ספרים להעצמה אישית – המלצות ל-7 הספרים שאתם חייבים לקרוא!

אנשים רבים שמחפשים לצמוח ולגדול כבני אדם נעזרים בספרים להעצמה אישית, בשביל לעזור ריכזנו עבורכם המלצות ל-7 ספרים שאתם פשוט חייבים לקרוא!

כולנו שואפים להיות הגרסה הטובה ביותר של עצמנו. אנשים רבים פונים לספרי העצמה אישית כדי לקבל כלים, גישות וכיוונים שונים לצמיחה והתפתחות אישית. בכדי לעזור ולחסוך לכם זמן בחיפושים ריכזנו עבורכם המלצות על מספר ספרים מומלצים שיעזרו לכם לצמוח כאנשים ויתנו לכם נקודת מבט חדשה על העולם ועל החיים ככלל. 

7 ספרים להעצמה אישית מומלצים: 

1. כוח בלתי מוגבל – טוני רובינס

הספר מתמקד בבסיס של שיטת NLP, בתחושת ההישגיות ומלמד את הקוראים: איך לגלות מה אתם באמת רוצים, מהם שבעת השקרים של ההצלחה, שיטת תכנות מחדש למוח בתוך דקות כדי להיפטר ולהתגבר על פחדים, מהו סוד יצירת הקשר המידי עם כל אחד שאתם פוגשים (ראפור), איך ניתן לשכפל הצלחה של אחרים (מודלינג) ומהם חמשת המפתחות לעושר ולאושר.

 

2. להעיר את הענק שבפנים – טוני רובינס

שני כרכים של ספרי העצמה אישית שילמדו אתכם כיצד ליטול שליטה מידית על חייכם. טוני רובינס, אחד המנטורים הכי גדולים ומבוקשים בעולם הוציא מספר ספרים מומלצים שיעזרו לכם להבין איך אתם פועלים ואיך אפשר לשנות את זה. הספר מלמד אתכם איך להשיג את מטרותיכם ולהביא את עצמכם לידי ביטוי בצורה הכי אפקטיבית וטובה שאתם יכולים.

 

3. מיינדפולנס – אסף פדרמן

כחלק מספרי העצמה אישית, ישנו הספר המקסים הזה שכולל שמונה פרקים עם הנחיות לטיפוח מיינדפולנס (תוצאה של שילוב בין תובנות פסיכולוגיות ומדיטציה) הספר עוברים את השלבים בצורה ברורה ונוחה כולל קישור להנחיות מוקלטות לתרגול. עוד הספר מתעסק בתיאוריה הפסיכולוגית של התרגול, ומעלה מספר תרגולים מעשיים שתוכלו לממש וליישם בחיי היום יום שלכם.

 

4. האדם מחפש משמעות – ויקטור פראנקל

חודשים ספורים לאחר שפראנקל ניצל מזוועות השואה במלחמת העולם השנייה, החל לשאת סדרת הרצאות על הגישה שפיתח בזמן המלחמה ועל האופטימיות שהצליח לשמר. בעקבות ומתוך הכאב והפחד הנוראיים שחווה הוא פיתח שיטה שעונה על השאלות הקיומיות קשות. הספר מתאר את החוויות שחווה במחנות הריכוז ואת התובנות שפיתח בעקבות כך. שיטות רבות בפסיכולוגיה מבוססות על השיטה שהגה והוא נחשב למוביל ופורץ דרך בתחום הפסיכולוגיה החיובית בעיקר.

 

5. הפסיכולוגיה של האושר – ד"ר אורי נויבירט

פסיכולוגיה חיובית או "מדע האושר", הוא תחום במדע שחוקר את תחושת האושר.  בניגוד לפסיכולוגיה רגילה שמנסה למזער תחושת תסכול ומצוקה הפסיכולוגיה החיובית באה לתת מענה לשאלה איך לחיות חיים טובים יותר?  הספר נותן מענה למספר שאלות מעניינות הקשורות בפסיכולוגיה חיובית כמו איך להיות באמת מאושרים ואיך להתמודד בצורה בריאה ונכונה עם מחשבות\ רגשות שליליים שמונעים מכם להגיע לאושר.

 

6. ספרי העצמה אישית של סניה ולדברג

  • מדוע נשים אוהבות גברים?: חשוב לתת מקום גם לספרי העצמה אישית בדגש על זוגיות ומערכות יחסים. הספר של הסופר הישראלי, כתוב בשפה נוחה, נגישה וקלילה. הספר הזה פונה לעם הגברי, הוא מבוסס על שנים של מחקר וחושף שיטות לשיפור התקשורת בעיקר בין המינים ומביא קווים מנחים וכללים לבסיס של אומנות הפיתוי.
  • ככה תגרמי לו לחשוב רק עלייך: בדיוק כמו הספר הקודם, גם פה הסופר מדבר על פיתוי, תקשורת והבנה על מה נכון ולא נכון עבורך. הספר הקודם כיוון יותר לגברים כדי לבסס תקשורת עם המין הנשי ואילו הספר הזה מכוון יותר לנשים (חשוב לציין כי שני הספרים מתאימים לשני המינים). מעבר למציאת או בניית זוגיות, הספר מתייחס גם לחשיבות של הביטחון העצמי ומציע מספר תרגילים נחמדים ומומלצים לשיפור הביטחון ותחושת המסוגלות.

7. חוכמת האדישות – מארק מנסון 

הספר שמעביר אתכם מסע הפוך מכל מה שאתם מכירים, הספר אומר לכם לוותר, לטעות, להנמיך ציפיות, ללכת עם הכאב והכול בצורה בוטה וישירה עד כאב. כל נקודת הבנה מלאה באמת עמוקה ומודחקת חזקה הרבה יותר מכל אופטימיות וחיוביות מאולצת שתקראו עליה ברוב הספרים. זה כואב, זה רע וזה אמיתי.

 

ספרי העצמה אישית – סיכום:

ישנם עשרות ספרים מעולים בתחום ואין בהמלצות שלנו שום כוונה לזלזל או להוריד מערך הספרים האחרים. הספרים עליהם המלצנו נותנים גישה אחרת לחיים, נקודת מבט חדשה, אופטימית ומכווינה בדרך להגשמה עצמית ולצמיחה.
ניתן לרכוש את הספרים דרך אתר פראג הוצאה לאור

 

בנוסף לספרי העצמה אישית, תוכלו גם לקרוא את המאמרים שלנו בנושא:
אבני חן לפי מזלות: בואו לגלות מה הן אבני המזל האסטרולוגי שלכם
העצמה אישית – מה תוכלו לעשות כדי להיות הגרסה הכי טובה של עצמכם

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button