רשות המיסים ונדל"ן

עסקאות נדל"ן דורשות הרבה עבודת תכנון מראש וצבירת מידע. בין אם אתם קונים או מוכרים נכס או מגרש הנכם תצטרכו לבדוק את ערכו האמיתי של הנכס

עסקאות נדל"ן דורשות הרבה עבודת תכנון מראש וצבירת מידע. בין אם אתם קונים או מוכרים נכס או מגרש הנכם תצטרכו לבדוק את ערכו האמיתי של הנכס כדי לוודא שהנכם מציעים מחיר מתאים לשיקול דעת שלכם ולטווח המחירים בשוק. ברשות המיסים קיימת מערכת מידע נדל"ן אשר מציגה מכלול של כל עסקאות הנדל"ן אשר בוצעו בישראל.

מערכת "מידע נדל"ן" מבוסס על מידע מכרטסת מחירי נדלן (כרמ"ן),  הנתונים המדווחים למערכת משמשת גופים רבים כגון שמאים ממשלתיים, יחידת המידע של משרד השיכון, לשכה המרכזית לסטטיסטיקה, משרד האוצר בכדי לבצע עומדנים לשווי נכסים, חישוב מדדים וצרכי מיסוי שונים. מערכת מידע זאת מופעלת משנת 1989 על ידי רשות המיסים בישראל על מנת לעבד נתונים ועסקאות נדל"ן אשר בוצעו.

"בסיס לתיעוד הנתונים "ברשות המיסים נדל"ן

חוק מיסוי מקרקעין(רכישה ושבח), דורש דיווח מכל עסקת מכר של נכסים בישראל להשלח אל רשות המיסים נדל"ן תוך 50 ימים(לאחר חתימה על חוזה רכישה\מכירה) זאת על מנת לחשב מס שבח(ההפרש בין מחיר המכירה של הדירה למחיר הקנייה שלה) על העסקה. בהגשה הדוח יכלול פרטים על זהות המקרקעין כגון: חלקה, גוש, תת חלקה,

הבסיס לתיעוד הנתונים הוא חוק מיסוי מקרקעין (שבח ורכישה), המחייב דיווח לרשות המיסים נדלן על כל עסקת מכר מקרקעין בישראל תוך 50 ימים מיום החתימה על החוזה, על מנת לחשב מס שבח מקרקעין על אותה עסקה. הפרטים הנכללים בהגשה כוללים את זהות המקרקעין (גוש, חלקה, תת-חלקה, כתובת), זהות הצדדים בעסקה (שם, מספר זהות), נתוני הנכס (שטח קרקע, שטח בנוי, שנת בנייה, קומה, מספר קומות בבניין, סוג נכס, שימוש בנכס, הצמדות), ופרטי העסקה (תאריך, מחיר מוצהר, מחיר מוערך, הערות).

חשוב לציין כי לאף יחידה ממשלתית אחרת, או הציבור, אין הרשאה לעיון בשדות זיהוי הצדדים לעזרה.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button