השיחוק הסרט החדש ואדם סנדלר ששוב שובר שיא אישי

השיחוק הסרט החדש ואדם סנדלר ששוב שובר שיא אישי והפעם הודות לסרט השיחוק בנטפליקס סרט על עולם הכדורסל שהתסריט שלו כתוב פשוט באופן מופלא.

השיחוק הסרט החדש ואדם סנדלר ששוב שובר שיא אישי והפעם הודות לסרט השיחוק בנטפליקס סרט על עולם הכדורסל שהתסריט שלו כתוב פשוט באופן מופלא. לא חסר מה להגיד על נטפליקס אבל מה שבטוח זה שהוא ממש מטיב לכת עם אדם סנדלר, מהרגע שהחל בשיתוף פעולה איתם הוא חווה כמה רגעי שיא משמעותיים לקריירה שלו "תעלומת רצח" שעלה ב2019 והיה הסרט המוביל של שירותי הסטרימינג של אותה שנה “יהלום לא מלוטש" והוצג כאחד הסרטים המרשימים ביותר של תחילת העשור.

ועכשיו הגיע "השיחוק" שלפי מה שהשמועה מספרת הוא הסרט המוערך ביותר שאדם סנדלר השתתף בו. התסריט הזה הוא מהסוג שתמצאו בו את כל התשובות לכל שאלה שרק תצוץ לכם, מי הגיבור? סקאוטר ששמו סטנלי שאותו מגלם אדם סנדלר שעובד בקבוצת NBA של פילדלפיה ומחפש בשבילה אחר כישרונות חדשים בכל העולם. מה מציק לו? שהוא לעולם לא בבית ובשל כך הפסיד תשעה ימי הולדת רצופים של בתו.

מה הרצון שלו? לרדת לספסל האימונים, משרה שתיתן לו את האופציה להיות האבא שהוא רוצה להיות, לקבל קצת מנוחה ולהיות קצת מוערך יותר. ומה הוא צריך בשביל לקבל את מבוקשו? לצלוח במשימת סקאוטינג אחרונה באמצעות זה שהוא יימצא את השחקן שיביא לקבוצה את האליפות אליה היא מייחלת כבר 30 שנה.

מי שמתגלה ככדורסלן ספרדי העונה לשם בו קרוז, אותו הוא מוצא במשחק כדורסל שכונתי כיוון שסנטלי (סנדלר) מצא את אותו הכדורסלן ברחוב לאף אחד אין אמון בו וסטנלי נאלץ לקחת אותו כפרויקט אישי שלו ואפילו לשלם בעצמו את כל ההוצאות הדרושות לכך התפנית בעלילה מגיעה שמסתבר שבו הוא טיפוס רגשן בעל פתיל קצר ואוהב לחפש לעצמו צרות. המכשול הנוסף הוא יורש שחצן בגילומו של בן פוסטר שאין לו שום מושג בכדורסל, אבל בכל זאת קיבל את הבעלות על הקבוצה רק בגלל שהוא נולד במשפחה הנכונה ובשל כך מנסה בכל כוחו להוריד לסטנלי את המוטיבציה.

הכדורסלן הנוסף הוא אמריקאי שמתחרה בו הספרדי על אותו התפקיד ומזהה את המקום הפגיע של בו ומנצל את זה ללחימה פסיכולוגית מולו. לא נמצא הרבה היגיון מהעולם שלנו בתסריט הרי שהוא לא מבוסס על סיפור אמיתי וכמובן שמה שמתרחש בו לא יוכל להתרחש במציאות, אבל מה שניכר לטובה בסרט הזה הוא ההיגיון הפנימי "השיחוק" דואג לסגור את כל הקצוות האפשריים שנפתחו במהלך הסרטים.

חוץ מכדורסל הסרט גם מתמקד הרבה בנושא האבהות גם לסטנלי וגם לבו יש תסביך הורים, סטנלי מתענה על כך שזנח את בתו ואילו הכדורסלן הספרדי על כך שאביו נטש אותו הסיפורים שלהם מסנכרנים לאט לאט עד שהם מספקים אחד לשני את הפתרון לשינוי המצב.

כמובן שגם תסריט מדהים ניתן להרוס בקלות אבל לא רק שהוא לא נהרס אלא גם קיבל שדרוג, אדם סנדלר כרגיל מפגין יכולות משחק מצוינות שיוצרות בקלות הזדהות עם הגיבור, בן פוסטר מצליח לתעב באופן שכמעט אפשר להתבלבל לרגע את יריבו נצפו על המסך לא מעט סרטי כדורסל אבל לכולם היה חסר את מה שיש ל"השיחוק" שזה בעיקר תסריט שכתוב מדהים.

 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

עולם היורה – עולם חדש בהחלט אבל מיצינו?
טקס פרסי אופיר הסרט הזוכה הוא ‘ויהי בוקר’ של ערן קולירין

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button