משחקי אוכל- דרך למידה אצל תינוקות. אל תפחדו, תנו להם להתלכלך!

משחקי אוכל אצל תינוקות זה לא רק משחק , זהו כלי לימודי מצוין של מרקמים, אז אתם יכולים להעיף את הסינר ולוותר על הכפית, הכביסה גם ככה תתמלא.

משחק הוא המפתח לעולם עבור ילדים, משחק אוכל מהווה תרגול ושכלול של יכולותיהם הקוגניטיבית, מוטורית, חברתית ורגשית. משחקי אוכל בעיקר משפר את יכולות האכילה. משחק אצל תינוקות מבוסס בחושים. חוש המישוש, חוש הטעם וחוש הריח. תינוקות בהתחלה מגלים את העולם דרך הפה ומכניסים כל דבר בהישג יד, זהו גם סימן להורים להתחיל להתנסות באכילה.

באיזה גיל משחק אוכל מהווה ערך לימודי

סביבות גיל 8 חודשים התינוקות מתחילים ליהנות ממשחקי אוכל. הם מועכים אותו, מעבירים אותו מצד לצד, מציירים איתו על השולחן, זורקים אותו לרצפה ובעיקר עושים בלאגן אחד גדול. לפני שאת מתחרפנת ועומדת מוכנה עם הסמרטוט ומגב, שחררי, תני לו להתבלגן ולשחק קצת. לנו זה נראה כמו לכלוך אחד גדול אבל אצל התינוק שלנו זהו עולם למידה שלם. משחק אוכל מגבירה את יכולת הזיהוי שלו. דרך המשחק הוא זוכר ומזהה מאכלים, אפילו יוכל להבין יותר מהר על איזה מאכל מדובר ואולי הוא גם יבקש את זה בעצמו.

משחקי אוכל וסדר וארגון- מה הקשר ביניהם?

קצת בגיל מאוחר יותר נוכל לראות שהתינוק שלנו מתחיל לבקש לשים את הפרוסת לחם בצד והגבינה בצד אחר, צריך לכבד את בקשתו של הפעוט ולשים לו איך שהוא רוצה. ככה נוכל לראות שנבנה אצלו היכולת המיון, הסדר וארגון. בגילאים אלה יש צורך עז בחזרתיות במשחק (בניית המגדל וצפייה בו קורס שוב ושוב, הקשבה לאותו הסיפור פעם אחר פעם). גם באכילה הפעוט שלנו מתחיל לזהות מאכלים מוכרים ולסמן את אלה שהוא אוהב ואלה שלא, וכן לדחות מזונות חדשים ולא מוכרים. מומלץ להציע לו מזונות חדשים אך אין צורך להתרגש מחוסר המוכנות שלו לנסות דברים חדשים.

משחקי אוכל מלכלכים- היתרונות בדבר

התפתחותם של ילדים שיותר מתעסקים עם דברים מלכלכים טובה יותר. ילד שעוסק במשחקי אוכל הוא מתעסק המון במגע, החלק החושי מתפתח טוב יותר. אנחנו רואים את זה גם אצל ילדים שמשחקים יותר בארגז החול או מתלכלכים בצבעים. בכלל, הורים שפחות שומרים על 'ילדים סטריליים' זוכים בהתפתחות טובה יותר. הילד מפעיל את חוש המגע, חוש הטעם, חוש הריח וחוש המישוש, מה שמפתח את הקשרים בין הנוירונים במוח. אז תנו לילד שלכם להרגיש חופשי ולהתלכלך, תנו לו לשחק המון בדברים מלכלכים למשל בוץ, בננה מעוכה וצבעי גואש, משחק באוכל או משחק מלוכלך אחר, יכולה לעזור בגמילה מטיטולים בהמשך.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button