הנחש הכי ארסי בעולם ובישראל נמצא כאן – רשימת 8 הנחשים הארסיים ביותר

הנחש הכי ארסי בעולם ובישראל נמצא כאן במאמר: יש המון סוגים שונים של נחשים בעולמינו, חלקם נקראים חנקים חלקם נקראים תת ארסיים. לכל נחש תכונות האופייניות רק לו מראה שונה, ישנם נחשים שאינם מסוכנים ולא מהווים איום לבני אדם, אך חלקם ארסי ברמה קטלנית מסכנת חיים! בואו נגלה מיהם 8 הארסיים ביותר, איפה הם נפוצים בעיקר ומה אחוזי ההכשה שלהם.

 

מה הנחש הכי ארסי בעולם ובישראל? בואו לגלות 

 

1. שרף עין גדי – הנחש הכי ארסי בישראל
שרף עין גדי - הנחש הכי ארסי בישראל

אומנם לא הנחש הכי ארסי בעולם אבל בישראל בהחלט הכי ארסי. שרף עין-גדי, צֶפַע עֵין-גֶּדִי או צפעון שחור מגיע באורכו עד ל-85 ס"מ כמו שמו כך גופו, שחור משחור מה שהופך אותו למסוכן בעיקר בשעות הלילה בהן לא ניתן להבחין בו. שרף עין-גדי נקרא על שמו כי התגלה באזור עין גדי ב-1944 על ידי הפרופ' לזואולוגיה הינרייך מנדלסון, שננכש על ידיו ושרד את ההכשה כדי לתעד ולהזהיר את הדורות הבאים.

חשוב לזכור שמבנה השיניים של הצפעון השחור מאפשרים לו לשלוף שן ארס מבלי לפתוח את הפה וכך להכיש את טרפו במין תנועת נגיחה הצידה מבלי שציפה לזה.

לפי מדד ה-LD50: כמות זעירה מאוד של 0.06 מ"ג בלבד מארס הצפעון יכולה להרוג כמחצית מאוכלוסיית עכברים במשקל כולל של ק"ג אחד!

אם אתה רואה שרף עין-גדי, אתה צריך להתרחק ממנו כי הם מאוד מסוכנים! אתה לא צריך לנסות להרוג אותם או להרים אותם – פשוט התקשר למומחה מקצועי שיודע מה הוא עושה!

 

2. קרייט מלאי

הקרייט המלאי או הקרייט הכחול נחשב לאחד הנחשים הארסיים ביותר ביבשת אסיה שמחצית מהכשות שלו מסתיימות במוות גם לאחר טיפול תרופתי! לקרייט המלאי ארס עצבי חזק במיוחד שנועד לשתק את טרפו במהירות הבזק, הארס יכול לגרום לחנק, שיתוק ומוות נגרם בעיקר מחנק. למרות אופיים הרגוע במהלך היום, נחש זה ידוע כטורף נחשים מסוכנים בעצמו.

 

3. צפע הודי

הצפע ההודי או צפע ראסל הוא אחד הנחשים המסוכנים ביותר באסיה המין הזה נפוץ ממערב הודו למזרח סין. לצפע ראסל דוגמא מאוד ברורה מה שהופך את הזיהוי שלו לקל במיוחד, אך עדין זה לא מספיק כדי למנוע הכשות לגמרי, אחרי הכל הוא מכיש כ100,000 אנשים בהודו בשנה אחת. כמגננה ראשונית הצפע ינשוף בחוזקה ובמידה וזה לא עוזר הוא לא יהסס לנשוך. הוא  ניזון בעיקר ממכרסמים וכל התקלות שלו בנו היא כיוון שהוא מחפש מכרסמים שחיים בקרבנו ורוצה שנניח לו לנפשו.

 

4. נחש טיגריסי

מדובר במין של נחש ממשפחת הפתניים ונמצא בעיקר בחלקה הדרומי של אוסטרליה. לנחש זה ארס שמשפיע על מערכת העצבים ובמקביל פוגע בחלבוני קרישת הדם והשרירים, מדובר בנחש שניזון מדו חיים, יונקים, עופות ואפילו זוחלים. הנחש הטיגריסי ישטח וינפח את צווארו בדומה לקוברה, לנחש זה פסים שמזכירים טיגריס ויכולים להגיע בשלל גוונים משחור צהוב לארד שחום.

 

 

5. פתן חום מזרחי

מדובר גם כאן בנחש ממשפחת הפיתניים שאחראי לכמות הגדולה ביותר של מקרי מוות מהכשה ביבשת אוסטרליה. מדובר בנחשים שיכולים להימצא בקרבת האדם בשל המצאות מכרסמים בסביבתו. הארס שלו הוא המוטוקסי במיוחד ופוגע במערכת כדוריות הדם האדומות והורס את רקמתם על מנת לגרום לדימומים פנימיים וקריסת איברים לטרף.

6. שפיפון עכבישי – מסוכן מאוד אך לא הנחש הכי ארסי בעולם

שפיפון עכבישי הוא אחד הנחשים הקטלניים בעולם. הארס של הנחש חזק ביותר והוא יכול להרוג בעל חיים תוך דקות ספורות.

לשפיפון עכבישי יש ראש וצוואר קטנים, מה שאומר שהוא לא יכול לבלוע טרף גדול. זה מקשה על הנחש למצוא מזון.

הארס של שפיפון עכבישי מורכב מחלבונים המו טוקסיים, שהם חלבונים שתוקפים את התאים בכלי הדם שלך וגורמים להם לדלוף נוזלים לתוך הרקמות שלך. זה יוביל בסופו של דבר לאי ספיקת איברים ומוות אם לא יינתן טיפול.

הנחש הארסי ביותר בעולם הוא שפיפון עכבישי. הסיבה לכך היא שיש לו ארס נוירוטוקסי שעלול לגרום לשיתוק ולמוות.

שפיפון עכבישי מקבל את שמו מהמראה שלו. יש לו גוף חום כהה עם פסים שחורים ולבנים שנראים כמו קורי עכביש. הוא חי ביערות הגשם של מרכז אמריקה, דרום אמריקה ואפריקה, שם הוא צד צפרדעים, לטאות, ציפורים קטנות ומכרסמים.

 

7. ממבה שחורה – אומנם מלכת הנחשים אך לא הנחש הכי ארסי בעולם

ממבה שחורה היא נחש ארסי ממשפחת האלפידים. זהו הנחש הארסי הארוך ביותר באפריקה ואחד הארוכים בעולם.

ישנם שני סוגים של ממבה שחורה: הממבה השחורה המזרחית והמערבית. הממבה השחורה המזרחית חיה במזרח אפריקה, ואילו הממבה השחורה המערבית חיה במערב אפריקה.

לממבה שחורה יש גוף כהה עם פה וגרון לבנים. יש לו ראש בצורת משולש, שהוא מתלקח כאשר הוא מרגיש מאוים או מפחד.

ניתן למצוא את הממבה השחורה המזרחית במזרח אפריקה, שם היא חיה ביבשה וגם ליד מקורות מים כמו נהרות או אגמים. הממבות השחורות המערביות חיות במערב אפריקה, שם הן חיות גם על קרקע ליד מקורות מים כמו נהרות או אגמים.

לא מתעסקים איתה! הממבה השחורה היא הנחש הקטלני ביותר באפריקה. זהו גם אחד הנחשים המהירים בעולם. נשיכה ממבה שחורה יכולה להיות קטלנית תוך חמש עשרה דקות בלבד. אנחנו לא צריכים לנסות לתפוס ממבה שחורה, אלא להתרחק ממנה.

אנחנו צריכים גם להימנע מאזורים שבהם ידוע שהם חיים ולשמור מרחק אם אנחנו רואים כזה. אם ננשך על ידי ממבה שחורה, עלינו לפעול במהירות ולקבל טיפול רפואי בהקדם האפשרי.

 

8. מלך הארסיים! הנחש הכי ארסי בעולם – טאיפן פנים יבשתי 

מדובר בנחש עם עוצמת הארס החזקה בעולם, זה מדעי הוא נחשב לנחש הארסי בעולם, בהתבסס על ערכי LD50, גם הוא נמצא באוסטרליה, עוצמת הארס שלו נמדדה כך ש-100 מ"ג של ארס מספיקים כדי להרוג 100 בני אדם בוגרים! הוא אינו נפוץ בקרב בני אדם למזלנו, אלה נחשים ביישנים שמעדיפים להתרחק מהאדם ולמרות שמם המאיים הכשות ומקרי מוות הם נדירים מנחשים אלה.

מה הנחש הכי ארסי בעולם ובישראל? - רשימת 8 הנחשים הארסיים ביותר

 

לסיכום

לא הייתם רוצים להיתקל בנחשים האלה שלא לדבר על לקבל מהם הכשה, מדובר ב-8 הנחשים עם הארס החזק בעולם ובישראל ולעיתים גם לאחר החלמה וסיום טיפול לארס יכולות להיות השפעות נוספות על גוף האדם לטווח הרחוק כגון פגיעה בכליות, כבד וטחול.

לכן, חשוב מאוד ללבוש נעליים סגורות כשאתם יוצאים לטבע, לא להרים אבנים וסלעים וכו' מכיוון שנחשים רבים מסתתרים במקומות אלה, וכמובן כמה כללי אצבע לזיהוי נחשים ארסיים במידה ונפגשתם עם אחד: רוב הנחשים הארסיים פעילים בלילות ולא במהלך היום כך שאם נפגשתם עם אחד בשעות היום ובשטח פתוח סביר שהוא לא ארסי, לנחשים ארסיים אישונים אליפטיים וחרכים אנכיים לנחיריים, נחשים ארסיים מסריחים לרוב כמו דגים או בייצים רקובות עקב תזונתם מן החי. ודבר נוסף חשוב, לרוב הנחשים הארסיים צורת ראש משולש. 

 

 

אהבתם את המאמר? בטח תאהבו גם –
סוגי כלבים קטנים סוגי כלבים גדולים וכל סוגי הכלבים שיש ברשימה אחת!
תוכים מדברים – 8 סוגי תוכים מדברים למכירה המומלצים ביותר

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button