רתכת co2 (ריתוך סלילים) או רתכת ארגון (ריתוך טיג) ריתוך אלומיניום וברזל השוואה

רתכת CO2 - במאמר זה נסקור את שיטות הריתוך השונות וההבדלים העיקריים בין רתחת ארגון (ריתוך סלילים) שחשוב לכל מרתך בתחילת דרכו

רתכת CO2 – במאמר זה נסקור את שיטות הריתוך השונות וההבדלים העיקריים בין רתחת ארגון (ריתוך סלילים) שחשוב לכל מרתך בתחילת דרכו לדעת לפני עבודת ריתוך אלומיניום או ברזל.

השילוב בין פחמן דו חמצני (CO2) וארגון הם בין השילובים הנפוצים ביותר עבור רתכים אם ככה, מדוע יש שממליצים להשתמש ב 100% CO2 במקום בתערובת של ארגון ו- CO2?:

הסיבה העיקרית היא חיסכון בכסף במיוחד כשזה נוגע לרתכים חובבניים שלא עוסקים ברתכות באופן עסקי, השימוש ב-CO2 ללא ארגון חוסך כמות משמעותית של כסף.
עם זאת, הזול זה היקר ורתך שלא מתפשר על האיכות מבין ויודע שריתוך בשימוש ב-CO2 בלבד עלול לספק תוצאה פחות מדויקת ונקיה מאשר שילוב של CO2 וארגון
(ריתוך טיג) עם זאת ריתוך אלומיניום מחייב שימוש ברתכת ארגון.

מתי כן נרצה להשתמש ברתכת CO2 (ריתוך סלילים)?:

שילוב של רתכת CO2  עם גזים שונים יוצר ריתוך פחות נקי ועם יותר "התזות" כשנרצה ליצור ריתוך נקי ככל שאפשר ועם מינימום התזות נשתמש בעיקר בCO2 בלבד ללא שילוב של גזים שונים בניהם רתכת ארגון (ריתוך טיג) בנוסף לזה כמובן גם למחיר יש תפקיד.
רתכת co2 (ריתוך סלילים) או רתכת ארגון (ריתוך טיג) ריתוך אלומיניום וברזל השוואה
מקור: mig-welding.co.uk

וכמובן יש לחדד: ריתוך אלומיניום מחייב שימוש בארגון

האם ריתוך-CO2 טהור (ריתוך סלילים) באמת חוסך לנו כלכך הרבה כסף?

יש שיגידו שCO2 לא באמת חוסך כלכך הרבה כסף כמו שחשבנו ושזאת הצהרה די יומרנית היום בויראליל החלטנו אחת ולתמיד לעשות סקירה מקיפה על העלויות ונפח השימוש ולתמצת אחת ולתמיד כמה באמת CO2 חוסך לנו בכיס.

את הטבלה הבאה לקחנו מאתר weldguru ניתן להמיר את האינץ' לסנטימטר ואת הדולר לשקל לנוחיותכם אבל עם זאת זה די מדוייק.

C100 לעומת C25

20 מס 'CO2 טהור 80CF של C25
גובה x רוחב 26 אינץ 'x 8 אינץ'. 35 אינץ 'x 7 אינץ'.
משקל מלא 45 ק"ג 56 ק"ג
כרך 175 cf 80 מס '
זמן הפעלה @ 20cfh 8.8 שעות. 4.0 שעות.
ראשוני $ 150 דולר (ריק) 311 דולר (מלא)
ראשוני לשעה 21 דולר (כולל מילוי ראשוני) 78 דולר
מלא מחדש $ 35 דולר 75 דולר
מלא מחדש $ לשעה 4 דולר 19 דולר

לצורך ההשוואה חישבנו מראש את המילוי הראשוני של מיכל CO2 לצורך חישוב עלויות התפעול הראשוניות לשעה (בדולר).

שימו לב, אם נחשב את עלות המילוי ניתן לראות בבירור שעלות התפעול נמוכה בכ- ¼ פר שעה והעלות הראשונית היא כחצי מהעלות הראשונית פר שעה.

לסיכום: קיים חיסכון כספי משמעותי בשימוש ב-C100 כתוספת ל-CO2.

רתכת co2 (ריתוך סלילים) חסרונות ויתרונות

מיכלי C02 קלים יותר ומגיעים ריקים למפעל מהסיבה שגז CO2 מגיע כנוזל בלחץ גבוהה בתוך המיכל וקיים סיכון ממשי להוביל מיכלים מלאים מחשש לפיצוץ, את המיכלים ממלאים לרוב במפעל לפני האספקה ללקוח ולכן עלות הCO2 יקרה יותר בלכתחילה.

מתי נרצה להשתמש ברתכת ארגון (ריתוך טיג)?:

במהלך הריתוך המתכת אותה אנו מרתכים נחשפת לטמפרטורה של למעלה מ- 7000 מעלות בטמפרטורות אלה רוב המתכות הופכות לנוזליות מה שמאפשר היווצרות הריתוך ארגון משמש להגנה על מאגר המתכות המותך מפני אלמנטים באטמוספירה כולל חמצן חנקן ומימן ולכן גם נקרא בשמו "גז מגן".

ארגון ו- CO2 הוא שילוב פופולרי במיוחד לצורך ריתוך אלומיניום או יריעות פלדה דקות ארגון טהור זמין גם בשוק וכך גם שילובים בין ארגון לחמצן.

לסיכום:

ריתוך זה לא שחור ולבן יש לחשב מראש את הפעולה הנחוצה והתוצאה הנחוצה ולהתאים לה את הרתכת הנכונה ועם המינונים הנכונים במיוחד בתחום הריתוך יש לחשוב קודם כל על התוצאה הסופית ופחות לפחד מעלויות בזמן שמתמחרים בהתאם ללקוחות.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button