מתיחות פשוטות שישאירו אתכם אנרגטיים, רגועים וניידים יותר

הגוף שלנו הוא מכונה שאנחנו צריכים לדאוג לה, מתיחות פשוטות יכולות לשפר את תזוזת הגוף שלנו, וגם לשמור על הגוף שלנו בעתיד לטווח הארוך.

חשוב מאוד לגוף שלנו לעשות מתיחות, לא רק בשביל להיות מספיק גמישים אלא כדי "לשמן" את המפרקים שלנו. הן יכולות לשפר את הירך, כתפיים, וצוואר ובכך לתמוך, בגוף שלנו לבצע פעולות במשך היום. ככל שאנחנו מזדקנים, ככה הגוף שלנו נהיה יותר מתוח וגורם להמון בעיות פיזיות. מתיחות יכולות לעזור לנו להמשיך לזוז בחופשיות, יוצר אלסטיות בשריר, שומר על המפרקים ובכך עוזר לנו לנוע בחופשיות בגיל יותר מתקדם.

איך להתחיל שגרת מתיחות טובה?

| להשקיע במתיחות טובות כל יום, יהיה מועיל מאוד לטווח ארוך. אין צורך להפוך מתיחות לאימון שלם, כל   מה שצריך זה 3 דקות טובות של עבודה, ואפשר להתחיל את היום.

| הזמן הכי טוב לעשות מתיחות יהיה ישר אחרי המקלחת, כאשר השרירים שלנו חמים ומשוחררים. עוד   זמן מצוין הוא לפני שינה, כך אפשר להכין את הגוף ואת המוח לשינה בריאה. הטריק הוא לעשות את זה   בזמן שהכי מסתדר לנו, אם קצת התמדה זה יהפוך לשגרה. 

 הנה כמה מתיחות אתם יכולים לעשות בעצמכם. 

 חלק מהמתיחות ירגישו לכם יותר מועילים מאחרים, וזה מכיוון שכל מבנה גוף הוא שונה ויכול לבצע   פעולות שונות יותר טוב מאחרים. כאן נסביר על כמה פעולות שיעבדו על השרירים העיקריים.

| ראשית אפשר להתחיל למתוח את שרירי התאומים ברגליים. 

שכבו על הגב, כופפו את הרך שלכם לחזה, ובעזרת גומייה, או מגבת סביב קשת הרגל שלכם, תפסו   בשתי הקצוות אם הידיים. למתוח את הרגל עד הסוף החזיקו למשך 2 שניות, תחזרו על הפעולה עד   שהרגל מרגישה גמישה ותחליפו רגליים.

| מתיחה לגב התחתון לכל מי שעובד על המחשב.

שבו זקוף בכיסא שלכם, תשימו את הידיים מאחורי הראש ומרפקים לרוחב. סובבו את הגוף העליון לצד   אחד ואז להוריד המרפק עד הברך. ואז תחליפו צד, מתיחה של כמה שניות כל צעד.

| תרגיל פשוט למותניים.

 התיישבו על כיסא, תפסו את אחד השוקיים שלכם והניחו אות על הירך הנגדית, תזיזו את הגוף שלכם   קדימה, ככל שמתקדמים יותר מותחים, החליפו צד.

| תרגיל לכף הרגל.

 את המתיחה הבאה נעשה בעמידה בעזרת כדור טניס, אפשר גם בישיבה במחשב או מול הטלוויזיה. הניחו יד אחת על   הקיר בשביל שיווי משקל, את הרגל הניחו על הכדור. תלחצו על הכדור עם הרגל ככל שנמקד את המשקל שלנו על   הכדור ככה יותר נמתח את השריר. החליפו צד בסיום.

| מתיחה פשוטה לצוואר.

 אנשים שיושבים למשך זמן ארוך, ירגישו כאבים באזור הצוואר והגב. מתיחה פשוטה בזמן ישיבה יכולה   לעזור. 
 תפסו עם יד ימין או שמאל את תחתית הכיסא, תשענו לצד תוך כדי שמותחים את היד התופסת בכיסא.   מותחים למשך כמה שניות ואז מחליפים צד.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button