המלצות לסדרות החמות של YES

המלצות לסדרות הכי חמות שכבשו את שנת 2022 ועלו לשלב אחד יותר משאר השנים אז מה הכי כדאי לראות ומה לא כדאי לנו לפספס

המלצות לסדרות החמות של YES איזה סדרות לא כדאי לנו לפספס איזה המלצות לסדרות הן הכי טובות וכל מה שלא כדאי לנו לפספס השנה ומה עוד מחכה לנו בהמשך המשיכו לקרוא על המלצות לסדרות הכי מעניינות. ההמלצות לסדרות הכי חמות של שנת 2023:

Trigger Point/נקודת פיצוץ

אחרי משחקם יוצא הדופן בסדרה "בשירות החוק" ויקי מקלור ואדריאן לסטר, חוזרים למסך עם עוד סדרה יוצאת דופן, מרתקת, מרגשת ומלאת אקשן ועניין. לאנה וושינגטון (ויקי מקלור) וג'ואל נוטקינס (אדריאן לסטר), יוצאת צבי, שירתו באפגניסטן, הם שני קצינים בחוליית חבלנים בלונדון. מסע טרור קיצוני וקטלני יוצא לדרך והשניים מתמודדים עם איום שירתק אתכם לטלוויזיה.

שישה פרקים של לא מעט אבדות, התמודדות עם חוליה שאין לה לא דין ולא דיין ועושה כל שביכולתה לפגוע ולהוציא כמה שיותר פיגועים נוספים ומאתגרים לפועל. כל מטען חבלה שנמצא, כלל אתגר, כלל חשיבה מחוץ לקופסה ולאנה (מקלור) נאלצת לבחור בין חיים למוות, לא פעם.

העלילה מפתיעה ולא ניתן לצפות מראש מה הולך להתרחש ברגע הבא ומי עומד מאחורי כל הפיגועים ובעיקר, מה הסיבה לקטל הקיצוני.

מותחן אקשן בריטי יוצא מין הכלל המשלב בתוכו, לא רק את סיפור הקבוצה הקיצונית שכל מטרתה הרס והרג, אלא גם את ההתמודדות הנפשית של לאנה כמפקדת חוליית החבלנית. את העצב, הבדידות, האבדות שבדרך והערפול לגבי מי עומד מאחורי כל ההרס בלונדון בכלל ובחייה בפרט.

ריקוד האש

סדרת דרמה ישראלית מעולה, כתבה וביימה רמה בורשטיין, בכיכובם של יהודה לוי, מיה עיברין, נועה קולר ועוד לא מעט שחקנים מוכשרים. הסיפור מתרחש בקהילה חרדית בטבריה ועוקבת אחר פייגי בת ה – 18 (עיברין). פייגי יתומה מאב ואמה (נועה קולר) סובלת מבעיות נפשיות לא קלות המשליכות על פייגי שגם סובלת מנטיות אובדניות וניתוק סביבתי.

פייגי משתדלת לא להראות וגם לא לראות את האמת מסביבה ואין לה כל רצון לזיווג, כמו שאר חברותיה ללימודים שממתינות לשידוך הנכון.

הרב נתן (לוי), היחיד שמצליח לגעת בליבה, הוא היחיד שלא מוותר לה ומוכיח לה שהוא רואה אותה והיא לא שקופה. היחס והאכפתיות של הרב נתן לפייגי, שובה את ליבה אך כבוד הרב נשוי לאישה מקסימה ויש להם בן משותף. הרב לוקח את פייגי תחת חסותו, מעסיק אותה במפעל בו הוא מעסיק נשים בעלות בעיות נפשיות וגם בביתו שתסייע לאשתו. הוא מבין כי יש עדיין לא מעט נשים שזקוקות לעזרתו בקהילה ולאור העובדה כי בעבר היה רב לנשים, הוא בוחר לשוב לעמוד לשרותן.

סדרה מרגשת על אהבה, אשליה, ייאוש, מוות והמון תקווה שמובילה בסופה לשמחה גדולה.

פאודה

בעונה הרביעית, פאודה מעבירה להילוך חמישי והסדרה פותחת את עונתה בחטיפתו של קפטן איוב (איציק כהן) לא פחות מלבנון. לבנון זה ג'לג'וליה והעלילה שזורה באקשן, אומץ שמגלה דורון, הלוא הוא ליאור רז, השחקן יוצא הדופן שדוהר בעקבות איוב לעומקי לבנון, בעוד הוא תחת מרדף לעצירתו.

לעונה החדשה מצטרפת השחקנית הישראלית, ענבר לוי בתפקיד שני רוסו, לוחמת חדשה בצוות שהתחילה את דרכה בהוליווד ושיחקה בלא מעט סרטים וסדרות כגון "לוציפר".

עוד תוספת מרשימה לקאסט, לוסי איוב בתפקידה של מאיה, אחותו של עומאר, צעיר שהצטרף לקבוצת המחבלים הלבנונים האחראים לחטיפתו של איוב. יש עוד לא מעט שחקנים מעולים שצורפו לעונה החדשה שעושה רושם שתשאיר את כולנו מרותקים למסך ומצפים בקוצר רוח לפרק הבא.

על הספקטרום

שלושה צעירים, בסוף שנות העשרים שלהם, חולקים יחד דירת שותפים ברמת גן. נשמע כמו התחלה של סדרה קלילה, אך בניגוד לסדרות על שותפים נורמטיביים, שלושת הצעירים האלו מאובחנים על הספקטרום האוטיסטי.

הסדרה מראה את החיים מנקודת מבטם הייחודית של רון, עמית וזוהר ונותנת ייצוג מרשים לכל גווניו של הספקטרום. הסדרה משלבת אוטיסטים ממגוון רמות של הספקטרום ועוקבת אחר תפקודם. שכן ידוע שהמרחק בין האי קיו שלהם להתנהגות, לעיתים היא מרחק שנות אור. ההסתכלות שלהם על החיים היא מכיוון חיובי, הם לא רואים אם עושקים אותם, אם לא שילמו, אם דוחים אותם, הם לגמרי באופוריה של החיים עד שמישהו מפוצץ להם את הבועה.

רוב הסדרות שראיתי היו על ילדים על הספקטרום, הסדרה הזו מרחיבה אופקים ומביאה לקדמת המסך את ילדי הרצף האוטיסטי כשהם בוגרים ועם לא מעט אתגרים.

בחברה למרות השונות שלהם

בית הדרקון

סדרת בת של "משחקי הכס" המבוססת על ספריו של ג'ורג' ר.ר. מרטין. הסדרה עוסקת בתקופת שלטונו של המלך ויסריז טארגאריין הראשון, 200 שנה לפני אירועי "משחקי הכס" ומגוללת את התחלת הסוף בבית טארגאריין.

משפחת טארגאריין מחזיקה עשרה דרקונים ושולטת ביד רמה על כל היבשת. ממלכה הדואגת לשלום המלכה ההרה שעוד רגע כורעת ללדת והאם סוף סוף יהיה יורש שירגיע את המלך וימשיך את שושלתו. הנסיכה ראינירה, ביתם היחידה של המלך והמלכה ששרדה מכל הלידות הכושלות של המלכה, עומדת בראש העלילה יחד עם דיימון טארגאריין, אחיו הצהיר והסורר של המלך, המנהל עבורו את המשמר.

הסדרה מעלה הילוך לאט ובטוח ועם הזמן אנחנו מגלים כי העלילה מתרכזת בראיינירה וממנה הלאה. המראה שלה רוכבת על גב הדרקון, מחדד עבורנו את עוצמת כוחה ויכולותיה שלבטח ילכו ויתעצמו בפרקים הבאים. אך האם כוחה יהיה הגורם המכריע להכתרת כיורשת העצר?

ד"ר מוות

מיני סדרה מעולה בכיכובם של אלק בולדווין, כריסטיאן סלייטר וג'ושוע ג'קסון. הסדרה בת שמונה פרקים מבוססת על סיפורו האמיתי של ד"ר כיסטופר דאנץ' (ג'ושוע ג'קסון), שב – 2017 נשפט לכמה מאסרי עולם בארה"ב. רופא מנתח מוכשר וכריזמטי, פוגע במנותחים שלו במקום לסייע להם ועושה רושם שאין בכוונתו לעצור. שני רופאים, הנדרסון וקירבי (בולדווין וסלייטר), יוצאים למרדף אחרי ד"ר דאנץ' כדי להשיג כמה שיותר הוכחות לכישלונותיו ולפגיעות הקשות שנגרמו למטופלים שעברו תחת ידיו המנתחות.

בין הנזקים שהצליחו להוכיחם, קטיעת מיתרי קול, ברגים מיותרים בעמוד השדרה, חורים בוושט. המאבק הממושך לעצור את דאנץ' מוליד רגעים בהם דאנץ' מוצג כפרפקציוניסט עם בעיית אגו שמובילה אותו לתחושת אלוהות, במיוחד לאור העובדה כי חונך על ערכים דתיים, עם אב קשוח ואח הישגי. הבעיה היא שככל שכשל יותר, כך גבר בו הרצון העז להמשיך ולפגוע במטופליו.

משחק יוצא דופן של אלק בולדווין וכריסטיאן סלייטר במאבק לעצור את הנגע הרע ולהיות נאמנים לשבועתם כרופאים שהם מככבים.

רצח בשטיפת מוח

סדרה בסגנון הפשע האמיתי, סוחפת בת שישה פרקים המגוללת את סיפור הרשעתם של שישה בני אדם, לאחר שהודו ברצח קשישה בשם הלן וילסון בשנת 1985. השישה היו חפים מפשע וסדרת הדוקו מציגה את אחד ממקרי הזיכוי הכי דרמטיים בארה"ב. פרשת אונס ורצח מזעזע של סבתא בעיירה קטנה בנברסקה ושישה בני אדם שהורשעו על לא עוול בכפם.

לזירת האירוע הגיעו שני פקחי משטרה, סמל, המפכ"ל, השריף והתובע המחוזי ומי שלקח פיקוד על האירוע היה ביל פיצ'גרלד שהתחיל לגשש באפלה, בלי שום ידע ברפואה, שהייתה קריטית למציאת האשם או אשמים.

בנוסף כל מיני עדויות שלא נתנו עליהם את הדעת, נפלו על אוזניים ערלות והחקירה הלכה לכיוון הלא נכון. בזמן הרצח טרם נבדק הדנ"א ורק לאחר לא מעט שנים, שני עשורים, הבדיקה הוכיחה מעבר לכל ספק כי ששת המורשעים לא נכחו במקום הרצח. אחת מסדרות הדוקו פשע הטובות ומשובחות ביותר שלא ניתן להישאר אדישים אליה והופכת את הבטן.

 

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

איך להתמודד עם עייפות בחמישה דרכים?

בולען נפער בנתיב הימנים באיילון דרום

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button