כלבים מסוכנים | איזה כלב מסוכן לגדל בקרבת ילדים – 6 גזעים מסוכנים ביותר

כלבים מסוכנים - כלבים לא יציבים לגידול בקרבת ילדיכם בצורה בטוחה, כלב מסוכן המהווה איום ממשי לילד קטן גם לאחר אילוף.

איזה מהכלבים המוגדרים "כלבים מסוכנים" הם המסוכנים ביותר בקרבת ילדים ותינוקות?

לרוב השאלה נמצאת לא בגזע אלה בחינוך הכלב, ישנם כלבים מסוכנים שמתנהגים למופת כפי שישנם כלבים לא מסוכנים שמתנהגים בצורה נוראית, נושכים, שורטים וקופצים על אנשים. אך בתור אדם עם משפחה בעלת ילדים קטנים שרוצה לגדל כלב, השאלה הראשונה שתעלה סדר היום היא איזה כלב לא יהיה מסוכן בקרבת ילדיכם, ואיזה כלב מסוכן.

גודל הכלב הוא נתון משמעותי.

 כל הכלבים יכולים להיות נהדרים כולל כלבים מעורבים, לחלק מהגזעים ישנו יותר פוטנציאל לגרום נזק משמעותי אם הילד בטעות התגרה בו קצת יותר מידי. לכלבים המוגדרים "כלבים מסוכנים" ישנו את הפוטנציאל הגדול ביותר לגרום נזק ככלל ובעיקר לילדים. 

להלן רשימה של כלבים המסוכנים ביותר לילדים. 

 

#1 האסקי סיבירי – כמה יפים ככה כלבים מסוכנים: 

האסקים סיביריים הם גזע כלבים נהדר , בעיקר בבית עם ילדים מבוגרים. אך עם האסקים מבוגרים צריך להיות זהירים כשהם בסביבת ילדים קטנים. הסיבה לכך שהכלב הזה בטבעי שלו לא טוב עם ילדים היא רמת האינטליגנציה שלו, שגורמת לגזע להיות ניופובי (סקפטי לדברים חדשים) רעשים חדשים, תנועות מוזרות ועוד שלל התנהגויות שקורות בבתים עם ילדים קטנים.  לכן עדיף לוותר על האסקי מבוגר שלא רגיל לילדים קטנים. כלב גדול יותר, נשיכה עם פוטנציאל נזק גדולה יותר, שיכולה לקרות גם בלי התגרות מצד הילד, לכן הוא כלב מסוכן.

 

#2צ'או צ'או:

הכלב הסיני שהרבו בשביל מטרה אחת, להרוג טורפים ולהגן על הבעלים! כלב גדול במיוחד, בעל לסת חזקה להפליא, הנקרא גם "כלב אריה" כדי להדגיש את הגודל והעוצמה שלו. זה גזע העליתה של הסינים. כלב קר רוח, לא ידידותי, שלא מעוניין בזרים שבסביבה, מה שהופך אותו למאוד לא צפוי. הצ'או צ'או גם הוא מאוד סקפטי מאנשים חדשים ומשינוים. בבתים עם ילדים קטנים ישנם דברים שקוראים כל הזמן, לכן אם אתם לא יכולים לצפות במתרחש 24 שעות ביממה הגזע הזה לא בשבילכם. כל משחק של הילדים בצעצועים או ניסיון להיכנס למיטה של הכלב נניח, יכולה להיגמר באסון, מכיוון שנשיכה אחת לילד במקום לא נכון והפציעה יכולה להיות קטלנית. לכן צ'או צ'או מסוג הכלבים המסוכנים לגדל ביחד עם הילד הקטן שלך.

#3רוטווילר כלבים מסוכנים גם לפי הגדרת החוק הישראלי: 

רוטווילרים מוגדרים ככלבים מסוכנים, גם כהגדרה בחוק הישראלי, וגם מסוכנים לא רק לילדים. הם כלבים מעולים ולמשפחה בוגרת, ומגנים בנאמנות על הבעלים שלהם. אך באותו הנשימה בקלות יכולים לתקוף, ולנשוך בלי שום התראה מוקדמת.

רוטווילרים ידועים בתור הגזע שלא מביא אזהרות לפני התקיפה. כלבים מהגזע הזה מתנהג לגמרי רגוע ומתון לפני שהם מתהפכים. לכן אם אתם מעוניינים להביא רוטווילרים, אתם חייבים לדעת איך לגדל ולחנך אותם. אלה כלבים מעולים למשפחה, אך בקרבת זרים ויצורים קטנים(כמו ילדים קטנים) לא יודעים להתנהג .

#4כל גזעי הפיטבולים:

 

גזעי הפיטבולים אומנם מגוונים אך הנזק בפוטנציאל שהם יכולים להוות הוא עצום בכולם. לרוב הפיטבולים לא מאומנים, ולכן נוטים להיות תוקפניים במידה רבה יותר. אך גם כשמאומנים העוצמה של הכלב פשוט לא מתאימה לגידולם בקרבה של ילדים קטנים, מכיוון שבמקרה והכלב יתגרה ויתקוף ילד קטן, זה עלול להיות קטלני תוך שניות ספורות. לכן הפיטבול הוא כלב מסוכן בקרבת ילדים.

#5 אקיטה:

אקיטה זה גזע עם היסטוריה ארוכה של של נאמנות לבעלים שלהם הגזע הזה נועד לשמירה. אך בקרבת ילדים הוא מסוכן מאוד בשל הגודל, והלסת העוצמתית שלהם, בנוסף כמו הרוטווילרים אקיטות לא מזהירים מראש על הכוונות שלהם.

את האקיטות הרבו לצרכי צייד וקרבות, לצרכי שמירה ועבודה משטרתית. אקיטות נחשבים לכלבים מסוכנים לילדים בעיקר מהסיבה שהגזע הזה פועל מהר כאשר זה מגיע לצייד ותקיפה. וכאשר התכונות הללו מופנות לילד קטן, או למשהו שהפחיד אותם מטבע גודלם של אקיטות והכוח העצום שלהם, הנזק יהיה בלתי הפיך. כגודל הכלב, כגודל הנשיכה. בנוסף בגזע הנ"ל ישנו כונן טרף מוגבר לכן הם כלבים מסוכנים גם לבעלי חיים קטנים כגון חתולים ואוגרים, אז אם תכננתם בעתיד על חיה כזאת עדיף שתוותרו או עליה או על אקיטה. 

#6 אלסקן מלמוט:

כלב נהדר למשפחה בוגרת שיכולה להתמודד עם כלב שמגיע ל45 קילו של עוצמה, כלב נאמן ואמיץ אך גם כלב מסוכן לילדים. אלסקן מלמוט נועדו למשימות קשות במיוחד, כגון צייד של חיות גדולות כמו למשל דובים, וטורפים גדולים אחרים.

בתרבויות רבות כלבים אלו גדלים ביחד עם הילדים ומסתדרים מעולה, אך בעלי אלסקן מלמוט חסרי ניסיון הופכים את הכלב מסוכן להחזקה בקרבת ילדים. 

לסיכום: כלבים גדולים וילדים קטנים זה שילוב מסוכן ופחות רצוי, אך אם החלטתם להביא כלב גדול תדאגו לחנך אותו ולהעביר אותו אילוף מקצועי. תמנעו מלהגיד "לי זה לא יקרה" ולאחר תאונה להאשים את הגזע כאשר תכנסו לסטטיסטיקה.

 

 

 

עלול לעניין אותך גם

תגובה אחת

  1. דבר אחד מעניין אותי .
    מאיפה המידע , מחקרים או שמא הרצון לפרסם דברי הבל כדי למלא את האתר בכתבות .
    יואיל הכתב/ת הנכבד/ה להציג את עצמו ואת המקורות שלו .
    אני יכול לספר לכם שהרווטוילר ופיטבול שני גזעים עדינים שאנשים שמסתמכים על שמועות והבלים הרסו את שמם של הכלבים הללו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button