דיאטה 16 8 | תופעות הלוואי כתוצאה מדיאטה 16:8 | היא לא בריאה לכם

דיאטה 8 16 תצרכו לחשוב שוב. דיאטה 16:8 כוללת בתוכה תופעות לוואי לא נעימות העשויות לשנות לרעה את החיים היומיומיים שלכם.

דיאטה 8 16 תצרכו לחשוב שוב דיאטה 16:8 כוללת בתוכה תופעות לוואי לא נעימות העשויות לשנות לרעה את החיים היומיומיים שלכם במאמר נסביר על 7 תופעות לוואי נפוצות הנגרמים כתוצאה מדיאטה בשיטת הצום לסירוגין.

#1 פגיעה במערכת העיכול

הירידה בצריכת מזון הנגרמת משימוש בדיאטה 16 8 פוגעת במערכת העיכול וגורמת לעצירות קשה, בנוסף תופעות לוואי כגון בחילות, הקאות, שלשולים ונפיחות שינוי משמעותי בדיאטה כמו במקרה של 16:8 גורם להתייבשות וכתוצאה מכך אף להחרפת העצירות מהסיבה הזאת אם כבר החלטתם כן לעשות צום לסירוגין חשוב לשתות כמה שיותר נוזלים ולאכול אוכל מזין מלא בסיבים.

#2 דיאטה 16:8 גורמת לשינוים קיצוניים במצבי הרוח.

אנשים רבים חווים הפרעות במצבי הרוח כתוצאה מהצום לסירוגין דיאטה 8:16 עלולה לגרום לסוכר דם נמוך סוכר דם נמוך או היפוגליקמיה עלול להתרחש בזמן הצום או בזמן הגבלת הקלוריות כתוצאה מסוכר דם נמוך תרגישו התגרות רבה יותר מהסביבה מה שעלול להוביל לריבים מיותרים בבית, בעבודה, ובמרחב הציבורי.

בנוסף היפוגליקמיה עלולה להוביל להתקפי חרדה וחוסר ריכוז במחקר שהתבצע ב2016 בדק 52 נשים וקבע חד משמעית שהן היו משמעותית יותר עצבניות והתגרו בצורה רבה יותר מהסביבה בזמן הצום שנארך 16 שעות וזה בהשוואה לזמן בו הן לא צמו.

#3 עייפות וחוסר אנרגיה

לפי מחקרים חלק ניכר מאנשים שניסו את שיטת הצום לסירוגין חוו עייפות קשה וחולשה סוכר דם נמוך בזמן דיאטה 16:8 יגרום לכם לתחושת עייפות וחולשה בנוסף לכך חלק מהאנשים חווים גם הפרעות שינה המוסיפים על תחושת העיייפות הקשה כנגד חלק מהמחקרים קבעו כי אחרי תקופה הגוף מתרגל לזמני הצום והעייפות נעלמת חלקית.

#4 ריח רע מהפה 

תופעת לוואי לא נעימה מהצום לסירוגין היא תופעת הריח הרע מהפה. התופעה נגרמת מחמחסור בזרימת הרוק והגברה חמצון של שומנים בדם עם היווצרות גופי קטון מה שמוביל לריח של אצטון מהפה צום גורם לגוף שלכם לשרוף שומן בשביל "דלק" אצטון הוא תוצר-לואי של פירוק השומן הנוכחות של אצטון בדם גוברת וביחד איתה גם בנשימה שלכם.

בנוסף צום לסירוגין כמו שכתבנו למעלה גורם להתייבשות מה שתורם ליובש בפה וגם כן גורם לריח רע מהפה.

#5 הפרעות שינה כתוצאה מהדיאטה 16:8

מחקרים קבעו שהפרעות שינה הם מהתופעות לוואי השכיחות ביותר המקושרות לדיאטות  המשתמשות בשיטת הצום לסירוגין תופעות כגון קשיים בהרדמות וכמו כן הקושי לשמור על שינה רציפה במחקר שנעשה בשנת 2020 עקבו אחר 1430 בני אדם אשר היו בתהליך של דיאטת הצום לסירוגין החוקרים מצאו 15% מהמשתתפים חוו הפרעות שינה בשלל דרכים שנגרמו כתוצאה מהצום.

6# דיאטה 16 8 גורמת לכאבי ראש וסחרחורות

כאבי ראש נמצאו כעוד תופעת לוואי שכיחה כתוצאה מהצום לסירוגין בד"כ כאבי הראש מופיעים בשבוע הראשון של הדיאטה במחקר שנערך ב2020 המשתתפים דיווחו על כאבי ראש בינוניים החוקרים גילו שכאב הראש בד"כ מופיעה באזור הקידמי של הראש בחוזקה בינונית עד קשה. 

המחקר גילה שלאנשים הנוטים לסבול מכאבי ראש לעיתים תכופות יותר סיכוי גבוה יותר לקבל כאבי ראש בזמן הצום.

#7 תת-תזונה

אם לא עושים את הדיאטה נכון אתם עלולים להיכנס לתת תזונה אכילה לא נכונה ולא מספקת אחר צום ארוך עלולה להוביל את הגוף שלכם למצב של תת-תזונה באופן כללי אנשי מצליחים להגיע לקלוריות שדרושים להם בזמן הדיאטה אך אם לא מסדרים את התוכנית נכון זה עלול לגרום לתת תזונה אשר מהווה פגיעה חמורה בבריאות של אותו האדם מהסיבה הזאת בזמן דיאטה 16:8 חייבים לצרוך ארוחות בריאות, מזינות ומלאות בסיבים.

למי עדיף להימנע מדיאטה 16 8? 

ישנם אנשים בסיכון גבוה יותר כתוצאה מהצום ועלולים לקבל תופעות לוואי מסכנות חיים כתוצאה מהדיאטה מומחים ממליצים לאנשים הבאים לא להשתתף בדיאטה 16:8:

 • נשים בהריון או נשים מניקות.
 • מתבגרים וילדים קטנים.
 • אנשים מבוגרים המרגישים חולשה.
 • אנשים בעלי כשלים במערכת היחסים.
 • אנשים בעלי עבר של הפרעות אכילה.
 • אנשים המאובחנים בדימנציה.
 • אנשים שחוו פגיעות מוחית ואו זעזוע מוח.

הרשימה הזאת לא מלאה ולכן אם הנכם סובלים מבעיה רפואים או נוטלים כדורים חובה להיועץ עם רופא המטפל שלכם בנוסף אם הנכם סובלים מתופעות לוואי בזמן הצום ככל הנראה הדיאטה 18:6 לא מתאימה לכם.

תופעות הלוואי להזכירכם הם:

 • רעב קיצוני
 • כאבי ראש
 • בחילות
 • עייפות קיצונית
 • עילפון

שורה תחתונה על תמשיכו את הדיאטה אם היא גורמת לכם אומללות ועל תתחילו את הדיאטה אם אתם יודעים שתופעות הלוואי הללו יקשו לכם על החיים.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button