מדריך להורות וקריירה – ואיך לשלב בין שניהם

מדריך להורות וקריירה האם באמת ניתן לשלב בין שניהם? במציאות שבה שני ההורים עובדים מחוץ לבית ומנהלים קריירה היא עניין שיגרתי.

מדריך להורות וקריירה האם באמת ניתן לשלב בין שניהם? במציאות שבה שני ההורים עובדים מחוץ לבית ומנהלים קריירה היא עניין שיגרתי. איזון נכון בין המשפחה, החברים והקריירה יוביל אותנו לחיים בריאים יותר, מאושרים יותר ולעבודה יעילה יותר. במדריך זה נציג את הדגשים החשובים לאיזון נכון בין הורות וקריירה.

אז מה האיזון הרצוי בין הורות לקריירה?

לפני הכול מאוד חשוב להבין את המילה איזון. הכוונה היא לא חלוקה שווה של הזמן והאנרגיה, אלא איך באמת אפשר לתמרן בין חלוקת הזמנים. בכל משפחה ואצל כל אדם המצב הוא שונה, וזה עשוי להשתנות בהתאם לעבודה, לגלאי הילדים ולצרכים שלהם. צריך להבין את המושג 'חיים מאוזנים', מדובר על חלוקה נכונה בין 4 דברים חשובים: עבודה, משפחה, חברים, וזמן לעצמכם.

איזון נכון בין הורות וקריירה ידרוש מכם לבצע מספר שינויים בשני התחומים האלה בו זמנית, לנהל נכון את לוח הזמנים בעבודה, ולמצוא פתרונות לניהול הבית, לרווחתם של כל בני המשפחה.

מדריך לניהול נכון בין הורות וקריירה:

התארגנות וניהול זמנים: אתם זקוקים לתוכנית ברורה ומסודרת של ניהול זמנים. תכננו לעצמכם רשימה מסודרת של כל מה שצריך לעשות בבוקר לפני היציאה למסגרות, תחלקו את המשימות בינכם ותחלקו משימות גם לילדים הגדולים בבית ותעזרו בהם. תבנו ליתר ביטחון תוכנית ב' למקרה ותוכנית א' לא מסתדרת לכם בצורה שרציתם. ניהול יומן מסודר של כל סדר היום שלכם על פי סדר עדיפויות, מה חשוב יותר ומה פחות לאותו יום יעזור לכם לעקוב אחר סדר הפעולות.

למדו להפריד בין הורות וקריירה: תשתדלו לא לערבב קריירה ובית, אל תביאו עבודה הביתה או את היום הפחות טוב שלכם למשפחה, הם לא אשמים בכך. תחנכו את הילדים לא להתקשר עשרות פעמים ביום ולהפריע לכם במהלך היום בעבודה, כמובן אם מדובר במקרה חרום אז הכול מתגמד לצד זה. למדו אותם לכבד את הזמן עבודה שלכם בזמן שאתם עסוקים בקריירה שלכם, תקבעו שעה בבית שאתם יושבים כולם ביחד עושים שיעורי בית עם הילדים או מבצעים שיחות חשובות שקשורות למשפחה. תנצלו את הזמן ביחד בצורה הטובה ביותר שלא יגרום להרגשה שאתם חוסכים בזמן מולם.

זמן חופשה: נסו לקחת ימי חופש בזמנים שהילדים גם בחופשה, תארגנו טיול משותף, נסו לבצע את ימי הסידורים שלכם באותו יום חופש שלקחתם, תנסו לבדוק את האופציה עבודה מהבית במקרים מסוימים שהילד או הבן/ בת זוג זקוקים לכם, תבדקו את האופציה לגמישות בשעות העבודה שלכם להגיע ולצאת בשעות טיפה יותר מוקדמות.

רשת ביטחון: נסו לשתף פעולה עם הורים מהשכונה, מהגן, להראות נוכחות לילדים, להגיע לימי הולדת של הילדים מהכיתה וכו". צריך לתת לילד את הביטחון שאתם אכן שם למרות שאתם עובדים קשה, שמרו על ילדים אחרים בזמנכם הפנוי כשמגיעים חברים לשחק עם הילדים שלכם. כך תהיה לכם את האפשרות ליצור קשר הדוק יותר עם השכנים, כאשר אתם תצטרכו להישאר עד מאוחר בעבודה הם יוכלו לעזור ולשמור על ילדכם בזמן שהם משחקים עם חבריהם לגן או לכיתה.

זמן איכות עם הילדים: זה הזמן שלכם עם הילדים, המחשבים כבויים, הניידים בצד על שקט, ואתם נותנים יחס מלא וצומת ללב לילדכם בלי ששום דבר מסיח את דעתכם. אלה רגעים חשובים שכדאי לאמץ על מנת לשמור על הורות טובה.

לא הכול מושלם: גם הפרפקציוניסטים שבנינו צריכים להבין ששלמות לא מסתדרת עם הזמן המוגבל והעמוס שיש לכם. תפסיקו להלחיץ את עצמכם, תלמדו לשחרר מהסיטואציה גם אם לא הכול הולך מושלם צריך לפעמים לקבל את העובדה הזאת, זה יעזור לכם לעבור את היום שלכם יותר בקלות.

למדו להיעזר בגורמים חיצוניים: מדריך ולפעמים גם גורמים חיצוניים יכולים לעזור לנו מאוד, תיעזרו בקיצורי דרך שיחסכו לכם זמן רב והמון אנרגיה למשל במקום לבזבז שעות בסופר תצרו לעצמכם רשימת קניות מסודרת של מה שאתם באמת צריכים וככה לא תמצאו את עצמכם שעות מסתובבים בסופר, בנוסף יש היום גם אפשרות קנייה באונליין שמביאים לכם את הקניות שעשיתם בנייד זה גם מאוד נוח וחוסך המון זמן, קיימים המון דרכים לחסוך בזמן נצלו את זה.

צמצום פעולות מבזבזות זמן: יש המון פעילויות שלוקחות מאתנו זמן יקר למשל:  גלישה ברשתות החברתיות, שיחות טלפון לא רלוונטיות למהלך היום שלכם, נסו כמה שיותר לצמצם את פעילויות לא רלוונטיות ותחסכו לעצמכם זמן יקר תקבעו לעצמכם חוקים ברורים ותהיו אסרטיביים יותר.

משימות מועדפות בעבודה: במקום לעבוד ממש קשה תלמדו לעבוד חכם יותר, שימו דגש למשימות חשובות תנסו לשמור על קשב וריכוז, תסיימו את המשימות שלכם עד סופן ואל תעצרו באמצע, כך תוכלו לעלות את רמת התפוקה שלכם בכל זמן נתון.

לסיכום: לחץ מתח הם עניין שיגרתי בחיים, כשמנסים להספיק הכול מהכול תנסו לחסוך מעצמכם את זה, אם קיימת תוכנית פעולה ברורה, מסודרת, ארגון וסדר שמותאם ליום שלכם ככה תוכלו בקלות לטפח את הקריירה שלכם ולגדל ילדים מרוצים ובריאים.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

טיפול בצרבת – איך למנוע ולטפל בצרבת בדרך טבעית

ביטקוין ומדוע חברות גדולות ומיליארדים רוכשות והופכות אותו למקובל

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button