ילדים, עבודה, בית? מה הכי מלחיץ נשים בחיי היום יום?

ילדים, מטלות הבית, ולחציי היום יום בהחלט משפיעים על נשים במהלך היום והחיים עצמם זה לא סוד ברגע שמתחתנים וילדים נכנסים לתמונה זה מאוד מוסיף

ילדים, מטלות הבית, ולחציי היום יום בהחלט משפיעים על נשים במהלך היום והחיים עצמם זה לא סוד ברגע שמתחתנים וילדים נכנסים לתמונה זה מאוד מוסיף לחצים ומתחים.

אין ספק שאחד הדברים המטורפים ביותר שנכנסים לחיי האישה זה המרוץ של היום יום העבודה, ילדים, מטלות הבית וכמובן לא לשכוח מהזוגיות. המרוץ הזה לרוב תמיד משאיר אותה ללא כוחות בסופו של יום. כאבי ראש איומים ושקיות שחורות מתחת לעיניים מפה ועד להודעה חדשה .

ועוד אחר כך מתפלאים למה נשים כל כך עצבניות לרמה שבא להן להרוג מישהו בזה הרגע, אבל יש משהו שאנחנו כמעט בטוחים שלא הייתן מודעות אליו, על פי מחקר שנערך רוב מקור הלחץ שלכן הוא דווקא מגיע מהגבר שלכן כן, שמעתן נכון 46% מאוכלוסיית הנשים העידו שהגבר שלהן מלחיץ אותן הרבה יותר מאשר הילדים.

והנה הסיבות:

1.ההתנהגות שלו היא כמו של ילד נוסף

אז לצערכן גברים ימשיכו להתנהג כמו ילדים עד שיגיעו בערך לגיל 43
“ילד בן 6 הוא ילד בן 6 אבל גבר בן 32 שמתנהג כמו ילד בן 6 זה הרבה יותר מלחיץ בגלל שהוא זה שצריך להיות האחראי יותר מבניהם" אמרה אחת הנשים שהשתתפה במחקר .

לגברים יש יותר נטייה להשתולל עם ילדים, הם נותנים יותר חופש, ההקפדה על משמעת שופעת ל0 והם פשוט מתנהגים הרבה יותר כחברים מאשר "הורים".
אז מה הפלא שנשים צריכות לקחת את תפקיד ה"שוטר הרע" ולהיות אחראיות על כל מה שקשור לגידול ,המשמעת של הילדים, בריאותם והתפתחותם החינוכית.
אבל הבעיה מתחילה כשהחלוקה הלא שוויונית הזאת יוצרת פער גדול בין ההורים ותסכולים רבים שנובעים מכך.

הצעות לפתרון:
עדיף לנסות להישאר מאוחדים, זה אומר שאם אחד ההורים לא מרשה לילד לעשות משהו, ההורה השני צריך לתמוך בהחלטה הזאת ולא לבוא מנגד.
מאוד חשוב לחלוק ביניכם את הטיפול היומיומי שכרוך בגידול ילדים, הילד לא יכול לרשום את עצמו לבד לחוג, לבחור את הוויטמינים שלו לעצמו, או ללכת לביקור אצל הרופא לבדו, אבל אבא ואימא הם כן אלה שיכולים וזה בדיוק המקום שבו ההורים צריך לחלוק ביניהם את המשימות.

בנוסף אם תמיד יש לך בתור אימא את ההרגשה של "השוטר הרע" את גם צריכה ללמוד לשחרר קצת, לתת לגבר שלך את היד לטפל בבעיות משמעת גם ולהשתולל עם הילדים קצת יותר.

2. כל מטלות הבית נופלות רק עלייך.

במחקר שנערך, התגלה ש20 אחוז מהאימהות טוענות שאין להן מספיק עזרה מהגבר במטלות הבית זה אוטומטית הופך אותו למקור הלחץ היומיומי שלה.
רוב הגברים והנשים כאחד יעדיפו ללכת לעבוד ולא לבצע את מטלות הבית מכיוון שבעבודה הם מרגישים הרבה יותר מוערכים.

אך בפועל נשים מקדישות הרבה יותר זמן מגברים למטלות הבית, בזמן שגברים מבלים את רוב זמנם במנוחה או בעבודה.
מטלות הבית שמוטלות על הנשים לא כוללות רק בישול וניקיון, אלא גם תשלומים של החשבונות, קניות של אוכל ותכנון התקציב המשפחתי פעילויות אלה חשובות מאוד למשפחה, אבל הן מאוד מתישות לביצוע עבור אדם אחד לבדו.


הפתרונות הפשוטים ביותר הם:

1 – חלוקת מטלות הבית בינך לבין בן זוגך, שכוללת אחריות משותפת על ההתנהלות של הבית היא הסוד לזוגיות מוצלחת יותר.

2 – להעריך יותר את המאמצים אחד של השנייה לכל מטלה יש את הערך החשוב שלה, גם אם היא לא כוללת ייצור הכנסה.

כשתתחילו לחלק בינכם את המטלות, הן יבוצעו מהר יותר ובזמן הפנוי שנשאר תוכלו לבלות יחד אל תשכחו שאתם עושים את זה לא רק בשבילכם אלה גם בשביל הילדים שלכם.

3.רגשות אשמה וחוסר בזמן פנוי.

בגלל כל מטלות הבית שנשים לוקחות על עצמן, הן מוצאות עצמן ללא זמן פנוי בכלל.
במיוחד אם הן עובדות במשרה מלאה, כי בערב לאחר שמסיימות את יום העבודה, הן צריכות להקדיש את תשומת ליבן שווה בשווה בין ילדים לבעל ותוך כדי לבצע את כל מטלות הבית ובואו לא נשכח שביממה אחת קיימות רק 24 שעות, אז זה ממש לא מפתיע שדברים יכולים להשתבש ושהלחץ והעצבים בשמיים.

כשאחריות על הילדים, מטלות הבית ועל הגבר מוטלות כולן אך ורק על האישה, היא עלולה להרגיש מאוד אשמה עם עצמה כמשהו לא הולך כמו שצריך, אחת הנשים שהשתתפו במחקר אמרה "אני מרגישה כאילו כל ההורות מוטלת על כתפיי, כי הגבר שלי בכלל לא מעורב בכלום וזה גורם לי למתח ולחץ רב כשמשהו משתבש בדרך, כי בעצם יוצא שהכול באשמתי"

הצעות לפתרון:
בשביל שהאישה תפסיק להרגיש אשמה ולחוצה כל כך כל הזמן, הגבר שלה יכול לחלוק איתה לא רק במטלות הבית וגידול ילדים אלא גם באחריות על המשפחה כולה.
בבית קיימים 2 אנשים בוגרים, לא רק האישה לבדה.

כשבני הזוג מדברים על הבעיות, מקבלים החלטות משותפות ולוקחים על זה אחריות משותפת זה הופך אותם למאוחדים יותר ולפתרון בעיות ביתר קלות.
בנוסף חשוב מאוד לפרגן אחד לשנייה בזמן חופשי, כמו לצאת עם חברות שלה פעם בשבוע לבית קפה ואתה יכול להיפגש עם החברים לצפות במשחק הכדורגל.

הזמן החופשי ייעשה פלאים למערכת היחסים שלכם ורמת הסטרס והמתחים הרבים תרד גם היא תזכרו שמתח יוצר הרבה בעיות בתוך מערכת היחסים, מתח בקלות רבה יכול להוביל לפרידה חשוב מאוד לדבר ולעבוד על הבעיות כדי לייצר כמה שפחות מתח ולחץ בבית, אם תשמרו על הכללים האלה זה ישפר לכם את המערכת היחסים ויטיב לילדים האהובים שלכם שגם סובלים מכך.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button