תו'ר אהבה ורעם – הסרט שיעורר לחיים את מארוול

תו'ר אהבה ורעם- הסרט שיעורר לחיים את מארוול אהובתו של תו'ר חוזרת, רשע עם מטרה הגיונית (הגיע הזמן לא?), ובמאי עם רעיון מוצלח במיוחד

תו'ר אהבה ורעם- הסרט שיעורר לחיים את מארוול אהובתו של תו'ר חוזרת, רשע עם מטרה הגיונית (הגיע הזמן לא?), ובמאי עם רעיון מוצלח במיוחד כן וכמובן כריס המסוורת’ אל תדאגו לא שכחנו. לאחר שנותרו המון מעריצים מאוכזבים מאז ההצלחה ב 2017, הסרט הזו הוא בהחלט סיכוי טוב להעלות להם חיוך ותקווה חדשה על פניהם, אבל לפני הכול הקרדיט האמיתי צריך לקבל במאי הסרט טאיקה וואטיטי , מכיוון שהוא הפנים שוב באופן מוצלח במיוחד מה תפס תאוצה מטורפת ב"תו’ר ראגנרוק" ויישם את זה בסרט הנוכחי שוב, השינוי המהותי היחידי הוא שכאן נוספו גם "תוצאות סוף המשחק".

תו'ר וכל שאר שומרי הגלקסיה מסתובבים ברחבי הפלנטות ומצילים כוכב אחר כוכב, בזמן שלאל הרעם מתרוקנות האנרגיות באופן יומי והוא ממשיך לחפש סיבה לחיות. ללא ספויילרים מיותרים, תו'ר מחליט לפרק מהר מאוד את שיתוף הפעולה עם שומרי הגלקסיה עקב הופעתו של גור "מחרב האלים". גור הוא מעריץ מושבע שמתאכזב לגלות שלאל שבו הוא מאמין לא אכפת מכלום חוץ מהרג ובליינות.

כאשר בסופו של דבר הוא מתייאש סופית, מכחיש כל קשר לאמונה שלו באותו אל ומחליט לרצוח אותו, ובעקבות האכזבה העמוקה שלו הוא מחליט לצאת למסע של טיהור העולם מאלים. לראשונה מזה זמן רב, מארוול מציגה רשע שכתוב באופן נהדר.

יש היגיון מאחורי כל פעולה שלו, הדרך שבה הוא בחר היא לא כמו תמיד רוע בשביל רוע, אלא שהוא באמת פועל מתוך אמון מלא שתם זמנם של האלים חסרי התועלת בעולם שמתעסקים בכל דבר אחר חוץ מעצמם. במהלך הסרט מופיעים המון אלים מכל מיני מיתולוגיות, והופעתם נודעה לבסס עוד יותר את עמדתו של גור, אפילו תו'ר בכבודו ובעצמו עוצר לרגע לחשוב אם כל עניין האל זה משהו שבכלל מתאים לו ושהוא מוכן להתחייב אליו.

וכמובן איך אפשר לשכוח את חזרתה של ג’יין שחזרה לאחר היעדרות ארוכה מאוד מכל סרטי מארוול ,אך עם כל זאת סיפור העלילה שלה מצליח להעמיד אותה באופן דיי טבעי בחזית הראשית לצידם של תו'ר וקינג ואליקירי , אפילו הדרך שבה ג’יין הפכה להיות תו'ר בעצמה הגיונית להפליא ועם משמעות אמיתית. באופן כזה שלא ניתן יהיה להגיד ש"דוחפים" אותה לקדמה כדי להוכיח שאישה גם יכולה.

אך יחד עם זאת החזרה של ג’יין גרמה לקינג ואלקירי להידחק מעט הצידה בכדי למנוע מהסרט להפוך למשולש האהבה המתבקש, לכל אוהבי הדרמה והרומנטיקה אל חשש, בהחלט קיים משלוש אהבה בסרט פשוט לא בצורה שהרוב חשבו שבה הוא יתקיים. מה שהופך אותה להפוגה קומית מוצלחת מפעם לפעם במהלך הסרט.

אבל דחיקתה הצידה של קינג ואלקירי , בהחלט הצליחה לאכזב במיוחד בגלל הסיבה שלאורך כל הסרט כל הדמויות מתפתחות ומתקדמות בזמן שהיא מסיימת את הסרט באותה נקודה בה היא התחילה אותו מה שגורם להרגשה שהיא נשארה מאוחר לעומת כולם.

ציינו קודם שוואטיטי במאי הסרט השיב ל”תו'ר אהבה ורעם” את כל מה שעבד ב”תו'ר ראגנרוק” מה שבלט במיוחד בכל הצבעוניות שבסרט שרק מחזקת את הטענה עד כמה ששני הסרטים הראשונים היו מאכזבים. אפילו שכל הצבעים "מתפוגגים" החיסרון שלהם רק ממחיש עוד יותר את ההשקעה המטורפת של יוצרי הסרט שבאו להזכיר לנו שוב שלכל פרט ולו הקטן ביותר יש משמעות ענקית מאחוריו בעולם הקולנועי של מארוול. הבמאי מאפשר לשחקנים "להתפרע" ולהוציא את הצדדים הקומיים הטובים ביותר שלהם מה שהופך את הסרט להיות בעל הומור משובח ולהעמיד אותו בדירוג גבוה בין הסרטים המצחיקים ביותר של מארוול .

נקודות זכות נוספות לסרט "תור אהבה ורעם" הן שתי סצנות הסיום שלו, לעומת שתי הסרטים הקודמים שהציגו בסופן סצנות בינוניות עד מאכזבות או בכלל טריילרים לסרטים הבאים. בסרט הנוכחי "תו'ר אהבה ורעם" סצנות הסיום שהוצגו חשובות בקנה מידה מסוים, אחת מניעה את העלילה של הסרט הבא מה שנותן את תחושת הביטחון שתו'ר עוד יישוב לחיינו, והשנייה סוגרת את עלילתה של אחת הדמויות ומראה את הנקודת השיא למסע שלה. לסיכום, אם אתם צריכים סרט שיחזיר לכם את הניצוץ ויגרום לכם להתאהב מחדש בסרטים של מארוול "ת’ור אהבה ורעם" זה בדיוק הסרט בשבילכם.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

ניתוק האם זאת הסדרה הטובה ביותר של השנה?

כנופיית ברמינגהם – מה מצפה לנו בעונה האחרונה?

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button