שווארמה חגבים? המאכלים שבקרוב יגיעו לצלחות שלנו

לא רחוק היום בו לרשתות המזון בכל העולם יכניסו חלבון חדש מהחי בצורת חגבים, צרצרים,וחרקים אחרים . בעיקר לאחר האישור של האיחוד לשימוש בהם

בעולם הביקוש לבשר רק עולה ומקומות החלקאים שניתן לגדל בהם  מצטמצמים, כך ששפע של בשר כפי שאנו רגילים אליו היום לא יחזיק לאורך זמן ויהפוך ליקר יותר ונגיש פחות לצרכן הממוצע. איך פותרים את הבעיה? מחפשים חלבון מהחי במקומות אחרים, כמו לדוגמא בחגבים.

איחוד האירופי אישר שימוש בחגבים למאכל אדם 

חגבים נמצאו כפתרון המושלם לבעיה העולמית. עשירים בחלבון, רמות שומן טובות, מלאים במינרלים טבעיים כגון ברזל ואבץ והכי חשוב הם טעימים. בגלל העלות הנמוכה לגידול והפחתת הנזק משמעותית לסביבה החגבים נמצאו כפתרון הטוב ביותר לבעית הבשר העולמית. 

שווארמה חגבים

איחוד האירופי אישר את החגבים כבטוחים למאכל אדם, זאת לאחר בדיקה מקיפה של ארגון ה-EFSA של בקשה שהוגשה מחברת Fair insects. אישור הבקשה מהווה את החלק האחרון בדרך לתחילת יצור המוני וכניסתם של החרקים בכל סוגיהם לשוק. למעשה בקרוב כנראה כבר נראה אותם נמכרים גם אצלינו בצורותיהם השונות, שווארמה חגבים וחומוס צרצרים כבר לא כל כך רחוקים מאיתנו.

פתרון לבעיית הרעב באפריקה?

המחיר הזול, הנגישות, המרכיבים התזונתיים ויצור המוני שלא תלוי בעונות השנה יכול להפוך לפתרון לבעית הרעב ווהתת תזונה ביבשת אפריקה. כידועה באפריקה יש את אחוז הרעבים והסובלים מתת תזונה הגדולה ביותר בעולם וחגבים נחשבים אצלהם למעדן לאומי ונאכלים בכל אזורי היבשת כך שיצור המוני של חגבים יתן מענה הולם לבעית הרעב באזור ואולי סוף סוף יפתור את הבעיה לגמרי. 

אהבתם? קראו גם את –
רעידת אדמה הורגשה פעמיים בישראל למה זה קורה
טיק טוק (Tik Tok) – איך לעשות כסף ולקבל עוקבים כמו Charli D’amelio | מדריך

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button