פנסיה נט – המדריך המקיף להשוואת קרנות פנסיה

פנסיה נט זו מערכת להשוואת קרן הפנסיה שונות. אולם לא לכולם היא מובנת ונוחה לתפעול. בואו להיעזר במדריך מפורט על איך להשתמש במערכת.

מערכת פנסיה נט הינה מערכת למדידה והשוואת תשואות בין האפשרויות השונות בבחירת קרן פנסיה, חברות מנהלות ותאגידים שולטים. במאמר זה נעבור בצורה מקיפה על דרכי השימוש במערכת וכיצד למדוד ולהשוות את קרנות הפנסיה השונות.

פנסיה נט- מושגים כללים

לפני שנסביר איך המערכת של פנסיה נט עובדת ונציג לכם מדריך הפעלה מפורט למערכת עצמה, נסביר ונפרט כמה מושגי מפתח בנושא כדי שתוכלו להבין יותר טוב במה מדובר. 

  • קרנות חדשות- קרנות שהחלו לעבוד מינואר 1995 והילך. הקרנות האלה יכולות לרכוש איגרות חוב עם שיעור תשואה שנתיות אפקטיביות במיוחד בשיעור של 4.86% על 30%  מנכסיהן. התוכנית פנסיה בקרנות אלו הן תכניות מקיפות. זאת אומרת שמלבד פנסיית הזקנה מקנה ביטוח זה גם כיסוי במקרה של מוות או נכות בתקופת העבודה.
  • קרנות כלליות- קרנות אלו יכולות לרכוש איגרות חוב מיועדות, מדובר בתוכנית בסיסית שכוללת פנסית זקנה אך ניתן במקרים מסוימים להוסיף ביטוח למקרי מוות או נכות.
  • קרן פנסיה ברירת מחדל- הינה הקרן שמשרד האוצר מינה ודמי הניהול בה הם הנמוכים ביותר.
  • דמי ניהול- חברות מנהלות של קרנות פנסיה חדשות זכאיות לדרוש דמי ניהול, החברה יכולה לנכות עד 6% מהתשלומים המופקדים.
  • תשואות –
1. תשואה כוללת
2. תשואה על סך ההשקעות
3. תשואה על אג"ח מיועדות
4. תשואה על השקעות חופשיות
5. איזון אקטוארי
6. תשואה דמוגרפית

פנסיה נט- הסבר על המערכת

בתוך המערכת של 'פנסיה נט' תוכלו לבחור איזה סוג דוחות רלוונטי לכם לראות ולהתמקד בהם לפי נושאים.

  • כשתבחרו בדו"ח 'תשואות' המערכת תציג בפניכם קודם כל נתונים של השוואת תשואות מצטברות מכל קרנות הפנסיה בנקודות זמן שונות, בהתבסס בכל פעם על אותה נקודת זמן ספציפית. אפשר גם לעשות השוואה דומה בין חברות מנהלות, תאגידים שונים או סוגי קרנות (הכול בהתבסס על תשואות מקרנות הפנסיה שבבעלותם). לאחר מכן המערכת תציג טבלה מפורטת על התשואה המצטברת של סוגי הקרנות שבחרתם, יתרת הנכסים שלהם, דמי ניהול והצבירה במהלך התקופה אותה בחרתם.

    אם תלחצו על 'פירוט' יפתחו לכם תרשימים וטבלאות המרכזים הכול על הקרן המבוקשת מהתקופה של השנה האחרונה. זה כולל מידע על משיכות, הפקדות, חלוקת הנכסים ומידע רלוונטי על התשואות. בטבלה המרכזית תחשפו לתשואה הכוללת עם כל היוצא מכך ובנוסף לתשואה הדמוגרפית. התשואה הפיננסית תוצג בטבלה שנייה בה תוכלו לראות את מרכיבי התשואה מאיגרת חוב המיועדת ואת התשואה מההשקעות החופשיות.
  • כשתבחרו בדו"ח 'השוואה למדדי שוק' המערכת תציג בפניכם תרשים תשואה של כל הקרנות למדדים נבחרים בפרקי זמן מגוונים ולנקודת זמן ספציפית. אפשר גם לעשות השוואה דומה בין חברות מנהלות, תאגידים שונים או סוגי קרנות (הכול בהתבסס על תשואות מקרנות הפנסיה שבבעלותם). לאחר מכן תופיע טבלה מפורטת על התשואה המצטברת של סוגי הקרנות שבחרתם.

שלבי תפעול המערכת

1. שלב ראשון- כניסה למערכת, בדף כניסה של פנסיה נט יופיע לכם כפתור 'כניסה למערכת' שיכניס אתכם הישר למחשבוני ההשוואה.

2. שלב שני- אחרי שנכנסתם למערכת יופיע לכם למעלה האפשרות לבחור איזה סוג של קרנות אתם מעוניינים לבדוק.

3. שלב שלישי- מתחת לבחירת הקרנות תופיע לכם האפשרות לבחור את תקופת הזמן הספציפית של הדו"ח אותו תרצו לראות.

4. פתיחת הדו"ח- לצורך הדגמה נציג את הקטגוריות מפתיחת הדוח של "כל הקרנות החדשות והמסלולים".

תחת הקטגוריות יופיעו לכם דוחות מפורטים על הקטגוריה שבחרתם.
בסוף הדו"ח המרכזי יופיע לכם דו"ח קצר יותר, מעין סיכום כללי על הנושאים הנבחנים. 

סיכום 

המערכת של פנסיה נט מאוד ידידותית למשתמש ונוחה לתפעול. ניתן להשוות בעזרתה בין קרנות הפנסיה השונות המוצאות בשוק, בין חברות הביטוח השונות ובין התאגידים והכול עם השוואה מול מדדי השוק. ללקוחות של קרנות הפנסיה השונות ולמעוננים כדי לבדוק את ההשוואה על מנת לבחור את מסלול קרן הפנסיה המשתלם ביותר. בעזרת פנסיה נט ניתן לראות את ההיסטוריה המתועדת של הקרנות השונות, התאגידים בתחום הביטוח וחברות הביטוח השונות.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

לידים לעסקים – הדרכים הכי טובות לייצור לידים והמחיר הממוצע לליד

זכיינות | רכישת זכיינות מומלצת שתוכלו להרוויח ממנה בלי לצאת מהבית

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button