם פן הומוריסטי. למצוא סרטי אימה נורמליים זה דיי מצרך נדיר למען האמת, סרטי אימה זה מסוג הסרטים שמייצרים מהם המון ולרוב באופן לא מפתיע הם גם ממש לא מוצלחים, מה שהופך את הגעתו לארץ של הסרט בלאק פון לעניין עוד יותר מרגש.

הסרט מתחיל ב1978 בדנבר קולורדו, כאשר ילד בן 13 העונה לשם פיני שואו נדהם לגלות שכמה מחבריו נעלמו אחד אחרי השני, בעיירה שבה הוא גר עולה החשד שמסתובב באזור חוטף ילדים שפועל באופן שיטתי. פיני, לא מתגורר בסביבה בטוחה כלל אביו הא מהסוג השתיין והאגרסיבי, אמא שלו כבר לא בין החיים ומה שנשאר לו זו רק אחותו הקטנה גוון.

גם בבית הספר פיני סובל מהתנהגות בריונית כלפיו, אך למזלו המצב עדיין בשליטה בזכות המלאך השומר שלו שהוא גם במקרה הילד המופרע ביותר בבית הספר וכשהזמן של פיני להיחטף יגיע כמו שכבר ראינו בטריילר נקבל תפנית מעניינת בעלילה, וכל זאת בגלל שפיני כבר רגיל להתנהגות כזו מאביו מה שהופך אותו לקשוח יותר ובעל סיבולת גבוהה יותר.

בלאק פון מתבססת על סיפור קצר מאת ג’ו היל בנו של סטיבן קינג. המשמעות של שם הסרט היא האלמנט של התקשורת עם העולם שמעבר מה שהופך את הסרט למפגש מרהיב בין שני תת ז’אנרים – המותחן של חטיפה מבית ספר של “שתיקת הכבשים” וסרט על טבעי כמו מהסוג של “החוש השישי”.

כל ערבוב הז’אנרים הזה הופך את הסרט ליצירת מופת מופלאה שמשלבת בתוכה, פחד במקומות הנכונים, מתח מטורף, וקריפיות במידה המדויקת ואפילו פן הומוריסטי. אך כמו בכל סרט גם פה הכול לא מושלם נוצרת התחושה שבחלק מהדמויות חסר קצת עומק כמו למשל הדמות של אביו של הילד פיני שמצטיירת כטיפוסית במיוחד. אבל למזלנו הפגמים הם זעירים וחווית הצפייה ללא ספק תרתק אתכם למושב.

 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

בית הנייר – קוריאה לא יותר מגרסא מדויקת של המקור

אהבה בשחקים – מארוויק הלהיט החדש שאתם חייבים לראות

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button