?עבודה מהבית – איך לעשות את זה נכון

עבודה מהבית - מה קורה כשמתחילים לעבוד מהבית איך לעשות את זה נכון איך לגרום לעצמנו להמשיך לעשות את אותם הפעולות כמו במשרד?

עבודה מהבית כבר הפך לשם דבר בשנת 2022 והרבה עזבו מקומות עבודה כשכירים ועברו לעבוד ממש מתוך ביתם הנעים והחם החיים של השכירים היא קשה חמש בבוקר שעון מעורר ב-6 וחצי כבר צריך להיות חצי מוכן בכדי ב-7 להיות במשרד ככה כל בוקר אתם קמים לאותה שיגרה מאתגרת נכון שזה מוכר? כן לכולנו אז מה קורה כשעוברים לעבודה מהבית?

העבודה המשרדית שוחקת ופתאום שנת 2020 נכנסת הקורונה לחיינו וכולנו עוברים לעבוד מהבית אין קבלת קהל, מסכות בכל מקום, ריחוק 2 מטר, אסור לאכול ביחד, אפילו לא לשתות ביחד, מהפה לשם נשברה השגרה. 

הינה כמה הסברים מצוינים שידריכו אתכם לעבוד מהבית נכון אבל זה יהיה בהרבה יותר נוח ממה שחשבתם אפילו לאימהות שבנינו.

אז איך עובדים מהבית נכון?

"אני רק אוציא את הכביסה מהמכונה ואחזור לעבוד". "אולי אשב קצת בפייסבוק ממש טיפה?" מכירים את המשפטים הם לא נאמרים על ידי שכירים שעובדים במשרד אלא על ידי עצמאים שעובדים מהבית הכול זמין אין בוס שמעיר לכם אלה התחושות שהזמן בידיים שלכם.

טעות עבודה מהבית היא רק שינוי גיאוגרפי ולפניכם טיפים לעבודה מהבית וגישה נכונה לכל הנושא שקשור לכך.

כיום לא מעט שכירים מעדיפים עבודה מהבית אולי בגלל המצב או אולי בגלל שהחורף מתקרב ואפשר לעבוד בפוך עם כוס קפה ואיזה שוקולד או כריך חביתה בצד האמת היא שבבית לא כל כך פשוט לעבוד כי הבית שלנו זאת עבודה בפני עצמה הגוף שלנו עסוק בעבודה במחשב אבל המוח מסדר את הבית ומארגן כבר לערב (בעיקר הנשים שבנינו) אבל ויש אבל העבודה היא עצמאית בלי קולגות שמפריעים בלי בוס מלחיץ לא צריך להתלבש ולהתכונן לקראת העבודה ויש גמישות בשעות העבודה.

חלום לחוד ומציאות לחוד לעבודה מהבית יש המון יתרונות, אבל לא נשכח את החסרונות אם לא נתנהל נכון נגלה שהחסרונות הם לא רבים אבל מאד משמעותיים ומשפיעים כמו הסחות דעת רבות שדיברנו עליהם מלפני איבוד הריכוז שפוגע ברצינות של העבודה שעות עבודה ארוכות מאד בשל המחשבה שאם תישנו עכשיו שנת צהרים תשלימו את השאר העבודה בערב ואז בערב אתם עוד פעם עובדים ובעיקר הערבוב של החיים הפרטיים עם המקצועיים.

ישנן דרכים ממש טובות שיעזרו לכם לשמור על הריכוז ולנהל את הזמן בצורה נכונה ואופטימית ככה שתוכלו ליהנות מהיתרונות שבעבודה מהבית עד שתחזרו למשרד כעקרון.

אז איך אמור להתחיל היום עבודה שלנו מהבית:

נכון שאין לכם כרטיס שאתם צריכים להחתים בתחילת יום העבודה ובסוף יום.
אבל אם תקבעו לכם שעות מוגדרות לעבודה, תדעו שבפרק הזמן הזה עליכם להספיק את המטלות לאותו היום וזה חייב להיות מנטרה אצלכם.

אמנם המחשבה על הגמישות בעבודה ועל היכולת לקחת פסק זמן לריענון תוך כדי גלישה באינטרנט או בצפייה בסרט היא נחמדה אבל לבטח אינה אפקטיבית הקפידו על מסגרת קבועה על שעות עבודה קבועות והשתדלו לעמוד בהן. הדבר יגדיל את המחויבות שלכם לעבודה ואף יסייע לסיים את המטלות שקבעתם לכם לאותו יום עבודה.

מקום העבודה שלכם לא דורש התארגנות ויציאה מהבית, אבל אם כן תתייחסו ליום העבודה ככזה, תגלו שהתפוקה שלכם והיחס שלכם לעבודה יהיה רציני יותר הרבה יותר מהנה תתחילו בלייצר את מקום עבודה עם אופי משרדי במקום לעבוד שכובים על הספה למשל.

גם אם אין חדר פנוי בבית להפוך ממנו חדר עבודה מספיק מקום שיהיה מקום קבוע לעבודה בלי פריטים לא קשורים וללא הסחת דעת סדרו את פינת העבודה שלכם מדי יום במקום המנקה במשרד אף אחד לא אוהב לעבוד בבלגן והוא גם משפיע על איכות העבודה גם אם לא במודע דבר חשוב נוסף הוא ההליכה לעבודה מה כוונה לכך? בבוקר כשאתם קמים המוח רגיל אתם נועלים נעליים ליציאה ובאופן כללי מתארגנים לכך.

כמובן שהכי נוח בעולם לא להתלבש בבוקר ולעבוד בפיג'מה אבל אם תתחילו להתלבש ואפילו לנעול נעליים במקום נעלי בית אתם תשדרו למוח שלכם שהולכים לעבודה זה יעזור לכם לסדר את לוח הזמנים שלכם ולהתחיל את יום העבודה על הבוקר ולא אחרי כמות בלתי מוסברת של קפה וכמה פרקים של סידרה שהתחלתם לראות אתמול בערב.

ככל שתתכנו את היום שלכם בצורה מסודרת כמו שאתם עושים במשרד שלכם בדרך כלל ככה היום שלכם יעבור קל יותר בלי עצלנות יתר פתחו כל בוקר ברשימת המשימות והמטלות דרגו אותם לפי סדר עדיפויות ולפי הערכת הזמן שדורשת כל משימה מומלץ להתחיל עם המשימה החשובה ביותר ולא להשאיר אותה לסוף היום תעשו כל מה שהייתם עושים במידה והייתם במשרד.

מה שעוד מאוד חשוב זה להפריד בין שעות העבודה לבין המשפחה! 
אם קבעתם יום עבודה שמתחיל בשעה ספציפית ומסתיים בשעה מסוימת תוודאו שאתם באמת מסיימים את יום העבודה בשעה שקבעתם לעצמכם, חשוב לבצע את ההפרדה בין זמן העבודה לזמן הפרטי לשמור על זוגיות והורות טובה ולא לערבב בין השניים.

אם יום העבודה שלכם מסתיים בחמש הרגילו את הלקוחות להתקשר אליכם לפני שעה הזאת כפי שהייתם עושים לו הייתם עובדים במשרד מחוץ לבית הימנעו מלקבל שיחות טלפון כשאתם מבלים זמן איכות עם הילדים או בן/בת הזוג ולחילופין בזמן שאתם עובדים תעבדו והרגילו את בני המשפחה שבזמן העבודה לא מפריעים לכם כי אין הבדל בעבודה מהבית לעבודה במשרד.

אז מי בעצם הבוס בכל הסיפור של עבודה מהבית:

הרבה אנשים נוטים לחשוב שהם הבוס של עצמם ברגע שהם עובדים מהבית לכן יכולים לנהל את לוח הזמנים שלהם זוהי תפיסת עולם שגויה הם מצפים לקבל מכם מענה מהיר בדיוק כמו שהייתם עושים זאת במשרד בצורה טובה ובתפוקה מהירה את הלקוחות פחות מעניין שאתם מעוניינים לעבוד בלילה הם מצפים לקבל תוצר בבוקר כך שאם החלטתם שאתם לא עובדים היום או יש לכם יום סידורים חשוב מאוד שתעשו מה שהייתם עושים כשכירים ואתם מעדכנים את מי שצריך בנושא.

רצוי שתקבעו יום בשבוע שבו בבוקר אתם בסידורים ובמהלך שאר היום אתם עובדים וזה כמובן שעדכנתם את הלקוחות שלכם שמהבוקר אתם לא תהיו זמינים פשוט תהיו מסודרים תעשו לעצמכם סדר עדיפויות תארגנו את היום שלכם נכון ועבודה מהבית יהיה יתרון כיף ונחמד עבורכם בתקופת הזמן הזאת. 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

ראיון עבודה – ככה תגיעו מוכנים ליום החשוב

סערה תקשורתית בהופעתו של עומר אדם

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button