Pokémon Legends: Arceus

Pokémon Legends: Arceus קחו תרמיל, כמה פוכדורים והתכוננו ליפול דרך פורטל של חלל וזמן אל תוך הארץ הרחבה של היסוי של Pokémon Legends: Arceus

Pokémon Legends: Arceus קחו תרמיל, כמה פוכדורים והתכוננו ליפול דרך פורטל של חלל וזמן אל תוך הארץ הרחבה של היסוי של Pokémon Legends: Arceus

המשחקים קודמים של הסדרה שמרו את הנוסחה די זהה, אתם יוצאים להרפתקה חדשה עם פוקימון שבחרתם, נלחמים במכונים ועוצרים צוות שרוצה לעורר כאוס בעולם. הנוסחה די הרגישה כמוטיב חוזר, גם עם החידושים שנוספו לכל משחק, עוד בדורות הראשונים, אבל כולנו עדיין אהבנו את זה כי זה בכל זאת "פוקימון". אבל עכשיו, היוצרים החליטו לזרוק אותנו בעבר ולתת לנו משחק פוקימון שלא נראה כמותו, משחק עולם פתוח.

Pokémon Legends: Arceus הוא משחק עולם פתוח מאוד דומה בסגנון ל Monster Hunter, עם כפר או עיירה שבה אתם פוגשים אנשים, לוקחים משימות, קונים פריטים ונשלחים למשימות באזורים שונים על המפה הגדולה של העולם, בכל אזור ענק עם המון פוקימונים שתוכלו ללכוד וצמחים ומשאבים שונים לליקוט, וגם חלונות של זמן וחלל שנותנות הזדמנות לתפוס פוקימונים חזקים ונדירים יותר.

כל זה נעשה בגוף שלישי בזמן שאתם מתהלכים בעולם, מתגנבים בשדות ומצליחים ללכוד פוקימונים עם שלל אביזרים ופוכדורים שונים. אם הפוקימון שאתם מנסים ללכוד מזהה אתכם או שמדובר בפוקימון מסוג אלפא אתם צריכים לזרוק פוכדור עם אחד הפוקימונים שלכם ולערוך קרב קלאסי בין הפוקימונים עד החלשה של הפוקימון היריב כדי שתוכלו ללכוד אותו או לחסל אותו.


העולם מתחלק למספר אזורים שונים הכוללים יערות, הרים, ביצות, שדות פתוחים, מדברים ועוד, בכל אזור קיימים פוקימונים אשר מותאמים אליו וזאת בהתאם לזמן במהלך היום, למשל בלילה קיים סיכוי רב יותר שתתקלו ב-Zubat או ב-Hunter. עם כל פוקימון שתלכדו או תנצחו, כל הפוקימונים שאיתכם במסע יצברו ניסיון, יוכלו להתפתח וללמוד מהלכים חדשים.

אחד המרכיבים ב-Pokémon Legends: Arceus זה שהפוקימונים לא רק לומדים מהלך חדש ואז ניתנת לכם הבחירה איזה מהלך להסיר מתוך ה-4 הזמינים, בואו לא נשכח שאתם יכולים לבחור עבורו בכל רגע חוץ מאמצע קרב כמובן, סט של 4 מהלכים מתוך כל המהלכים שהוא למד עד כה, מה שנותן הרבה גיוון ואסטרטגיות משחק שונות, ומאפשר לכם להיצמד לפוקימונים שהכי אהבתם מאשר להתאים כל הזמן את הפוקימון לסוג האויבים שלכם. כמו כן, ככל שתתקדמו במשחק, תקבלו אבנים שיאפשרו לכם לשנות את
מאפייני הפוקימון שלכם לאחד מהסוגים השונים של המשחק על מנת לחזק לכם את העמידות שלו במהלך הקרב.


הקרב גם קיבל שדרוג במתקפות עצמן. עכשיו, אחרי שפוקימון משתמש במהלך כלשהו מספיק פעמים, הוא לומד להשתמש בו גם באחד משני מצבים, Agile Mode ו-Power Mode, מה שנותן לקרב סגנון תורות כמו שיש במשחק Final Fantasy X.
מצב Power הופך את המתקפה שלכם לעוצמתית יותר אבל אחרי השימוש במצב הזה האויב עלול לקבל 2 תורות לפעול, ומצב Agile גורם לתור שלכם להיות מהיר יותר אבל מצב זה מחליש את עוצמת המתקפה. מדובר באלמנט ישן אבל מעולה ששילבו אל תוך משחקי Pokémon, מה שנותן עוד קצת מורכבות אסטרטגית לקרבות, בעיקר אם תלחמו ביותר מפוקימון אחד, מה שעלול לקרות אם תתקפו פוקימון שאינו לבד.


הקרבות הקשים ביותר הם נגד פוקימונים מסוג אלפא, פוקימונים ענקיים וברמה גבוהה שקשה ללכוד אותם והם עוצמתיים מכל הפוקימונים אחרים שתתפסו, ותצטרכו להשיג אותם על מנת שתוכלו לנצח את הפוקימונים האגדיים של המשחק.

עדיין קיימים קרבות מול מאמנים אבל הם מאוד קלים בחלק גדול מהמשחק ומתרחשים לעיתים מאוד רחוקות. הקרבות בעלי המשמעות הרבה ביותר במשחק הם קרבות בוסים מול פוקימונים אגדיים שייצאו מדעתם ואתם צריכים להרגיע אותם באמצעות זריקת שקים עם אבקה ומתקפות של הפוקימונים שלכם.

להתהלך בעולם הפתוח של המשחק, שרוב הזמן מרגיש מאוד ריק חוץ הכפר וכמה אזורים מאוד מאוכלסים בפוקימונים, מה שיכול להראות מתיש ומייאש בהתחלה, אבל לאורך כל המשחק תקבלו פוקימונים חדשים לרכב עליהם שיעזרו לכם להגיע לאזורים חדשים ואפילו יעניקו לכם יכולות חדשות כמו לחפור באדמה למציאת פריטים, לטפס על הרים ולעוף בשמים, מה שהופך את המעבר בעולם כולו למהיר וקל.

המטרה העיקרית בסופו של דבר היא ללכוד פוקימונים או לנצח אותם בקרב ולצבור מספיק מידע וניסיון כדי שיהיה ניתן להשלים את הפרק שלהם בפוקדקס. ספר בו אתם מתעדים את כל המידע על פוקימונים

הסיפור של המשחק הוא די רגיל אבל כולל גם מעט מסתורין, כשאתם נשלחים להשלים את הפוקדקס בזמן שאתם מגלים את התעלומה של הפוקימונים הכעוסים. עם זאת, הסיפור והדמויות הם המרכיב החלש ביותר במשחק יש מרכיבים מעניינים בעלילה וכל הקונספט של אל הפוקימונים, Arceus, הוא מרתק עם קרב מדהים שמחכה בסוף אם תמלאו את הפודקס, אבל לפעמים רוב הדמויות יקשקשו דברים ברורים מאליו ולא מעניינים בכלל שפשוט תרצו להעביר הלאה כדי להגיע כבר לקרב הבא, משהו שלא תוכלו לעשות כי אי אפשר לקפוץ על סצנות מעבר כלל.

באשר לתצוגה עצמה, המשחק תחילה נראה לא להיט עם גרפיקה לפעמים נדמה שדומה ל-PlayStation 2 אבל קיימים מספר אזורים ועיצובים שנראים טוב ולרוב, בעיקר כשמשחקים ב-Switch במצב נייד, המשחק צבעוני יותר ונראה יפה, בעיקר חלק מהפוקימונים.

הסאונד והמוזיקה של המשחק גם לא רעים בכלל. אין מוזיקת קליטות כמו במשחקי עבר והקולות של הפוקימונים יכולים להיות מזעזעים לפעמים, אבל המוזיקה והסאונד עושים את העבודה בשביל ההרפתקה שלכם.

סיכום

ב Pokémon Legends: Arceus. אתם תידרשו לטייל הרבה במפות המשחק, תבנו פוכדורים, תלכדו פוקימונים ותשלימו את הפוקדקס שלכם במשחקיות כיפית שתגרום לכם להיסחף.

כן, המשחק לא נראה וואו מבחינה ויזואלית כמו משחקי עולם פתוח אחרים על הקונסולה (Legend of Zelda: Breath of the Wild ו-Monster Hunter Rise) וקיימים כמה שיפורים שיצטרכו לעשות לסיפור והסאונד, עם מורכבות נוספת לעולם הפתוח, אבל Pokémon Legends Arceus היא בהחלט פריצת דרך מבורכת, במבנה שלה ובקרבות, שנותן בסיס מעולה למשחקים אפילו מדהימים יותר בעתיד.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

סטטיק ובן אל הסוף? מה קורה בין הזוג המפורסם במדינה

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button