רכב חשמלי – איך לקנות רכב חשמלי בישראל ורכבים חשמליים מומלצים

בואו לקרוא את המדריך המלא לרכישת רכב חשמלי בארץ, איזה סוגים יש, מה החסרונות מול היתרונות וכל מה שצריך לדעת על הרכבים בטכנולוגיה הכי חדשנית

איך לקנות רכב חשמלי בישראל ואילו רכבים חשמליים מומלצים יש?

הגעת הרכבים החשמליים לישראל יצרה באז רציני וחוללה שינוי משמעותי בשוק מסחר הרכבים בישראל. אם זאת, עלתה ההבנה שישנה דרך די פשוטה לחסוך בהוצאות תחזוקה על רכבים אישיים ועסקיים כאחד. בנוסף לכך, רכבים חשמליים עושים ״חסד״ עם איכות הסביבה ותורמים למאבק בזיהומי האוויר. במאמר זה, מגזין EV Magazine, מסבירה מהם הרכבים החשמליים הקיימים בישראל, איך לקנות רכב חשמלי בישראל, ויתרונות ניכרים. כל מה שרציתם לדעת על תחום רכבים חשמליים נמצא בדף זה, כל המידע המקיף כאן. רכבים חשמליים מומלצים ועוד..
קדימה, מתחילים.

מהם הרכבים החשמליים הקיימים בישראל?

מבחר הרכבים החשמליים בישראל אינו גדול כלל, אם כי, ממש לאחרונה ישנה עלייה משמעותית בישראל. באתר של מגזין EV Magazine, תוכלו למצוא את כל דגמי הרכבים החשמליים בישראל, רכבים חשמליים מומלצים. אז מהם 3 הדגמים הנפוצים ביותר בישראל? בקרב קהל המשתמשים הרחב? הכירו את 3 הדגמים הנפוצים:

 • הראשון –  MG ZS EV – העומד על 1,222 יחידות שנמסרו מאז הגעתו לארץ. מדובר ברכב קרוסאובר קומפקטי של המותג MG. נכון לעכשיו זהו הרכב החשמלי הנמכר ביותר בארץ. הרכב מספק לנו נוחות מרבית במחיר מצוין ומותאם לטווח נסיעות קצרות ובינוניות.
 • השני – טסלה מודל 3 – אשר רשמה לזכותה 1,041 מסירות עד כה. זהו דגם הדגל של חברת טסלה. המודל 3 מגיע אלינו בשלוש גרסאות שונות כאשר לכל אחת נתונים ייחודיים משלה.
 • השלישי – אאודי אי טרון 55 – העומד על 754 מסירות. רכב חשמלי המותאם ב־100%. זהו הרכב הראשון שאאודי הוציאו. מדובר באחד הדגמים המרשימים ביותר שיצאו בשנים האחרונות, יחד עם נתונים שרושמים לו הצלחה רבה בארץ ובעולם.

מגוון הדגמים בארץ מתרחב ומשתפר עם הזמן. כיום כמעט כל אחד יכול למצוא את הרכב החשמלי שיענה לו על כל הצרכים האישיים. לצורך כך, עלינו לדעת על פי אילו פרמטרים נבחר את הרכב המתאים ביותר. אז מהם הפרמטרים הנפוצים ביותר? בואו נדבר על זה.

איך לקנות רכב חשמלי בישראל – 3 טיפים שימושיים

כאשר אנחנו ניגשים לביצוע רכישת רכב חדש, עלינו לוודא שהוא יוכל להעניק לנו את הנוחות המרבית ושיתאים לצרכים אישיים שלנו. לכן, ישנם כמה פרמטרים בסיסיים וחשובים, על פיהם נוכל למצוא
את הרכב המתאים ביותר! למשל – סוללה חזקה, עיצוב מרהיב, והתמודדות עם צרכים פרטיים.

 

אלו שלושת הטיפים השימושיים ביותר שיכוונו אתכם לרכישה מדויקת:

 • סוללת הרכב הסוללה היא בעצם הלב הפועם של הרכב שלכם. היא כמובן תהיה החלק היקר והחשוב ביותר ברכב חשמלי. לכן ולפיכך, הקדישו זמן על מנת להבין על פי אילו פרמטרים תוכלו לוודא באיזו סוללה עדיף להשתמש. כיום ישנם שלושה פרמטרים על פיהם נמדד טיב סוללה לרכב חשמלי: סוג, גודל, וזמן האחריות. כאשר הסוללה מסיימת את תפקידה, עליכם להחליט אם אתם מחליפים אותה או שמא מוכרים את הרכב. בכל אחד מהמקרים עומדת בפניכם הוצאה משמעותית. ללא ספק, הבחירה חייבת להיות החלטית, הבחירה תלווה אתכם למשך שנים ארוכות. בחרו חכם.
 • התאמת הרכב לצרכים שלכם וודאו כי ישנה אפשרות להציב עמדת טעינה ביתית עם גישה נוחה להטענת הרכב. בנוסף, כדאי לחשב מראש את מרחקי הנסיעה שלכם ביום. זאת אומרת, אם מרחק הנסיעה שלכם מהבית לעבודה קצר יחסית, ובזמן השהות בעבודה אינכם מרבים להשתמש בו, רכב חשמלי יהיה פתרון מצוין עבורכם. כך אינכם זקוקים לעמדות טעינה מלבד העמדה הביתית שלכם. ללא ספק, הבחירה חייבת להתלוות יחד עם הדרישות והצרכים האישיות שלכם מהרכב החשמלי.
 • סוג הרכב המתאים לכם מכל בעקבות ההתפתחות המתמדת בתחום הרכבים החשמליים בישראל, קיימת הבחירה בין סוגי רכבים שונים כמו – דגמי יוקרה חדשניים, משפחתיים, ג'יפים ואף משאיות. בחירת רכב חשמלי חייבת להתבצע ע״פ קריטריונים שהוגדרו מראש – סגנון חיים, תקציב ואומדן הכנסה, מצב משפחתי, ועוד הרבה. רק לאחר בחינת כלל הקריטריונים ניתן יהיה להגיע להחלטה. סוג הרכב יהווה חשיבות רבה, לפחות ל־60% מהצרכנים. בחרו בסוג הרכב המתאים לכם מכל.

כעת, אחרי שקיבלתם את היסודות הבסיסיים לבחירת הרכב החדש שלכם, כל שנותר הוא למצוא חברה אמינה ומקצועית שתוכל להתאים לכם את הדגם הנכון. ניתן להתייעץ עם יבואני הרכב ולהגיע להסכם מסודר. בחירת רכב בצורה אקראית תהיה בחירה שגויה שתוביל לאסון. לפני הבחירה, בדקו את כלל הפרמטרים.

 

קניית רכב חשמלי – יתרונות מול חסרונות

ברכישת רכב חשמלי, כמו בכל רכישה משמעותית, ישנם כמובן יתרונות בולטים וגם חסרונות משמעותיים. לא קיים רכב שאין בו חסרונות או לקויות, לא הכל ״ורוד״. בכדאי לבחור רכב חדש, כדאי להבין מהם היתרונות. לאחר סקירה כוללת וזמן התנסות, אלו היתרונות אל מול החסרונות העיקריים:

יתרונות

 • ידידותי לסביבה רכב חשמלי פועל בעזרת סוללה, לכן אין צורך בדלק. כאשר האנרגיה של הרכב היא חשמלית, אין פליטה של חומרים מזהמים לאוויר. רכבים חשמליים נחשבים לרכבים ירוקים בדיוק מהסיבה הזו. נוסף על כך, המנוע החשמלי הוא מאוד שקט ובכך בעצם תורם לסביבה שקטה ונעימה יותר, מה שמעלה לנו את איכות החיים בצורה נכרת.
 • חסכון משאבים לטווח הארוך עלויות הדלק בארץ כבר כמה שנים נחשבות יקרות באופן יחסי, וככל הנראה המחיר יוסיף ויעלה גם בעתיד. כידוע לנו, מחירי החשמל נמוכים יותר וטעינת רכב חשמלי תחסוך לנו לא מעט כסף לטווח הארוך.
 • עלויות אחזקה נמוכות אחד הקריטריונים החשובים בקניית רכב הוא כמובן עלויות הטיפול והאחזקה. ברכב חשמלי הסבירות לבלאי טבעי נמוכה מכיוון שיש בו פחות חלקים דינאמיים כמו רצועות למיניהן או בוכנות. מלבד החלפת הסוללה אחת לכמה שנים, בעלי רכב חשמלי לא ימצאו עצמם מבקרים במוסך יותר מידי. ללא ספק, מדובר ביתרון די משמעותי ובולט.

חסרונות

 • אין מספיק עמדות טעינה – קניית רכב חשמלי בישראל כמעט ומאלצת אותנו להתקין עמדת טעינה ביתית. למרות שאכן קיימות עמדות טעינה ברחבי הארץ, הכמות עדיין לא מספקת. על מנת להפיק את מירב הנוחות מרכב חשמלי, ההמלצה הגורפת היא טעינתו במהלך הלילה כך שבבוקר יהיה מוכן לנסיעה ללא עיכובים.
 • מחיר התחלתי יקר יותר למרות שקניית רכב חשמלי אכן חוסכת לנו הוצאות על דלק ותיקונים בעתיד, המחיר ההתחלתי שלו יהיה יקר יותר. זאת מכיוון ששוק הרכבים החשמליים בארץ עדיין לא מפותח מספיק והתחרות קטנה.
 • זמן המתנה ארוך בתחנות הטעינה בעזרת תכנון נכון, תחנות הטעינה הפזורות בארץ יכולות לספק לנו מענה טוב. אך המשמעות של עצירת טעינה באמצע הדרך תהיה המתנה ארוכה הרבה יותר מזמן תדלוק רגיל. נתון שאתם, צרכני הרכב החשמלי חייבים לקחת בחשבון.

בשורה התחתונה, עידן הרכבים החשמליים ללא ספק הביא אתו משב רוח מרענן וידידותי מהרבה מאוד בחינות. עם זאת, לפני רכישה של רכב חשמלי, חשוב מאוד שנוודא כי הוא אכן עונה על כל צרכינו האישיים. שלא תטעו, רכב חשמלי מספק לנו יתרונות רבים על פני רכב עם מנוע מסוג דלק. אם זאת, קיימים גם חסרונות שחשוב להכיר ולהבין באופן אישי. בחרו בבחירה הטובה ביותר, שקלו את כלל האפשרויות.

 

רכבים חשמליים מומלצים – סקירת הרכבים לשנת 2021-2022

תעשיית הרכב מציגה יותר ויותר רכבים חשמליים מדגמים מקוריים, הרכבים יגיעו לאולמות התצוגה והכבישים בעולם וגם בארץ. מגוון רחב של רכבים חשמליים בסוף שנת 2021 ובמהלך שנת 2022.

שנת 2021 היא בוודאות שנת הרכב החשמלי בישראל. מאז הטסלה החשמלית שהגיעה לארץ, רכב חשמלי הפך למוצר מבוקש מאוד אטרקטיבי ושימושי. בשנה הבאה נפגוש עוד מספר רב של רכבים חשמליים שאמורים להיכנס עד אמצע שנת 2022. אז אם אתם גם מעוניינים לרכוש רכב חשמלי הינה לכם רשימה של רכבים חשמליים הזמינים בארץ וגם החדשים שאמורים להגיע שאותם תוכלו לרכוש כמה שבועות מהיום.

רכבים חשמליים מומלצים – יונדאי איוניק 5 הגיעה לארץ ביולי 2021 וזמינה לרכישה.

האיוניק 5 היא רכב החשמלי הראשון של יונדאי, הוא המותג של יונדאי לרכבים חשמליים ייעודיים. האיוניק היא מציעה טווח נסיעה של כ-485 ק"מ, עם הסוללה הגדולה יותר שתשווק בישראל, בשלב זה הדגם ישווק בישראל עם הנעה אחורית 204 כ"ס בלבד. מחיר האיוניק 190,000 ₪ עד 216,000 ₪. עם טעינה מהירה 350kW.

 

קיה נירו – E חשמלי – הגיעה לארץ גם ביולי 2021.

החשמלית קיה נירו EV הושקה בישראל עם סוללה גדולה יותר בקיבולת של 64kWh מה שמאפשר לדגם נסיעה חשמלית לטווח של 453 ק"מ. הספק המנוע שלה יעמוד על 204 כ"ס מה שמאפשר לדגם תאוצה 0-100 קמ"ש בזמן של 7.8 שניות.

 

פיאט E 500 החשמלית – הגיעה לארץ יולי 2021.

פיאט 500 החדשה שהפכה למכונית שהושקה עם הנעה חשמלית בלבד. לפיאט 500E שתי יחידות הנעה פיאט 500 ACTION עם 95 כ"ס, 0-100 קמ"ש ב-9.5 שניות וסוללה בקיבולת של 24kWh המאפשרת טווח נסיעה של 180 ק"מ וגרסת ההנעה הבכירה מציעה 118 כ"ס, 0-100 קמ"ש ב-9.0 שניות וסוללה בקיבולת של 42kWh המאפשרת טווח נסיעה של 320 ק"מ.

 

יגיע ברבעון האחרון של שנת 2021 – MG מארוול R

הרכב מבוסס על פלטפורמה של רכבים חשמליים. MG הוא קרוסאובר חשמלי החדש של R מרוואל, הוא כולל מרווחה ישיבה גדול, תא נוסעים עשיר במיוחד, מערכת מולטימדיה ענית עם מסך 19.4 הוא קיים עם שתי יחידות הנעה אחורית עם מנוע 180 כ"ס טווח נסיעה של 402 ק"מ, ודגם הנעה כפולה מציעה 288 כ"ס טווח נסיעה 370 ק"מ.

 

GV70 ג'נסיס – אחד מבין רכבים חשמליים חדשים שיושקו בארץ ב2022.

ג'נסיס תושק עם 490 כ"ס טווח נסיעה של 400 ק"מ,  ג'נסיס מיוצר על ידי היצרן יוקרה הקוריאני. הוא למעשה ג'יפון עם 71.4 קג"מ ג'נסיס היוקרתי, נוצר משילוב שני מנועים חשמליים, בהספק של 160 קילוואט ו35.7 קג"מ כל אחד. מה שיוצר הנעה כפולה אצל הג'נסיס. מערכת זו מאפשרת באופן אוטומטי הנעה בין שני הגלגלים וצמצום צריכת החשמל.

 

ג'לי C גיאומטרי – מתמודדת נוספת בקטגורית רכבים חשמליים שהגיעה אלינו מסין.

ג'ילי גיאומטרי C מצוידת במנוע קדמי בהספק של 204 כוחות סוס (150 קילוואט). המומנט עומד על 31.6 קג"מ והתאוצה המוצהרת ל-100 קמ"ש אורכת 7.7 שניות בלבד. ג'ילי צוידה בסוללה הגדולה מבין השתיים, היא בעלת קיבולת של 70 קוט"ש וטווח נסיעה מוצהר של 460 קילומטרים. נתון צריכת חשמל של 180 וואט-שעה לק"מ כ-400 קילומטרים.

 

היתרון שברכבים חשמליים מבית טסלה

גולת הכותרת של רכבי טסלה היא שמדובר ברכבים חשמליים לחלוטין. המשמעות היא שלא תצטרכו להגיע לתחנת הדלק, והחדשות הללו ישמחו אתכם מאוד. כאשר מדברים על צריכת חשמל, הנתונים מעודדים למדיי. אנו מדברים על צריכה של 0.1 שקל לכל קילומטר. יחס זניח מאוד בהשוואה לתשלום שאותו הייתם נדרשים לשלם על צריכת הדלק במשפחתיות אחרות. אם צריכת הדלק חנקה אתכם, טסלה מודל 3 יכולה להיות הבחירה המנצחת.

קרא/י עוד:
קניית רכב מליסינג – כל מה שאתם צריכים לדעת על קנייה והשכרה
רכב יד 2 – המדריך המלא איך לקנות רכב משומש

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button