קניית רכב מליסינג – כל מה שאתם צריכים לדעת על קנייה והשכרה

המדריך המלא עם כל מה שאתם צריכים לדעת על קניית רכב מליסינג, השכרת רכבים והמסלולים האפשריים בחברות השונות. איך להגשים חלום בתשלומים נוחים

המסגרת של שירותי ליסינג קיימת כדי לאפשר לנו להגשים את החלום לרכב חדש עם כל ההטבות המלוות לכך, במסגרת תשלומים נוחה ומסודרת. קניית רכב מליסינג היא פתרון אולטימטיבי להגשת החלום אך יש עוד מסלולים לאו דווקא של קנייה שגם הם מאוד משתלמים ונוחים. אז בואו לגלות מהן הדרכים הכי נוחות להשגת רכב חדש ונוצץ. 

בחירת הרכב הנכון – התאמה לפי יכולות וצרכים

שאתם מתחילים לחפש סוג רכב ותוכניות מימון לקנייה חשוב לבדוק כמה קריטריונים חשובים טרם תחילת התהליך, המטרה שלכם היא לבחור את הרכב הכי טוב במחיר הכי נוח במינימום התעסקות ולכן חשוב לבוא מוכנים מראש לתהליך.

הקריטריונים אותם יש לקחת בחשבון הם: 

  • הדרישות שלכם מהרכב החדש – מבחינת בטיחות, גודל, אמינות, צריכת דלק, כמות מושבים, גודל בגאז', התאמה לשטח וכו' 
  • תקציב – כמה אתם מעוניינים ויכולים להשקיע בקניית הרכב? כל זה תוך חישוב של עלות הביטוח לרכב וצריכת הדלק השוטפת.
  • כמות האנשים במשפחה – כמה אנשים הרכב צריך לשרת? מה הגילאים? האם יש צורך בהתאמה לילדים קטנים ובהתחשבות בכיסאות הבטיחות וכו'
  • נהגים – כמ   ה אנשים נוהגים ברכב המשפחתי ומי הם? האם יש נערים מתבגרים במשפחה שגם נוהגים על הרכב? האם הוא מותאם ונוח גם עבורם? מה עלות הביטוח ברכב זה לנהג צעיר וכו'
  • התאמה לצרכים – כמה אתם משתמשים ברכב? האם אתם נוסעים יותר נסיעות עירוניות קצרות או שאתם נוסעים הרבה גם מחוץ לעיר ונסיעות ארוכות יותר? 
  • סקר שוק – בהתחשב בכל הקריטריונים שבדקתם הגיע השלב לחשוב האם יותר משתלם ונוח לכם לקנות רכב חדש או להשכיר רכב מחברות ליסינג על בסיס חוזה חודשי\ שנתי ומעטפת ביטוחים וטיפולים כלולה? 

קניית רכב פרטית או קניית רכב מליסינג 

ליסינג הוא מונח מוכר כשם לשיטת מימון אך בהקשר הזה נתייחס לליסינג לרכבים בלבד, דרך שירותי ליסינג יש אפשרות לסיוע ומימון פרטי לקניית רכב או למסלול עסקי, העלות והתנאים משתנים בהתאם לכך ולעוד מספר קריטריונים שונים העולים בעת סגירת העסקה.
אחרי שאתם כבר בטוחים במה אתם רוצים ומה המסלול שיהיה הכי נוח ומתאים עבורכם, מומלץ לצאת לסקר שוק מעמיק ולבדוק מגוון אפשרויות מימון וסיוע, חברות שונות ותנאים משתנים.
אפשרויות מימון וסיוע נוספות
  • טרייד אין – מדובר במסלול בו אתם מחליפים עם בעל החנות את הרכב הישן שלכם עבור קיצוץ בעלות וקיזוז מול המחיר של הרכב החדש אותו אתם מעוניינים לקנות.
  • הלוואה פרטית – בנקים וגופים פיננסיים רבים מכירים ומאפשרים מתן הלוואות לצורך רכישת רכב, כיוון שרכב נחשב לנכס במקרים מסוימים הרכב יהיה משועבד למתן ההלוואה, אך זה תלוי בגוף שנותן את ההלוואה ובתנאי ההלוואה שתקבלו.
  • ליסינג – האפשרות אותה נזכיר במאמר בפירוט, הלוא היא קניית רכב מליסינג או השכרת רכב דרך ליסינג תפעולי. 

קניית רכב דרך ליסינג פרטי –

קניית רכב מליסינג פרטי היא קנייה דרך תוכנית מימון שלא דרך הבנק או גוף פיננסי אחר אלא דרך החברה ישירות. שיטת המימון עוברת דרך החכר, הכוונה היא שהחברה רוכשת את הרכבים הישר מהיצרן ובעצם מהווה מתווכת ישירות מול הצרכן.

כדי לקנות רכב במסגרת של ליסינג פרטי יש צורך בתשלום ראשוני, את גובה התשלום קובעת החברה שמציעה את שירותי הליסינג. התשלום יכול להשתנות בהתאם לדרישות החברה, למצב הפיננסי של הקונה ולעוד קריטריונים משתנים בהתאם לתנאי העסקה מול החברה. לאחר התשלום הראשוני מתחילים בתוכנית תשלומים חודשית לתווך שנים מסוים בהתאם לתנאי העסקה שסגרתם. בתום התשלומים יהיה על הקונה לשלם את הפער הקיים בין הסכום ששילם עד כה לעלות של הרכב.

ישנם מקרים בהם רכישת הרכב בסוף מסגרת התשלומים אינה חובה אבל זה משתנה בהתאם לתוכנית אותה סגרתם המעמד החתימה. כל עסקת התשלומים משתנה ותלויה במספר דברים, לדוגמא: סוג הרכב, יציבות כלכלית וביטחון כלכלי, עברות תנועה, גיל הנהג, וותק וניסיון, מספר הנהגים וכו'. 

למרות שהמחיר משתנה מעסקה לעסקה עדיין מדובר בתכונית לרוב מאוד נוחה ומשתלמת, מסלולי הליסינג מעניקים ומנגישים וכולם את האפשרות של רכישת רכב חדש ומשוכלל גם אם אין להם את החיסכון הדרוש לתשלום מלא בבת אחת. 

השכרת רכב מליסינג תפעולי –

לרוב מדובר בתוכנית להשכרת רכבים דרך מקומות עבודה בהם השכרת רכב הם חלק מהטבות התפקיד. דרך כלל השכרה בדרך זו כוללת השכרה על בסיס חודשי להתחייבות של לפחות 36 חודשים מראש. לאחר תום התקופה העובד מחזיר את הרכב לחברת החכר ויש באפשרותו להתחיל מחדש את התהליך להשכרת רכב אחר או לבחור שלסיים התקשרות. בהשכרת רכב העובד נדרש לעיתים לתשלום מקדמה אך לא באותם סכומים כמו ברכישה, כל זמן שהרכב נמצא אצל השוכר הוא עדיין בבעלות החברה כך שכל התיקונים, התקלות, הטיפולים, הטסט, האגרות ולעיתים גם הביטוח הם על חשבון החברה. כיוון שהמסלול כולל בתוכו הרבה יותר הגנה לרוב מסלול התשלומים יקר יותר פר חודש אך עדיין מדובר במסלול מאוד נוח במיוחד למי שלא רוצה להתעסק בכל התחזוקה והאחראיות שרכב מביא איתו.

לסיכום –

חיפוש רכב חדש זאת לא משימה פשוטה, אנשים נוטים להיכנס ללחץ ממשימת החיפושים כמו מההוצאות הכספיות הכלולות בתהליך. את רוב משימת המחקר לחיפוש אחר הרכב המתאים אפשר לעשות מהבית דרך האינטרנט ולמזלנו קיימות אפשרויות המימון כדי להקל מעט בהוצאות הכספיות של הסיפור. אני מקווה שהמאמר עזר לכם קצת לקבל תמונה ברורה יותר כדי להתחיל במשימה.

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם – 

מוסך רכב – המדריך המלא לבחירת מוסך לטיפולים שוטפים

רענון נהיגה – פירוט מלא על הקורס וכל מה שהוא כולל

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button