חיסול ראשון הסרט שהוא סיפור ערפדים בנוסח להט"בים

חיסול ראשון הסרט שהוא סיפור ערפדים בנוסח להט"בים היינו מלאי תקווה שחיסול ראשו תיקח למקום מופלא את סיפור האהבה הגאה לטובת יצירה איכותית יותר

חיסול ראשון הסרט שהוא סיפור ערפדים בנוסח להט"בים היינו מלאי תקווה שחיסול ראשו תיקח למקום מופלא את סיפור האהבה הגאה לטובת יצירה איכותית יותר, אך לצערנו מדובר בעלילה דיי סתמית ולא ממש מיוחדת. הסדרה חיסול ראשון מציגה סיפור אהבה בין ערפדית לבין בחורה שהיא בת למשפחת ציידי ערפדים.

רעיון הסדרה הוא לא ממש מקורי ובנוי כמו עוד אחת משלל הסדרות שבנויות על “רומיאו ויוליה” של שייקספיר בשילוב של רומן בין בן אדם ליצור על טבעי כמו “זאב צעיר” וכדומה… העניין היחיד שנותן לסדרה ייחוד מסוים הוא זה שמדובר ברומן בין שתי בחורות. הסדרה אשר מבוססת על סיפור קצר של ויקטוריה שואב שהיא גם היוצרת של הסדרה מתמקדת במערכת היחסים בין ג’ולייט נערה ערפדית שהמשפחה שלה מאיצה בה לחסל את הבן אדם הראשון שלה לבין קליאופי (קאל) שהיא בת למשפחת ציידי ערפדים שממש רוצה להוכיח את עצמה בפניי המשפחה ולחסל לראשונה ערפד בכוחות עצמה.

כמובן ששתיהן שמות עין אחת על השנייה כמטרה ברורה אבל בסופו של דבר מוצאות את עצמן מאוהבות אחת בשנייה. ככל הנראה שיוצרי הסדרה קצת זלזלו ביכולות הצופים להבין את הדימויים והסקת המסקנות וממש דורשים להגיש הכול מוכן על מגש מזהב. הפרקים עצמם מלווים בקריינות רקע של הדמויות הראשיות, ושער הכניסה אל הסדרה מובא בצורה גרועה עם דיאלוגים עם משחק מוגזם למדיי.

כל מטאפורה או דימוי מחוסלים בתוך שניות מעודף ההסברים, למשל בשביל לייצר סצנת מראה בין הדמויות הראשיות, שומעים אותן אומרות את אותן המשפטים בדיוק, וכדי להמחיש לנו עד כמה קאל דרוכת מטרה היא מציירת על עצמה בטוש קעקוע שמסמל הרג של יצור על טבעי ועוד דימוי רע במיוחד הוא ההשוואה בין הרגשת החיסול הראשון לבין קיום יחסי מין בפעם הראשונה. עם כל זאת, הסדרה “חיסול ראשון” בהחלט תופסת את מקומה ברשימת הסדרות והסרטים שמנסים להאיר את התוכן הגאה באור אחר ולא כמו תמיד מתאר את הסוף הנורא שהדמויות הלהט"ביות לרוב זוכות בו בסרטים ובסדרות.

כאן מועבר המסר שאותן דמויות לא חייבות לסבול או למות מוות נוראי כדי לזכות בזמן מסך. אלא גם לאהוב, לשמוח, לגעת ופשוט להתקיים. כמובן שעדיין עולים קשיים מסוימים של הגדרה מינית או מגדרית, אך זה לא נגמר רק שם, הן כבר הרבה יותר מזה. בסדרה "חיסול ראשון" ג’ולייט וקאל מוצאות את עצמן מתמודדות עם אתגרים רבים שאינם קשורים להיותן במערכת יחסית לסבית, אלא באים מהמטרות המנוגדות שלהן. הסביבה הקרובה של הדמויות בסדרה מקבלים את הזוגיות הגאה שלהן ללא שיפוט וביקורת ואף לא לרגע אחד.

רק שלצערנו זה עדיין לא המצב האידיאלי הקיים, רוב החברים בקהילה הגאה עדיין מתמודדים עם המון קשיים אבל בואו נתחיל להאמין שמחשבה באמת תיצור מציאות חדשה שתנרמל אהבה גאה על המסך ושתקבל ייחס לגיטימי כמו הקהילה הסטרייטית.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

וויקינגים ולהאלה – הצאצאים חוזרים לסדרת המשך

דברים מוזרים – הסדרה שלא איבדה את הקסם שלה

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button