ניתוק – האם זאת הסדרה הטובה ביותר של השנה?

ניתוק שם לסדרה הטובה ביותר של השנה? תשעה פרקים בלבד זה כל מה שהיה דרוש לסדרה "ניתוק" כדי להפוך לסדרה המוצלחת ביותר של השנה

ניתוק שם לסדרה הטובה ביותר של השנה? תשעה פרקים בלבד זה כל מה שהיה דרוש לסדרה "ניתוק" כדי להפוך לסדרה המוצלחת ביותר של השנה, אמנם נשארו עוד כמה קצוות פתוחים אבל פרק הסיום שלה בהחלט השאיר טעם של עוד “ניתוק"

היא סדרת מתח דיסטופית גאונית שהורידה מעצמה את הסטיגמה הקומית הראשונית שדבקה בה ככל שהתקדמה, עד לפרק סיום עונה מטורף ככל הנראה שההישג הגדול ביותר של הסדרה הוא הדרך שבה הפרק הזה טיפל בכל הקצוות הפתוחים שנותרו ועשתה זאת מבלי ליצור שום התנגדות אצל הצופים, כמו שקורה בהרבה סדרות אחרות שמביאות לסף תסכול גבוה של הצופה.

יוצרי הסדרה לקחו סיכון בלסגור עונה עם כל כך הרבה שאלות שנשארו ללא תשובה, והחשובה שבהן היא מה באמת עושים אנשי זיקוק נתוני המאקרו בתאגיד מפוקפק כמו "לומון" הם לקחו את הסיכון הזה בשתי ידיים מתוך הידיעה שיש עוד עונות שצפויות להגיע ושמרו על עניין עם התפתחויות וחשיפות מעניינות שיישמרו על הצופים במתח עד לעונה השנייה, עצם העובדה שהם לא היו צריכים למהר ולסגור את כל הקצוות שנותרו פתוחים התאפשר להם לבצע את מה שרוב הסדרות עושות לפתח את הדמויות שלהם באופן עמוק יותר.

במהלך הפרק האחרון של "ניתוק" הצטרפנו לגיבורי הסדרה "המנותקים" וראינו שהאישיות המשרדית שלהם מנותקת מהאנשים שהם מחוץ למקום עבודתם, ובנקודה משמעותית עבורם הם זכו לרגע לחוות את האני האמיתי שלהם האני שהוא מחוץ לחיי המשרד שהם משועבדים אליו וחוץ מכל ההתרגשות והתשוקה לכך, כל אחת מהחשיפות שהמתינו להם בחוץ הוציאה לאור את הסיבות שלהם בדרמטיות מוחלטת.

אחד מהם הבין עד כמה הוא בודד ובזמן הנתון שהיה לו ניסה לשנות את המצב, השנייה הבינה עד כמה עמוק היא נמצאת בתוך "לומון" והחליטה לצאת במרד נגדם, והשלישי נחשף לכמה גילויים בבת אחת והגדול ביותר מבניהן נשמר לשניות האחרונות של הפרק והשאיר טעם של עוד לעונה הבאה. כל הקונספטים בהם השתמשו הכותבים בסדרה "ניתוק"

הם אלה שהפכו את הסדרה למוצלחת כל כך, היא פיתחה את הגיבורים שלה באופן ממש מעניין שרק העצים את הדרמה המרכזית של מי אנחנו? מי אנחנו שאנחנו במקום העבודה? האם יש לנו סיכוי להינצל? ובאותה העת הצליחה גם להקדיש מספיק זמן לבניית העולם שממנו הם פועלים ללא שום מאמץ מיותר בתוך תשעה פרקים בלבד ופרק סיום פנומנלי היא הגיעה לרמה מספקת ביותר שעושה חשק מטורף לעונה נוספת מה שהעניק לה את התואר הסדרה הטובה ביותר של השנה.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

כנופיית ברמינגהם – מה מצפה לנו בעונה האחרונה?

וויקינגים ולהאלה – הצאצאים חוזרים לסדרת המשך

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button