העצמה אישית – מה תוכלו לעשות כדי להיות הגרסה הכי טובה של עצמכם

העצמה אישית? מכירים את התחושה הזאת שאתם יודעים שיש לכם פוטנציאל ליותר אבל לא מצליחים להביא את זה לידי ביטוי?

העצמה אישית? מכירים את התחושה הזאת שאתם יודעים שיש לכם פוטנציאל ליותר אבל לא מצליחים להביא את זה לידי ביטוי? רוב האנשים חיים בתחושה שגם אם הם עוסקים במה שהם אוהבים ויש להם משפחה מושלמת משהו עם עצמם עדיין חסר, וזה בדיוק העניין בהעצמה אישית. גם שכל הסביבה מסודרת ומושלמת עדיין להשקיע, להעצים ולטפח את עצמכם למקסימום שאתם יכולים להיות. במאמר הבא ניתן לכם כמה טיפים בסיסיים להעצמה אישית שיעזרו לכם להוציא את הפוטנציאל החבוי בכם.

נקודות מפתח להעצמה אישית

1. תמיד להיות במצב של למידה – זאת לא חייבת להיות למידה בכיתה או קורס מסודר, אפשר לקרוא ספרים, לראות סרטים או סדרות על נושא שאתם עדיין לא מכירים או סתם לנהל שיחות בנושאים חדשים עם אנשים שמבינים בהם יותר מכם. כל זמן שאתם שאתם ממשיכים ללמוד דברים חדשים יש לכם יותר כלים ביותר תחומים ואי אפשר לדעת מתי תזדככו להם ומתי הדברים שלמדתם יוכלו להיות שימושיים.

2. לטפח ולהשקיע בעצמכם – בתקופות לחוצות יש לאנשים נטייה מעט להזניח את עצמם מרוב העומס. תשתדלו לפנות כמה שעות בשבוע רק בשבילכם, בין אם מדובר בללכת לחדר כושר, במדיטציה, בטיפוח חיצוני, בתחביב, בקריאת ספר חדש, בכתיבה, ציור או בכל דבר שעושה לכם טוב. העיקר שלא תזניחו את מה שעוזר לכם להרגיש טוב, מאוד חשוב שלכל אדם יהיה את הדבר הקטן הזה שהוא רק בשבילו ושעושה אותו קצת יותר מאושר. 

3. להיות פתוחים לשינויים ולחוויות חדשות – אי אפשר לדעת איזו הרפתקה או חוויה מדהימה העתיד תומן בחובו, תהיו פתוחים לכל האפשרויות ותתנו לעצמכם לפעמים גם להיסחף קצת למשהו חדש ולגלות עולם. נכון שלכולנו יש את השגרה שאנחנו צריכים לשמור עליה ולטפח אבל זה לא אומר שאי אפשר למצוא מידי פעם הזדמנויות לחוות משהו חדש. במידה ומישהו סביבכם מציע לעשות משהו שהוא לא באזור הנוחות שלכם, אל תשללו ותוותרו על הניסיון רק כי אתם לא רגילים אליו. תנו לעצמכם להתנסות גם בדברים חדשים, אולי תופתעו לטובה תגלו תחביב חדש או שתלמדו משהו מהחוויה הלא צפויה.

4. להתייעץ עם הסביבה – לפעמים שיש התלבטות בחיים יכול לעזור לקבל נקודת מבט שונה על דברים מאדם חיצוני, כמובן אין הדבר אומר שמה שייעצו לכם בהכרח נכון או מתאים עבורכם, לפעמים דווקא לקבל הצעה שלא נשמעת לכם נכונה יכולה לעזור לכם להבין מה כן נכון עבורכם. עצם ההתייעצות כבר פותחת דלת לרעיון חדש ומאפשרת לכם שיח עמוק יותר עם אדם חיצוני, תוך כדי השיחה אולי יעלו נושאים והיבטים חדשים שלא חשבתם עליהם והם יכולים לשפוך אור על כיוון אחר שלא הייתם שוקלים במצב אחר.

5. ללמוד להקשיב ולא לבטל – ניסיתם פעם לדבר עם אדם שמאמין במשהו אחר לגמרי מכם? שיחה כזאת יכולה בקלות להפוך לוויכוח (במידה ומדובר בנושא טעון רגשית) אבל אם תעצרו לרגע ותנסו להקשיב וללמוד לקבל נקודת מבט שונה על דברים, אמונה אחרת, מסורת אחרת או כל דבר אחר תוכלו ליצור שיחה מרתקת של אי הסכמה בריאה ודיון סביב אותו נושא. במקרים רבים אנשים נוטים ישר לריב כאשר סותרים את האמונות שלהם, במקום לחשוב כמה מרתק יכול להיות ללמוד איך אדם אחר רואה דברים. כמובן שזה לא אומר שהאדם האחר יכול או צריך לנסות לשנות את דעתכם ואמונתכם, פשוט תאפשרו לעצמכם לנהל דיון בריא גם אם רק לצורך הדיון המעניין.

6. תהיו אמיתיים ונאמנים לעצמכם – אל תנסו להיות משהו או מישהו שאתם לא. כמובן שאפשר ללמוד מאחרים ולעשות תהליך מודלינג (למידת הצלחות וחיקוי תהליך) אבל על העקרונות הבסיסיים, על הערכים והאמונות שלכם אל תתפשרו. אל תבטלו את מי שאתם ואת מה שחשוב ומניע אתכם רק כדי להתאים לסביבה מסוימת או כדי לעמוד בציפיות מסוימות. אתם מי שאתם ועם זה תנצחו, תשאפו תמיד לשיפור, למידה וצמיחה אבל אל תרשו לעצמכם להגיע למצב של ביטול האני העצמי שלכם.

7. תעבדו במה שאתם אוהבים – נכון זה נשמע קצת לא מציאותי אבל אפשר לעשות לחלום היפה התאמה למציאות, אם יש תחום שאתם נמשכים אליו במיוחד, גם אם לא תמצאו עבודה באותו התחום ממש אולי תוכלו למצוא דרך לשלב את התחום שאתם אוהבים בעבודה שיש לכם.

  • דוגמא אישית- אני לדוגמא מטפלת רגשית אני עובדת ועוזרת לאנשים בתהליך של העצמה והתמודדות עם בעיות, זה מה שאני אוהבת לעשות וזה מה שעושה לי טוב בחיים. בנוסף, אני אוהבת לכתוב ועובדת ככותבת מאמרים, אז אני משלבת בין שני התחומים וכמו עכשיו – כותבת על מה שאני אוהבת.
  • דוגמא כללית- אדם שעובד כנהג משאית אבל נמשך לתחום הפיננסים יכול בזמן הנסיעה לשמוע הרצאות ופודקאסטים בנושא, הוא יכול במהלך ההפסקות לחפש אפשרויות השקעה ולנצל את הזמן להעשיר הידע וההבנה בתחום. 

8. תקיפו את עצמכם באנשים חזקים – הסביבה שלכם משפיעה הרבה על רמת וסגנון השיחות אותם אתם מנהלים, תנסו עד כמה שניתן להקפיד את עצמכם באנשים שיש לכם מה ללמוד מהם. אם תהיו בסביבה שתמיד תרומת לכם, מרימה ומעצימה אתכם אוטומטית אתם תרצו להרגיש חלק ותשקיעו יותר בפיתוח האישי וההעצמה האישית שלכם.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

מט”ח – המדריך הבסיסי למושגים שיעזרו לכם להיכנס לתחום ההשקעות והסחר

אנטי אייג’ינג לשיער? האם זה אפשרי

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button