דברים מוזרים – הסדרה שלא איבדה את הקסם שלה

דברים מוזרים הסדרה שלא איבדה את הקסם שלה ואין ספק שהעונה האחרונה של הסדרה בדקה את גבול הסבלנות של הצופים והפתיעה באורכי פרקים חדשים.

"דברים מוזרים" הסדרה שלא איבדה את הקסם שלה ואין ספק שהעונה האחרונה של הסדרה בדקה את גבול הסבלנות של הצופים והפתיעה באורכי פרקים חדשים שלא הכרנו קודם. הקונספט הנוכחי של הסדרה המצליחה עוסק בפן הרגיש של ההתבגרות, יחסים בין ההורים לילדים והפחדים היומיומיים, והוכיחה מחדש שמוזיקה היא הפתרון להכול. כאמור העונה הרביעית בהחלט מתחה את הגבולות באופן ברור וכן, זנחה את התפתחותם הרגשית של הדמויות הצעירות מי שהובילו את הסדרה עד לאותה נקודה.

ובנוסף לכך יש את עלילותיהם של מייק, וויל, ג’ונתן וארגיל במכונית משלוחי הפיצות. שבאופן טוטאלי הלכו לאיבוד. אך עם כל זאת הקונספט הנוכחי של "דברים מוזרים" הצליח להיות נוגע ללב, מטלטל חושים ומהנה מאוד. בעונה הזו מצד אחד בחנו את מקורות האימה של הוקינס ומצד שני היא משמשת כגישור אל הסיום המתקרב. אבל אחד הדברים שהכי ריגשו אותנו היא ההתעסקות בפן הרגיש והפגיע בתהליכי ההתבגרות השונים.

העונה הזו הצליחה להוכיח שכל הלב שלה נמצא בפחדים היומיומיים שנערים מתבגרים עשויים להתמודד איתם ובחברות אמת. אחד הנושאים המרכזיים שהעונה הזו התמקדה בהם הוא השוני מהאחר של הדמויות הראשיות בין אם מדובר באדי הפריק, אילבן שמוחרמת חברתית בתיכון ובמעבדה, מקס ששקועה בסבל שלה עצמה וגם לוקאס שלא מצליח למצוא את מקומו בין כל שאר הספורטאים הכוחניים. הסביבה שלהם שכוללת בתוכה את ההורים, התלמידים האחרים ותושבי העיירה מעירים להם ומזכירים להם את זה ללא הפסקה בשלל דרכים שונות, עד שרובם, כפי שציינה דמות מסויימת, מתחילים להרגיש כמו “טעויות” או “מפלצות” בדומה למקרה של אילבן.

עד שבסופו של דבר הם חוברים אחד לשני ומוצאים את עצמם בין משפחה אלטרנטיבית קטנה שמלאה בהכלה הבנה וחמלה אנושית. נקודת מבט מרכזית נוספת מגיעה אלינו מתוך המשפחה, כידוע העולם של גיבורי “דברים מוזרים” התקיים עד כמה ללא הורים מעורבים. ג’ויס בעונה יוצאת להרפתקה בברית המועצות מה שמוסיף פן קומי לסדרה, וכל זאת בזמן שהילדים שלה מתחמקים מכדורים שורקים בהשפעת סמים קלים. העונה האחרונה הקדישה זמן מסך חשוב לעיסוק בנושא האבהות, בעיקר דרך שני האבות של אילבן ד”ר ברנר והופר.

הראשון מייצג אב כוחני אגרסיבי ואינטרסנט, השני מייצג אב ששוקע ברגשות אשמה, נאמן למטרה אבל מרוחק. באחת הסצנות שלו מהכלא הסובייטי הופר דוגל בכך שעימות בין ההורים לילדים הוא שלב חובה בהתבגרות שלהם.

ובאותו הזמן אילבן צריכה להתמודד פעם נוספת עם המורכבות של “פאפא” ברנר ולמצוא את הכוחות להתגבר עליו מחדש. באותה העת של המפלצות השונות, המעבדת העל טבעיות וכל אותם אויבים שפולשים לתוך התודעה. מקרי אלימות רבים ממשיכים להתקיים בבתי הספר בעונה הזו של "דברים מוזרים" המפלצות הנוראיות והמפחידות ביותר הן אנג’לה והחבורה שלה שמתעללות באילבן וגם חבורת הספורטאים הכוחניים שמחליטים לתפוס פריקים מתוך חששות, טיפשות, ושנאה מיותרת.

ככל הנראה מה שבעיקר הפריע לצופים בעונה הזו של "דברים מוזרים" הוא המעבר החד מחבורת הצעירים לחבורת הבוגרים יותר העונה הזו הוקדשה לננסי,סטיב, רובין, אדי ז"ל, ובאופן מסוים גם לג’ונתן וארגייל דמויות שהציגו עולם חדש של רגשות ולבטים. סוף הסיפור של אדי היה עצוב מאוד אבל הוא לא הנפגע היחידי מהקרב, סיום העונה העמיד למבחן מה ייעלה בגורלה של מקס שהלא היא הדמות הפלפלית ביותר בחבורת הצעירים.

כעת שתחושות האובדן עלו באופן ברור וממשי נקרע הגבול התיאורטי בין האפסייד דאון להוקינס האמיתית, השקט והשלווה שבפרברים מופרים ומתגלים כגיהינום. ומחלחלת ההבנה שאת הנעשה אין דרך להשיב.

 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

בלאק פון – הסרט שיכניס אתכם ללחץ
סרטים לילדים | 8 סרטים לכל המשפחה הכי מומלצים מכל הזמנים

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button