עבודה בחו"ל תמיד הייתה החלום שלכם? בואו לגלות למה דווקא עכשיו זה הזמן

עבודה בחו"ל אחרי הקורונה ואיך? למגפת הקורונה הייתה השפעה משמעותית על שוק העבודה בישראל וברחבי העולם, אבל עדיין יש מספיק מקומות עבודה פנויים.

עבודה בחו"ל אחרי הקורונה ואיך? למגפת הקורונה הייתה השפעה משמעותית על שוק העבודה בישראל וברחבי העולם, אבל עדיין יש מספיק מקומות עבודה פנויים. יכול מאוד להיות שזה בדיוק הזמן שלכם למצוא את המזוודה הכי גדולה שיש לכם בארון, להכניס פנימה בגדים וחפצים אישיים, למצוא עבודה בחו“ל ופשוט לצאת לאחת ההרפתקאות הכי מדהימות שאתם יכולים לאפשר לעצמכם במהלך חיים אלה.

יתכן שתצטרכו לחפש במגזרים או באזורים שונים על מנת למצוא עבודה מתאימה, וחשוב לנקוט באסטרטגיה יעילה כדי להבין איזה תחום תעסוקה פחות נפגע מהמגפה ועדיין מגייס עובדים. יש גם אפשרות למצוא עבודה בחו“ל אחרי הקורונה דרך המלצות מאנשים שכבר עשו את התהליך, יש אפשרות להצטרף לכל מיני קהילות וקבוצות ברשת החברתית פייסבוק ולדבר עם אנשים שנמצאים שם או לאתר מקומות עבודה ואפשר גם להיכנס לאתרי אינטרנט שעוסקים בתחום הזה של מציאת עבודה בחו“ל.

בתחומי תעסוקה כגון מחשבים ואלקטרוניקה תמיד תהיה תעסוקה, כמו גם ברפואה, מחקר, פסיכולוגיה, פסיכיאטריה ומגזרים ממשלתיים. אחת המשרות הכי פופולאריות עבור ישראלים, בעיקר צעירים היא עבודה בעגלות במכירות.

נכון שבעלי אולמות אירועים או חברות נסיעות ספגו פגיעה קשה בין השנים 2020-2021, אבל עבודה בחו"ל אחרי הקורונה יכולה להיות זמינה גם במגזרים אלו, כי יתכן שבעלי העסקים עדיין מחפשים עובדים זמניים שיסייעו להם לבנות מחדש את עסקיהם.

אם עדיין לא מצאתם את הזדמנות התעסוקה הנכונה, מומלץ להיפתח לאפשרויות שונות

יתכן שתצטרכו לחפש מקומות תעסוקה במדינות אחרות אחרי משבר הקורונה, עדיף עם התמקדות בארצות הברית או באירופה, אבל מה שחשוב להפנים זה שתמיד יש הזדמנויות תעסוקה. גם אם אתם מחפשים תפקיד יציב וארוך טווח, חוזי עבודה בחו"ל אחרי הקורונה לטווח הקצר עשויים להפוך לתפקידים קבועים.

אם תוכיחו שיש לכם כישרונות שמבליטים אתכם על פני מועמדים אחרים, רוב הסיכויים הם שהמעסיקים ירצו להציע לכם חוזי עבודה קבועים, כדי לא לוותר עליכם. מומלץ לנקוט בגישה פתוחה גם לעבודה במדינות שונות.

אם אתם מחפשים עבודה באירופה אבל אין כרגע אפשרות להיכנס למדינות מסוימות, זהו רק מצב זמני, כלומר, חשוב מאוד להתעדכן בחדשות באופן קבוע ולהבין לאילו מדינות בחו"ל ניתן להיכנס.

גמישות תעסוקתית

במהלך חיפוש עבודה בחו"ל אחרי הקורונה, כדאי שתמחישו את יכולות התעסוקה שלכם בתחומים שבהם לא עסקתם בעבר, והדגישו יכולות כמו יצירה, יחסים בין אישיים, וחשיבה מחוץ לקופסא וכו'. 

מומלץ להדגיש כישורים שיש לכם מתפקידים קודמים ולהסביר איך תוכלו ליישם יתרונות אלו במשרה המוצעת, עם שימת דגש על יתרונות חשובים אחרים שיש לכם.

מגפת הקורונה נמשכה שנתיים ומקומות עבודה רבים בארץ ובעולם נפתחים מחדש. יש לכם ניסיון עתיר שנים וכדאי שתבליטו אותו. גם אם תצטרכו להתחיל תחום תעסוקה חדש, כדאי שתהיו מוכנים ללמוד תחומים שונים ואולי אפילו לפתח קריירה חדשה.

 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

מוטיבציה ואיך משמרים אותה לטווח ארוך

Elden ring בהחלט היה שווה לחכות

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button