מודעות עצמית ורוחניות – העצמה אישית

החיים לא פשוטים הגוף והנפש שלנו חווים הרבה עליות וירידות איך אפשר לצלוח את המחשבה השלילית ולחשוב חיובי כל מה צריך לדעת על איזון בחיים

מתי החלטתם להרים את הראש מחיי היום יום שלכם ולהביט על מה שאתם עושים בחיים? האם לקחתם לעצמכם רגע בכל הזמן הלחוץ שאתם עוברים ביום יום ולבחון את המקום שאתם נמצאים בו? אם זה כן משך אותך וכן התעניינת אז הגעת למקום שתוכל להכיר יותר לעומק על הנושא מודעות עצמית ורוחניות.

מודעות עצמית ורוחניות – התעוררות

רוחניות היא תהליך, לא כל אחד רוחני או רוצה להיות כזה, זאת מודעות שאומנם הרבה אנשים מחפשים אך יש כאלה שאפילו מפחדים מזה. רוחניות הוא מסע מרתק שאדם בוחר בו מתוך מקום ורצון בשינוי עצמי והבנה שהחיים הם לא התנהלות רובוטית, מחושבת ומוכתבת, רוחניות היא מודעות והבנה שיש כאן הרבה מעבר לכך, מעבר למה שלמדנו במהלך כל החיים או מה שלימדו אותנו, רוחניות מחברת אותנו לעצמנו ומעצימה אותנו ואת הרוח הקיימת בתוכנו (נפש).

כשאנחנו בחיי יום יום שלנו לא רוחניים ואנחנו לא נמצאים במקום של מסע רוחני בחיינו, ללא ספק זה יהיה מקום מפלט מכל מה שמציאותי סביבנו, כמובן שהמאמר הזה הוא לא תמיכה בלחיות בסרט, הוא רק עזרה לנו לנפש, רגע לעצור ולהבין שאולי אנחנו מפספסים את האדם שלנו מבפנים שאולי לא הכרנו את עצמנו מספיק טוב ושזה כלי מצוין לפתיחת דלתות להבין את עוצמות שלנו ואת החזקות שלנו.

כל גילוי כזה משפיע על כל שלב בחיינו זאת אומרת אם החלטנו לפתוח עסק אם החלטנו להקים משפחה אם החלטנו ללכת ללמוד תחום ואנחנו לא יודעים ממה להתחיל, הסיבה לכך שפשוט לא מצאנו את עצמנו. אנחנו הולכים כעדר אחרי כולם כי ככה לימדו אותנו כל חיינו להיות כמו כולם.

אז אני מציעה לעצור רגע ולנסות להבין כן בדרך הרוחנית כי כל הכלים הנכונים והטובים שלנו בחיים מגיעים מנפש רגועה, ברגע שהנפש רגועה הראש יודע לחשוב נכון. כדי לגרום לראש לחשוב נכון צריך לבנות עולם של מחשבות וערכים חיוביים צריך לחפש אחרי אור אהבה ונוחות במקום שבו אנחנו נמצאים.

התפתחות רוחנית היא לא פשוטה כלל אם חשבתם שכן, לפעמים זה גובה מאתנו מחיר די גדול, אבל הרווח שאנחנו מקבלים מזה הוא עצום ומתעלה על כל קושי שעברנו בדרך ומביא לתחושה של סיפוק ועצמה אישית ואמיתית.

מודעות רוחנית והעצמה מורידה מאתנו את האשמה הזאת של "אכלו לי לקחו לי לא נתנו לי הם עשו לי ככה מה קרה לי למה אני ככה מה עשיתי לא טוב או לא נכון…" כל נושא כאן גורם לכם להתבונן פנימה ומעניק לכם כוח לקחת אחריות על עצמכם ועל מה שאתם עוברים בחיים ויותר מכך אמורים לעבור, מודעות רוחנית תגרום לכם לבין שככה החיים, חייב לקבל ולהכיל כל מכשול שמגיע אלינו, זה פרק זמן והוא חייב היה להגיע, אחרת הראש שלנו לא ייצר חסינות מפני אתגרים הנוספים לבוא.

מודעות עצמית ורוחניות – השינוי הפנימי

כשאנחנו מתחילים תהליך של התפתחות רוחנית והעצמה אישית והתעוררות אנחנו נחשפים להשפעה על המחשבות שלנו, השפעה על המילים וכמובן כתוצאה מכך גם על המעשים שלנו והמציאות שאנו חיים בה. אנחנו נפסיק להסתכל על הכול בעין מאשימה ונפסיק לשאול את עצמנו "מה עשיתי למה זה מגיע לי" … "כמה זה עוד ימשך בצורה הזאת." אנחנו בעצם לומדים לקחת אחריות ולומדים שהכוח ליצירת המציאות שאותה אנחנו רוצים היא שלנו בלבד המפתח לשינוי המציאות שלנו אינו פשוט כלל.

צריך להבין את כל מה שקורה לנו בחיים הם השלכות של אמונות מחשבות מעשים שלנו ושלנו בלבד! והמציאות שכאן עכשיו אנחנו בנינו אותה בידיים שלנו ואנחנו לא יכולים להפנות את השינוי שאנחנו מחפשים למשהו אחר שיגיד לנו מה אנחנו צרכים לשנות בעצם, הבנה עצמית דורשת הקרבה והרבה עבודה קשה על עצמנו צריך לשבת בכל דרך שתרצו בכל מקום שתרצו ולהגיע לעומקים של הנפש על מנת להבין בעצמכם מה צריך לשנות בכם.

הכלי הזה של הרוחניות והעצמה שבעזרתו אנחנו בעצם מחוללים את השינוי בעצמנו הוא אישי, ואחר כך הוא סביבתי, המודעות הזאת מאפשרת לנו לראות ולהבין שלא רק אנחנו המבוגר האחראי של העולם, אלה שכל אחד אחר אחראי לחייו באותה מידה, האפשרות הקיימת אצלנו היא לנסות להעביר הלאה את מה שאתם מצליחים ללמוד על עצמכם, לספר את השלווה שמצאתם בנפש ובראש, שהמחשבות אינן מטרידות אתכן יותר וכן הצלחתם להתמודד עם השאלות הקשות והביקורתיות כלפי עצמכם, איך יכולתי לעשות זאת לעצמי? איך נתתי לעצמי להישאר איפה שלא טוב לי?

איך הגעתי לנקודות בחיים שגרמו כל כך הרבה להיפגע איך יכולתי לעשות זאת לעצמי? לא כולם ירצו התעורר ולהיות מודעים לעצמם ולקחת את החיים לידיים ולהגיד לעצמו שמה שרע אצלו בחיים הוא גרם לכך זאת ביקורת די קשה לעצמנו ולהכיר בכך זה קש ודורש מאתנו להבין שאנחנו כוח עצום ויש לנו אותו אינסופי ובכוח הזה השתמשנו לא נכון ופגענו בעצמנו פשוט להכיר בכך. זאת ההתחלה.

התפתחות רוחנית מודעות עצמית ומעצמה מתחילה משאילת שאלות, היא מתחילה במקום בו אנו עומדים כרגע לנוכח התשובות שאני מקבלת והבנה שזו לא האמת, שיש מעבר ויציאה לחיפוש מעמיק, חיפוש פנימי נכון שזוהי דרך לא פשוטה אבל התמורה מעניקה לכם כוח לשפר את חייכם, מעניקה לכם יכולת קבלה עצמית ושל האחר ודרכו מעניקה לכם את האפשרות להעצים את עצמכם ואת הסביבה שלכם כי אתם תהיו ממגנטים של אנרגיה טובה וסוחפת, ממקום של זרימה עם נסיבות החיים למקום של השפעה ושיפור חייכם וחיי הסובבים אתכם.

הכוח האינסופי בידיים שלכם, השתמשו בו נכון ולמטרות שלא יפגעו בכם! ❤

 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

תיעדוף משימות למשווק המתחיל – איך לקבוע סדרי עדיפויות

קורסים אונליין – מה אפשר ללמוד דרך המחשב בבית ולמי זה מתאים?

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button