מלך הצפון – סרט מרתק אבל גם קצת חסר אופי

מלך הצפון – סרט מרתק אבל גם קצת חסר אופי מלך הצפון הוא סיפור מעניין מאוד על נקמה בבימויו של רוברט אגרס שזו היא למעשה עוד אחת מהיצירות

מלך הצפון – סרט מרתק אבל גם קצת חסר אופי מלך הצפון הוא סיפור מעניין מאוד על נקמה בבימויו של רוברט אגרס שזו היא למעשה עוד אחת מהיצירות המופלאות שלו.

בסרט מדובר על בן שיוצא למסע נקמה בעקבות רצח אביו כאשר במאי הסרט אגרס מתבסס על המיתולוגיה הנורדית וסיפור האגדה של אמלת’ אשר הייתה מקור ההשראה להמלט’ של שייקספיר. בסרט מוצגים המון מוטיבים מהחל מקרבות נהדרים והתעסקות בפן המיסטי שתורם למסעו של גיבור הסרט, רק חבל שהוא עצמו נכתב כדמות נטולת אופי כמעט לחלוטין.

אמלת’ הצעיר מתרגש כל כך מכך מאביו המלך אורונדיל עורב המלחמה שב והם חוגגים את הניצחון שלהם. המלך אורונדיל מבין שהגיע הזמן להפוך את בנו אלמת’ לגבר אמיתי, ולכן הוא לוקח אותו אל היימיר השוטה שהוא ליצן ומכשף על מנת שיוכל להכשיר אותו, העלילה מקבלת תפנית שונה כאשר אלמת’ רואה לנגד עיניו את אביו נרצח ובמקביל לכך אמא שלו המלכה גודרון נחטפת.

כעבור כמה שנים אלמת’ התבגר ויוצא למסע כפול האחד הוא נקמה ברוצחים של אבא שלו והשני הוא להשיב את אמא שלו מהחוטפים שלה ובין יתר להחזיר את הכבוד שנלקח ממנו ומבני משפחתו. ל"מלך הצפון" חסרות דקויות בדמויות ובעלילה כולה, נקבל מעט מאוד מידע על אמלת’ מה שמקשה על יכולת החיבור אל הדמות כי אין שום יותר מידי חוץ ממה שכבר ברור מאליו.

המשימה שאותה אמלת’ לקח על עצמו פשוטה למדיי, אבל הייתה ציפייה מסוימת מהבמאי קצת יותר להעמיק את הדמות ולעשות את הסיפור והמסע מעניין יותר מאשר רק להתמקד באופן פשוט ברצון העז שלו להרוג את הרוצח של אבא שלו, בייחוד עכשיו עם הידע החדש שהוא רכש כשהתבגר “מלך הצפון" מרגיש כאילו תמיד יהיה חסר שם משהו והצופה יימצא את עצמו עם המון תהיות בסוף הסרט. השימוש שנעשה במיתולוגיה הנורדית בהחלט מוסיף אבל לעיתים קרובות עלול להיות קצת מעיק.

אלמנט המיסטיקה כאן הוא גם כדי להרתיע וגם כדי לסייע לאמלת’ במסע הנקמה שלו ומעניק לסרט עוצמה רבה. מהבחינה החיצונית “מלך הצפון” קסום, סצנות קרב מופלאות, השימוש בברוטליות אין סופית לאורך כל הסרט רק חבל שהחוסר בעומק הדמויות והעלילה עצמו קצת מונע ממנו למצות את כל הפוטנציאל האדיר שלו.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

השיחוק הסרט החדש ואדם סנדלר ששוב שובר שיא אישי

דברים מוזרים – הסדרה שלא איבדה את הקסם שלה

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button