הפרעות אכילה – טיפול עם דיאטה בשיטת NLP

הרבה אנשים מתמודדים עם הפרעות אכילה שונות ובקשיים בשמירה על דיאטה בריאה ומסודרת. בשימוש עם שיטת NLP ניתן לעזור ולטפל בבעיות השונות

סובלים מהפרעות אכילה? אל חשש! בשיטת NLP תוכלו לטפל בהפרעות האכילה שלכם בשילוב דיאטה בריאה ונוחה בשילוב עם טכניקות NLP רבות ואפקטיביות לטיפול בשורש הבעיה, בעיות רגשית והצורך הפנימי שאותו מנסה האדם לפתור בעזרת הפרעות האכילה ולשנות את היחס שלו לחלוטין כלפי אוכל.

בנוסף בשיטת NLP ניתן ללמוד כלים שיעזרו להתמיד בדיאטה מסודרת, בריאה ונכונה.
בNLP עובדים על הקשר בין צורת חשיבה להתנהגות אותה היא מייצרת וניתן לשנות צורת חשיבה אוטומטית וללמוד כלים ודרכים לשינוי אמונות והתנהגויות מגבילות, מזיקות ושליליות. העבודה בשיטת NLP היא בטיפול קוגניטיבי וטיפול התנהגותי במקביל המאפשר ליצור את השינוי בהרגלי האכילה תוך פרק זמן קצר יחסית.

טיפול בהפרעות אכילה ודיאטה בשיטת NLP:

בNLP ישנה נקודת הנחה כי לכל התנהגות ישנה כוונה חיובית ולכן כל התנהגות (כולל התנהגות שלילית) עונה על צורך פנימי כלשהו שלרוב הצורך עצמו והכוונה החיובית שלו נמצאים בלא מודע שלנו ולכן יש צורך בטיפול מקצועי על מנת להגיע אליו ולטפל בו. על מנת לטפל בהפרעת אכילה בצורה האפקטיבית ביותר יש לטפל בצורך הפנימי ובכוונה החיובית שלו תחילה ולאפשר מענה לאותה כוונה חיובית בצורה אחרת שלא תפגע בנו ותנתק את החיבור הרגשי החיובי או השלילי כלפי אוכל, במקביל לטיפול בהפרעות האכילה יש ללמוד דרך לשמור על אורח חיים נכון ובריא ולקבל כלים לשמירה על דיאטה מסודרת שעונה על צורך פיזי בלי תלות רגשית כלל.

טיפול בהפרעות אכילה בNLP:

הפרעות אכילה זהו שם כללי למספר הפרעות ובעיות רגשיות שלכולן מכנה משותף אחד- התעסקות מוגזמת באוכל. ההתעסקות הלא פוסקת באוכל היא התנהגות שנוצרת כמענה לכוונה חיובית ולצורך פנימי (כמו שהוסבר מקודם) אך צריך להבין שצורך זה והחיבור שלו לרגשות חיובים או שליליים כלפי אוכל נמצא כל כך עמוק בלא מודע של האדם ועל מנת לטפל בו יש להבין ולקבל כי לא ניתן להעלים לחלוטין את הצורך שגרם להפרעות אכילה אלא צריך למצוא וללמוד פתרון אחר ואפקטיבי שימלא את אותה מטרה חיובית שהצורך מייצג עבורנו ובמקביל לעזור למטופל להשתחרר מההתעסקות הלא פוסקת באוכל ולנהל תזונה נכונה ובריאה ולשמור על דיאטה מסודרת שלא מבוססת על קשר רגשי לאוכל אלא על צורך פיזי ובריאותי בלבד.
בנוסף בNLP יש מגוון רחב של טכניקות שעובדות על שינוי התייחסות ופרשנות של האדם כלפי הסביבה וכלפי סיטואציות שונות ואתן טכניקות יכולות לשמש גם כדי לשנות התייחסות כלפי אוכל מסוים או אוכל בכללי ולכן מאוד אפקטיביות בטיפול בהפרעות אכילה שונות או בהרגלי אכילה לא נכונים.

דיאטה בשיטת NLP:

הבסיס לדיאטה נכונה בשיטת NLP הוא שינוי התפיסה והייצוג של המטופל והרגשות החיובים או השלילים שלו כלפי אוכל.  לרוב האנשים שלא מצליחים להתמיד בדיאטה ובשמירה על אורח חיים בריא יש בעיות רגשיות המתבטאות בייחס שלהם כלפי אוכל, בעיות התמדה, חוסר מוטיבציה או שאורח החיים הלא בריא אותו הם מנהלים עונה להם על צורך פנימי וכוונה חיובית בתהליך זהה למה שהסברנו מקודם.
על מנת לטפל באותן בעיות (אפשרי שיהיו כמה בעיות במקביל שהתוצאה שלהן זהה ולכן יש צורך לטפל בכולן על מנת להצליח ולהתמיד בדיאטה) יש לטפל בכוונה החיובית שגורמת לנו להיכשל בשמירה על הדיאטה אך במקביל יש למצוא את החלק בנו והכוונה שכן רוצים להתמיד בדיאטה ולשמור על אורח חיים בריא ולטפח, להעצים וללמוד מאותו מקום שיטות ודרכים חדשות שנכונות לאותו אדם ולעזור למטופל  ללמוד שיטות התמדה וצריבת מטרה (צריבת מטרה היא טכניקה בNLP שעוזרת לנו לבסס מטרות בצורה נכונה מבחינת הציפיות, המשאבים, מדד ההצלחה, שיקולים אקולוגיים -התייחסות לסביבה וחגיגת "הצלחות קטנות").

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button