עין שלישית – הצ'אקרה השביעית. מה זה צ'אקרות ומה תפקידן?

עין שלישית וצ'אקרות, מה זה בעצם? במאמר זה נסביר איפה הצ'אקרות שלנו והעין השלישית נמצאות, מה תפקידן ומה התאוריות השונות אומרות לגביהם.

בתחום המיסטיקה יש התייחסות רבה לעין השלישית ולצ'אקרות השונות בגופנו. אז מה זה בעצם אומר?
המונח עין שלישית מתייחס לאיבר שכביכול קיים בגופנו אך הוא אינו נראה והוא אחראי על יכולת הידיעה והחזון של האדם. לפי שיטת יוגה מקובלת מתייחסים לעין השלישית כצ'אקרה השביעית מתוך שש הצ'אקרות המקובלות.
אומנם אין שום הוכחה מדעית לקיום העין השלישית או לסגולות המיוחסות עליו.

מה זה צ'אקרות ומה זה עין שלישית?

צ'אקרה משמעותה גלגל או מעגל, המונח מתייחס למרכזים השונים הנמצאים לפי האמונה בגופנו. יש שימוש רחב במונח צ'אקרות בעידן המודרני ומתייחסים אליו ברופאה האלטרנטיבית. היו ניסיונות למצוא מיקום פיזי בגופו לצ'אקרות ולקבוע כי הם אלמנט תודעתי אך היו לכך התנגדויות רבות בקרב מאמינים שונים.
טענה נפוצה היא שיש הקבלה וסנכרון בין הרשת העצבית בעמוד השדרה ובין מיקום הצ'אקרות. טענה סותרת אומרת כי יש הפרדה בין גוף ונפש ברמת התפקוד, התפקודים פיזיים קשורים בבלוטות ההורמונים ובעצבים ואילו הפעולות הנפשיות כגון רגשות, חוויות רוחניות וחיבור רוחני נמצאים בצ'אקרות.
אומנם אף אחת מהתאוריות לא זכתה עדיין להוכחה מדעית שכן לא הוכחו קיומן של הצ'אקרות.


הצ'אקרות:

לפי האמונה יש בגופנו אלפי צ'אקרות אך יש 6 מרכזיות אליהן מתייחסים ולעין השלישית שנחשבת לצ'אקרה ה7 המרכזית:

צ'אקרת הכתר Crown-
ממוקמת סנטימטרים ספורים מעל הראש ומשפיעה על חווית האהבה, אינטואיציה, מדיטציה, ריכוז ויכולות טלפתיות. מאמינים שהיא קשורה לאזור המוח, הכליות ומערכת העצבים.

צ'אקרת עין שלישית Third eye-
ממוקמת באמצע המצח בין העיניים ומשפיעה על האינטואיציה, חיבור, ראיית הנסתר והנולד, חלומות, ואיזון בין לבין ההיגיון הלוגי. מאמינים כי היא משפיעה על הזיכרון, הראייה, השמיעה, מערכת אף והאוזניים, מיגרנות וכאבי ראש.
העין השלישית ממוקמת בחופף לבלוטת האצטרובל מה שגרם לרבים לחשוב כי בלוטת האצטרובל עצמה היא העין השלישית, אומנם תאוריה זו נבדקה והופרכה והעין השלישית נשארה בתחומי המיסטיקה והרוחניות בלבד. מאמינים רבים בראיית הנסתר וביכולת לחזות את העתיד מייחסים לעין השלישית את היכולת לראייה על חושית.

צ'אקרת הגרון Throot –
ממוקמת באמצע הגרון ומשפיעה על התקשורת, כושר התבטאות, יצירתיות, מקוריות, כנות ופתיחות. ההשפעה הפיזית היא על הגרון, הקול, בלוטת התריס וחילוף החומרים בגוף. מאמינים שהיא קשורה לראייה פנימית וראיית הנסתר.

צ'אקרת הלב Heart-
ממוקמת באמצע החזה, מעל הלב ומשפיעה על הרגשות, אהבה, רחמים וסימפטיה. היא אחראית על פתירת בעיות מודחקות והתמודדות מול פחדים. מאמינים שהיא שולטת בלב, מחזור הדם ומערכת החיסון.

צ'אקרת מקלעת השמש Solar Plexus –
ממוקמת מעל הטבור ומשפיעה על כוח הרצון, שליטה בחיים, קבלת החלטות, מצפון, אשמה וחרטה. מאמינים שהיא קשורה לכבד, לבלב, טחול, כיס מרה ובעצם אזור פנים הבטן.

צ'אקרת מין Sacrum-
ממוקמת מתחת לטבור ומשפיעה על היצירתיות, החשק המיני, אומץ, התלהבות, פחד וקנאה. מאמינים שהיא קשורה לכליות, איברי המין ושלפוחית השתן.

צ'אקרת השורש Root-
ממוקמת בעצם הזנב ומשפיעה על יצרים כמו הישרדות, רבייה ורצון ומוטיבציה לחיות. מאמינים כי היא קשורה למערכת הדם, עמוד השדרה והכליות.

 

עדיין לא הצליחו להוכיח את קיומן של הצ'אקרות וכחלק מכך את קיומה של עין שלישית והייחוס לנושא הוא עדיין יותר רוחני ומיסטי מאשר רפואי, ומדעי. אומנם למרות שמדובר בנושא שלא הוכח בשום צורה מוחשית אנשים רבים ברחבי העולם מאמינים, מטפלים ומייחסים חשיבות רבה לצ'אקרות ולטיפול בהן. הם מעידים כי הטיפול בצ'אקרות עוזר להם בבעיות רפואיות ורגשיות שונות ומסייע להם לשמור על איזון.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button