הצלחה פיננסית איך משיגים אותה ומה יעזור לנו להתקדם

הצלחה פיננסית רוצים כולם, אין אחד שלא אוהב הצלחות וללא ספק קיימות המון דרכים להגדיר אותן אבל בואו נודה על האמת

הצלחה פיננסית רוצים כולם, אין אחד שלא אוהב הצלחות וללא ספק קיימות המון דרכים להגדיר אותן אבל בואו נודה על האמת ההצלחות הפיננסיות נמצאות גבוהה בסדר העדיפויות שלנו, אז אם גם אתם כמו כולנו נחושים להצליח כלכלית המשיכו לקרוא:

על פי ממצאי דוחות מדידה והערכה של איכות חיים, ישראל היא אחת מהמדינות המובילות בOECD במדדים של רמת שביעות הרצון מרמת החיים הכללית, רכישת השכלה ומצב בריאותי. לעומת זאת קיימים תחומים שבהם הביצועים של ישראל נחשבים לגרועים במדינות החברות בארגון ובהם נמנים רמת הכנסה, רמת דיור ואפילו איכות האוויר.

הממצאים מאמתים את התחושה של רובנו שההצלחה האישית שלנו נמדדת בהצלחה הכלכלית או לכל הפחות ביציבות הפיננסית שלנו. אז איך בעצם יוצאים מהמצב שבו אנחנו נמצאים והופכים את התשתית הזו להצלחה

1. הצבת מטרה ויעדים ברורים יצא לכם פעם לעצור הכול ולחשוב לרגע מהי ההגדרה של הצלחה עבורכם? כדי לדעת איך להגדיר אותה נכון צריך להקדיש מחשבה למה יגרום לנו שמחה ואושר בשלב הזה תבחרו מטרה אשר אפשר למדוד אותה בזמן כך שתהיה לנו האפשרות לבדוק הצלחה לגביה, הפעם נצטרך לבחור מטרה שחשובה לנו ולא לסובבים אותנו, צאו מנקודת הנחה שאם אתם תרגישו טוב כל המשפחה תרגיש טוב.

העניין פה הוא לקחת את המטרה הכללית ולפרק אותה ליעדים לטווח הקצר הבינוני והארוך מה שיגרום לנו להבין שאנחנו נמצאים בכיוון הנכון ויגרום לנו לתחושת סיפוק של התמודדות עם האתגר, שינוי קיצוני ללא מחשבה ופירוק ליעדים עלול להביא יותר נזק מתועלת, התמקדות במטרה ופירוק ליעדים קטנים ואפשריים תוכיח לנו שהכול בר השגה.

2. לחשוב מחוץ לקופסא על מנת להתקדם בחיים אנחנו צריכים להיות אופטימיים כלפיי עצמנו. בתור התחלה כדאי להסתכל פנימה אל תוך עצמנו ולגלות מהן החזקות שלנו שבהם אפשר להשתמש להשגת המטרה שלנו. אין צורך להתחיל להשוות את עצמנו לאחרים אלא כדאי להסתכל מה נמצא בשליטה שלנו וניתן לשינוי אמונה עצמית תסייע לנו לחשוב מחוץ לקופסא ולהפוך את התאוריה למעשית אם רק תאמינו בעצמכם תוכלו לקחת הלוואה לכל מטרה על מנת לפתוח עסק ולהרגיש שאתם בשליטה מלאה על החיים שלכם. כמובן שעדיין צריך לבחון היטב את יכולת ההחזר ולהימנע מסיכונים מיותרים, אבל הכיוון הכללי תמיד צריך לפנות לכיוון של התקדמות והתפתחות.

3. משמעת עצמית משמעת עצמית היא משאב מאוד חשוב להשגת כל מטרה בחיינו, אז מה בעצם עושים שמתעוררים קשיים, מצד אחד ברור לנו שתמיד יהיו מכשולים בדרך מצד שני אנחנו צריכים ללמוד מכל מכשול ותמיד לזכור שמי שלא נופל גם לא יודע איך לקום. אנחנו צריכים לעטוף את כל זה במשמעת עצמית גבוהה שתעזור לנו להתרכז במטרה שלנו ותמנע מכל רעשי הרקע להפריע לנו.

משמעת עצמית לרוב מגיעה עם כוונות רציניות מה שאומר שבזכות משמעת עצמית ומחשבות חיוביות תגדילו פי כמה את הסיכויים להגיע למטרה וליעדים שהצבתם לעצמכם פה הופך ההיבט הפיננסי למעשי יותר כי קל יותר לדוגמא להציב אוטו חדש או חופשה בתור מטרה כללית מאשר מטרות מופשטות יותר. לסיכום, אין אחד שלא רוצה להתקדם בחיים, ההבדל בין מי שמצליח למי שלא טמון בשילוב בין הגדרת המטרה, חשיבה מחוץ לקופסא ושמירה על משמעת עצמית.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

אהבה | זוגיות זאת עבודה לפניכם כמה דרכים לזוגיות בריאה

משחקים לשניים | רשימת משחקי מחשב המומלצים עבור זוגות

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button