חומצה היאלורונית – כל היתרונות וחסרונות שאתם צריכים לדעת

חומצה היאלורונית כל התחום של הרפואה גם התחום של ההזרקות והאסתטיקה האישית עבר שינוי רב בשנים האחרונות וככל שהשנים עוברות ככה זה מתפתח

חומצה היאלורונית כל התחום של הרפואה גם התחום של ההזרקות והאסתטיקה האישית עבר שינוי רב בשנים האחרונות וככל שהשנים עוברות ככה זה מתפתח אף יותר בעבר הייתה את הנטייה להשתמש בחומרי מילוי קבועים כמו סיליקון או ביו אלקמיד אומנם יש לכך תוצאות ארוכות טווח אל זה בהחלט מגדיל את הסיכון לסיבוכים ונזקים שונים התחיל להיות קושי רב בלסלק את החומר מהפנים כי זהו חומר שהוא קבוע.

כיום הוחלפו כל החומרים הקבועים לחומרים שונים שכן נשארים באופן זמני על הגוף אך זה משתלב בצורה הרבה יותר טבעית ובטוחה מהחומרים הקודמים מה שהופך את הטיפול להרבה יותר בטוח לשימוש והרבה יותר פשוט. הבטיחות של החומצה היאלורונית נחשב כיום להרבה יותר גבוה בהשוואה לחומרים שהיו בשימוש בעבר הסיבוכים והנזקים בשימוש בחומצה היאלורונית הם הרבה יותר פחותים ואף ללא נזק כלל.

מהי חומצה היאלורונית  – 

חומצה היאלורונית או היאלורונןHyaluronic Acid; בקיצור: HA) היא גליקוזאמינוגליקאן לא גופרתי אניוני המצוי בשפע ברקמות חיבור, רקמות אפיתליות ועצביות. הנוסחה הכימית שלה היא  C14H21NO11)n).

הייחודיות שלו בין הגליקוזאמינוגליקאנים היא שיצורו מתרחש בקרום התא ולא במערכת הגולג'י. כמרכיב חשוב במטריקס החוץ תאי הוא תורם רבות לתקשורת הבין תאית, התחלקות ונדידת תאים. אדם ממוצע במשקל 70 ק"ג מכיל בגופו 15 גרם היאלורונן. שליש מכמות זו נמצאת בחלופה (פירוק ויצירה מחדש) מתמדת בכל עת.

אחרי שקיבלנו הסבר קצר על מה הוא החומצה היאלורונית אנו מבינים שזה אחד החומרים הכי פופולאריים בשנים האחרונות ואת השם שלו כולם מכירים אך מעטים מבינים מה זה ואיך זה משפיע על הגוף שלנו אז הינה כמה הסברים פשוטים שיעזרו לכם להבין איך זה מתבצע ומה כדאי לכם לדעת לפני הזרקה.

הייצור שלו מתחיל בגוף אבל עובר שדרוג במעבדה – 

החומצה היאלורונית היא מיוצרת באופן טבעי בגוף של כל אחד מאתנו ללא יוצא מן הכלל אך הסוג חומצה שמשתמשים בו להזרקה טיפה שונה מזה שבגופנו הסיבה לזה היא באם  נשתמש בחומר הזה בצורתו הטבעית הוא יתפרק מאוד מהר ולא יאפשר שינוי לאורך זמן שאנו מעוניינים בו לכן החלו לעשות תהליכים שונים במעבדה ועיבדו אותו לחומר הרבה יותר חזק ממה שהוא בפועל מה שמאריך באופן ניכר את ההשפעה שלו על הגוף שלכם. 

בגוף שלנו החומר הזה משמש אותנו מגוון תהליכים שונים שחיוניים לנו שיקום ומתן נפח לאזורים שונים בגוף כשמשווים אותו לחומרים אחרים שיש לנו בגוף בצורתם הטבעית ומשתמשים בהם בתעשיית היופי והקוסמטיקה כמו קולוגן הידרוקסי אפטייט והוא מתפרק הרבה יותר לאט ולכן הוא נחשב כלכך פופלארי בתחום האסטתיקה והקוסמטיקה כיום.

איזה טיפולים אפשר לעשות בזכות החומצה היאלורונית ?

החומר הפופולארי הנקרא חומצה היאלורונית משמש אותנו בעיקר באזורים שונים בגוף שעם השנים מתרוקנים ומאבדים מהפח הטבעי שלהם הטיפולים הכי נפוצים בחומצה הזאת הם עיבוי השפתיים לצורה שלמה יותר ונפח בשרני טיפול בקמטים פנים צלקות ישנות או חדשות עיצוב הסנטר תיקון אי סימטריה בפנים מילוי לחיים ופיסול אף ללא ניתוח.

יתרונות בחומצה היאלורונית – 

החומצה האילורונית נחשבת לבטוחה ביותר בהשוואת החומרים האחרים שמשמשים לטיפולים קוסמטיים שיעור הסיבוכים הוא הנמוך ביותר והסיבוכים עלולים להופיע זה פגיעה בחיוניות של העור או זיהום הם לרוב מאוד נדירים וברוב במקרים גם זמניים. היתרון הגדול שיש לחומצה הוא בעצם גם החיסרון שלו זהו טיפול שהוא זמני ואם התוצאה שיצאה אינה מתאימה עבורכם וחוששים להגיע לטיפול רצוי לדעת שהתוצאה הפיכה וניתנת לשינוי ככה אנשים יעשו זאת יותר בקלות בידיעה שהם מבינים שכל מה שהם יעברו יהיה ניתן לשינוי בהמשך. עצם ההזרקה של החומר משפר משמעותית את איכות העור זהו חומר שקיים באופן טבעי בגוף וממלא שורה של תפקידים חיוניים לגוף שלנו ואם נסתכל על כך כטיפוח העור החומצה היאלורונית מעשירה ותורמת לספיחה יעילה של הנוזלים מה שמעשיר את העור בלחות טבעית ומשפר משמעותית את התאים בעור שלנו. 

חסרונות בחומצה היאלורונית – 

התוצאות של הזריקה ברוב המקרים זה לחודשים או שנים בודדות ולכן הטיפול דורש לחזור עליו שוב ושוב לאורך כל החיים אם רוצים לשמור על התוצאות לאורך זמן בכדי להבטיח את הצלחת הטיפול חשוב מאוד לבחור רופא מנוסה ומקצועי שידע להתאים  עבורכם בדיוק את הטיפול הנכון והרלוונטי עבורכם אומנם הטיפול הוא דיי בטוח אך בשנים האחרונות השוק הפך להיות פרוץ עם מעט גורמים לא מקצועיים שמציעים את השירותים שלהם שעוסקים בהזרקות ללא ידע וללא תעודות והניסיון הדרוש לכך כיום יש מגוון רחב של מוצרים בתחום הזה שמתאימים כל אחד למטרות שונות בגוף ומשפיעים על הגוף כל אחד בצורה שונה. לכן בחירת הרופא המטפל בכם שיודע לבצע את עבודתו ויש אצלו הוכחות לכך שהוא מנוסה והמלצות רבות מהסביבה שלכם מה שיבטיח לכם תוצאות מעולות עם כמה שפחות סיכונים.

מאוד חשוב לדעת ולזכור שחומצה היאלורונית היא אומנם החומר הכי פופולארי כרגע אך יש מצבים בהם כן רצוי להשתמש בחומרים אחרים לדוגמא במקרה ויש מחסור בנפח באזורים שונים בגוף בדרך כלל יהיה יעילות רבה יותר לעבור ניתוח פלסטי או להזריק שומן על מנת שיקלט לתקופה ארוכה יותר ולהפיק יעילות רבה יותר.

התקשורת בין הרופא למטופל מהווה גורם חשוב ביותר בתהליך הזה, והוא ישפיע במידה רבה על הצלחתו. חשוב לספר לרופא על הציפיות מהניתוח, לשתף בחששות וגם להגדיר תקציב מתאים. תיאום הציפיות ימנע הפתעות מיותרות בשלב מאוחר יותר ויעזור לרופא להבין טוב יותר כיצד לתכנן את הטיפול.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

ילדים – סיפור מרגש על סטודנטית ג’וייס והילד דניאל

ברכות חג חנוכה – סדר הדלקת הנרות וברכות מרגשות למשפחה

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button