אומגה 3 – מה זה ולמה אתם חייבים לתת לה חשיבות?

מעוניינים לדעת במה אומגה 3 יכול להועיל לכם בחיים? במאמר זה אנו מסבירים את היתרונות הבולטים ביותר של חומצת השומן שתשנה לכם את החיים.

כל בר דעת כבר השכיל כיום להבין, כי חומצות שומן אומגה 3 הכרחיות וחיוניות לשם בריאות במיטבה. הדרך הכי נכונה לוודא צריכה שלה היא על ידי מזונות מלאים, לרבות – פעמיים מדי שבוע של אכילת דגים שומניים. ברם, מרבית בני האדם לא מצליחים לעמוד במשטר התזונה הזה, ולכן מומלץ ליטול את התוסף של האומגה שלוש. מי שחווה מחסור ממנה, כך הוא ייטיב עם הבריאות שלו. אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המאמר הנ"ל מתחילתו ועד סיומו, וכך תתוודעו לנוכחות של אומגה 3 – מה זה ולמה זה מועיל לנו?

האם אומגה 3 יעילה כנגד חרדות או דיכאונות?

חרדות הוא דיכאונות נחשבות לסוגי הפרעות נפשיות הכי שכיחות במרחבי תבל, כאשר התסמינים של דיכאונות הם – אובדן כללי של עניין בחיים,  עצבות, או לחלופין עייפות, וכיוצא בזה. כאשר התסמינים של החרדות באים לידי ביטוי בעצבים באופן תדיר או בדאגות, וכיוצא בכך. על פי מנעד רב של מחקרים שנערכו בנושא זה, נמצא כי בני אדם שצרכו את אומגה 3 באופן קבוע היו בעלי נטייה מועטה יותר לסבול מדיכאונות.

הפחתת התסמינים של תסמונות מטבולות

למי שאינו יודע, תסמונת מטבולית הינה ערב רב של מצבים, כמו למשל – רמות נמוכות של הכולסטרול הטוב, יתר לחץ דם, טריגליצרידים גבוהים או תנגודת לאינסולין. זאת תסמונת מאוד מדאיגה, משום שהיא מגבירה את הסיכונים לחלות בכל מיני מחלות, כמו לדוגמה – מחלת הסוכרת או מחלות לבביות. אך הסירו כל דאגה מעל ללבכם, כי לכל בעיה יש כיום פתרון, והיא בדמות של אומגה 3.

האם אומגה 3 מפחיתה את הסיכונים לסבול מאסטמה?

באופן כללי, אסטמה הינה מחלת ריאות כרונית, אשר מלווה בתסמינים, כדוגמת – צפצופים בריאות, שיעולים או קוצר נשימה. כאשר חווים התקף אסטמה קשה, הדבר עשוי לסכן את הבריאות, כאשר מקור האסטמה הוא באמצעות דלקות או נפיחות בדרכי הנשימה של הריאות. על פי מנעד רב של מחקרים שבוצעו בתחום, נמצא כי יש קשר ישיר בין סיכונים יותר נמוכים לסבול מאסטמה בקרב מבוגרים או בקרב ילדים על ידי צריכה של חומצת השומן.

שיפור משמעותי בבעיות עיניים

אומגה 3 מהסוג DHA, מהווה מרכיב מבני מוביל ברשתית העין. כשאין די בו, עשויות להיווצר כל מיני בעיות בראייה. יודעי דבר מדווחים, כי צריכה מספקת שלה מתקשרת בהכרח להפחתת הסיכון לניוון מקולרי, שמהווה גורם מרכזי להיווצרות נזק תמיד לעיניים והן לעיוורון.

האם אומגה 3 יעילה במיגור דלקות?

כאשר נוצרות דלקות מסתמנת תגובה טבעית לנזקים או לזיהומים בגוף האדם, מה שנחשב חיוני לבריאות. ברם, במידה והדלקות נמשכות תקופה ארוכה למדי, אף בלי נוכחות של פציעות או של זיהומים, המצב מוגדר בתור דלקת כרונית, אשר בתור עשויה לתרום לכמעט כל מחלה כרונית, לרבות – מחלת הסרטן או הלב. מומחים טוענים, כי אומגה 3 מסוגלת להפחית באופן ניכר את הייצור של כל מיני חומרים או מולקולות אשר נקשרים לדלקות, כמו למשל – ציטוקינים או איקוסנואידים דלקתיים. בהתאם למגוון מחקרים שנערכו בהיבט זה, נמצא כי ישנו קשר הדוק בין צריכה מוגברת של האומגה שלוש לבין הפחתת דלקות.

כבד שומני? זה יעזור

התופעה של כבד שומני נחשבת למאוד נפוצה, אשר מתרחשת עם מגפת השמנת היתר ויוצרת מחלות כרוניות בכבד בעולם  המערבי. לפיכך, צריכה של אומגה 3 יכולה להפחית במשנה אפקטיביות את השומן בכבד ואת הדלקות בקרב בני אדם עם תסמונת כבד שומני לא אלכוהולי.

 

יעניין אתכם גם – 

עיצוב חדר עבודה ביתי – ככה תדאגו לפינה הפרטית שלכם

מיקרוסופט – חברה הממתגת עצמה כשיוונית השיקה ווינדוס 11 לגברים בלבד

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button