אם הבחנתם באחד הסימנים הבאים ייתכן שאתם מגדלים פסיכופת לעתיד!

כולנו מסכימים פה אחד שילדים הם אושר ושמחה בלתי נגמרת אבל מה יקרה אם יום אחד תקומו בבוקר ותגלו שגדל לכם פסיכופת מתחת לאף ?!

כולנו מסכימים פה אחד שילדים הם אושר ושמחה בלתי נגמרת אבל מה יקרה אם יום אחד תקומו בבוקר ותגלו שגדל לכם פסיכופת מתחת לאף ?!

כבר בגיל 3 הסימנים המוקדמים מתחילים להופיע והם בהחלט יכולים להעיד בקלות על העתיד.
אבל הבעיה מתחילה שאנחנו בתור הורים לא מחשיבים את הסימנים האלה כבעיה משמעותית או לחלופין כמשהו חריג.
אנחנו לא בקטע של להלחיץ וכאלה אבל יש הרבה רוצחים סדרתיים שראו אצלם את הסימנים האלה בילדותם, אך אף אחד לא שם לב לכך בזמן

אספנו לכם 7 סימנים מוכחים לילדים עם תכונות של אישיות פסיכופתית אנחנו מה זה מקווים שלא תמצאו מכנה משותף אצל ילדכם

1. התנהגות אכזרית לבעלי חיים
אכזריות כלפיי בעלי חיים הוא אחד הסימנים המובהקים ביותר להפרעה פסיכופתית אצל ילד .
אם תנסו להסביר שזה לא בסדר למשוך ברצועת הצוואר של הכלב או באיברי גופו והילד הבין ולא חזר שוב על הפעולה אז אתם יכולים להסיר חשש מליבכם.

אבל אם המצב נהיה מוגזם כמו התעללות אלימה בבעל החיים או אפילו הרג של החיה תהיו בטוחים שזה הזמן המתאים להיכנס לפעולה מידית.
זו היא אחת הדרכים העיקריות שבה רוצחים סדרתיים מבטאים את הכעס שלהם בכך שהם מתעללים קשות בייצור חסר ישע.
וזה יכול להוביל לכך שאותו רוצח יהרוג את קורבנותיו כמו שהתעלל באותו בעל חיים מסכן.
הקשר בין התעללות בבעל חיים ואישיות פסיכוטית כל כך הדוק ומובהק, שאפילו הFBI האמריקאי החל לתעד את המקרים האלה בדוחות הפליליים השנתיים שלהם.

2. תשוקה להצתת חפצים ומקומות
פירומניה או תשוקה להצתות היא סימן מובהק, זו היא דרך נוספת להביע אגרסיות וכעסים בנוסף לזה הרס של רכוש בזמן ההצתה גורם להם לסיפוק רב ועונג.

3. הרטבות לילה
קודם כל בואו נירגע אין הוכחות של  100% שילד שמרטיב במיטה מגיל 6 ומעלה יהיה פסיכופת באופן וודאי.

במצבים שבהם הילד חווה את זה זה עלול להעמיד את הילד בסיטואציה  שהוא מרגיש מושפל ומתוך המקום הזה מתעורר אצלו ייצר הכעס אשר יכול בהחלט להתבטא בהצתות של דברים והתעללויות חמורות בבעלי חיים ועוד מגוון דברים שונים.
אם תגובת ההורים למצב של ההרטבות לא מספיק טובה ותומכת או אם חבריו צוחקים עליו ומשפילים אותו בגלל זה אין ספק שזה עלול  לגרום להם ללכת לכיוון השלילי מאוד של החיים.

4. הפרת הכללים
אנחנו כמעט בטוחים שלא קיים מישהו שלא שבר את הכוס האהובה של מישהו אחר בתור ילד או ילד שלא איחר מעולם לשום מקום.
כל ילד הגיע לסיטואציות מסוימות שבו היה חייב לשקר או לעוות את האמת קלות .
אבל ילדים עם תכונות אופי פסיכופתיות מבינים את המצב של הפרת הכללים בצורה מאוד שונה, הם פשוט מקבלים מכך אדרנלין מטורף!
זה יכול גם להתבטא באותה צורה באדרנלין של לגנוב משהו ששייך למישהו אחר וליהנות מהמצב שבו הצד שגנבו לו סובל.

5. לשקר ללא רגשות חרטה
רוב הילדים משקרים כדי להימנע מעונש על המעשה שביצעו וזה מאוד קל להבין שזו הסיבה עבורם.
אבל אם קורה מצב שילד משקר כי הוא פשוט נהנה מזה ,ללא שום הבעות פנים או רגשות אשמה וחרטה ועם ביטחון עצמי בשמיים זו סיבה רצינית לדאגה מידית.
אולי משהו קצת משובש בשיקול דעתו ,אולי הוא פשוט מאוד אוהב את תהליך השקר.

נקודה נוספת לשים לב אליה: כאשר ילד עם תכונות פסיכופתיות נתפס על אמירת שקרים , הוא ממש זועם ומביע אגרסיות בצורה היסטרית מאוד
אבל הוא אפילו לא אשם בזה זה קורה כי השקרים שלו נחשפו בניגוד לרצונו וזה מעלה בו תחושות מוגברות בשל ה"כישלון" שהוא חווה כרגע .
כמובן שלא בהכרח שאותו ילד באמת פסיכופת אך אנחנו ממליצים בחום ייעוץ פסיכולוגי ליתר ביטחון.

6. בריונות
דבר ראשון , לא כל בריון הוא פסיכופת לעתיד יש המון סיבות שבגללן ילדים בוחרים להיות ביריוניים כמו: רצון לתשומת לב, כוחניות, ניסיון לחקות את האבא או האימא האלימים שלהם, הגיבורים שהם מעריצים ועוד. בכל זאת טיפ קטן שיעזור לכם לגלות בריונות שנובעת ממקום פסיכופתי זה בעיקר כמות ההנאה שהילד מפיק מלהתנהג ככה כלפיי אחרים וזו כבר נורה אדומה בהחלט.

7. חסרי רגישות
ילד אשר מתקיימות אצלו תכונות אופי פסיכופתיות אינו מפגין פחד או מתח באותה קלות שהוא אמור  להביע כמו בני גילו האחרים והם לא מודעים לתכונה שנקראת חמלה על האחר.

לדברי פסיכולוגים רבים השנה הראשונה בחייו של הילד מאוד קריטית לקביעת עתיד בריאותו הנפשית והפסיכולוגית ,פסיכופתיים לא נוצרים סתם משום מקום ,צריך להעמיק בשנותיו הראשונות לראות מה קרה עם אותו ילד בשלבים אלה בחייו.
 כדוגמא אם הילד בכה במשך 6 החודשים הראשונים לחייו ואף אחד לא נתן לזה התייחסות מתאימה, והביעו כלפיו חוסר אמפטיה ודאגה ,המוח שלו אוטומטית זוכר את זה שהרגשות לא חשובים וכך מבני מוח אחרים מתחילים להיבנות על כך.

בנוסף לכל קיימת עוד עובדה מוזרה : אם הילד גדל בסביבה טובה, אך החל מגיל 5 חווה חווית אלימות מסוימת בחייו, הסיכויים לכך שייפתח תכונות אופי פסיכופתיות קטנים בהרבה, בזכות זה שלתודעה שלו היה מספיק זמן להתעצב בשנים שקדמו לכך.
ומה שבסופו של דבר משתמע מכך היא שלנו בתור הורים יש אחריות ענקית לא רק על בריאותו של הילד שלנו, אלא גם על השקפת עולמו של הילד, ואם שמים לב למשהו מוזר או חריג בהתנהגותו של הילד עדיף לא לזנוח את העניין ולהתייעץ עם מומחה ולמציאת פתרון מתאים ורלוונטי לבעיה לפני שיהפוך להיות מאוחר מידיי.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button