טיפול פסיכולוגי – טיפול NLP. מה ההבדלים בניהם ואיך לבחור?

טיפול פסיכולוגי וטיפול בNLP הן שתי טיפול שונות המסייעות למגוון של מצוקות רגשיות. בואו ללמוד מה ההבדלים בניהן ואיך לבחור מה יותר מתאים לכם.

טיפול פסיכולוגי, טיפול NLP (נלפ) ועוד מגוון רחב של שיטות טיפול רגשיות שונות.
יש היום כל כך הרבה שיטות טיפול שזה יכול לפעמים לבלבל את האדם המעוניין בקבלת טיפול ולהציב אותו במצב שהוא לא מבין מה זה מה ואך בוחרים. בשביל זה אנחנו פה להסביר לכם מהי כל שיטת טיפול, מה מציעים בה, למי היא מתאימה ומה ההבדלים בניהן.
השלב הראשון והבסיסי בכל קבלת טיפול שהיא זה ההכרה של האדם כי ישנה בעיה וצריך לטפל בה. אדם שאינו מעוניין לקבל טיפול ואינו רוצה עזרה לא יוכל לקבל עזרה כנה ומלאה ולעבור שינוי אמתי שיחזיק לאורך זמן גם אם ינסו לכפות עליו את הטיפול בכוח. לכן השלב הראשון תמיד יהיה להודות שמשהו אינו כשורה. 

מה זה טיפול פסיכולוגי?

טיפול פסיכולוגי סטנדרטי הוא טיפול שיחתי עם איש מקצוע אשר למד תואר שני בפסיכולוגיה קלינית. טיפול פסיכולוגי יכול לעזור להקל על מצוקות רגשיות, לחצים, טראומות, צמתי דרכים בחיים, משברים, התמודדות עם אובדן ושכול, עזרה בהתמודדות עם בעיות פסיכיאטריות ועוד. 
לרוב בטיפול פסיכולוגי סטנדרטי המטפל יאבחן את המטופל אך יכווין אותו להבנות ולפתרונות בעצמו. תהליך זה עשוי להיות ארוך ולהימשך לאורך תקופת זמן ארוכה של כמה חודשים ולפעמים אף כמה שנים. הטיפול ארוך יותר כיוון שהוא מתייחס לתהליכים רגשיים הממשיכים לקרות לאדם ביומיום שלו ובשגרה. 

מה זה טיפול NLP? 

נלפ היא שיטה לטיפול תכנות נוירולוגי לשוני. הטיפול ממוקד בעיה ובדרך כלל טיפול בNLP אינו מצריך יותר מכמה פגישות בודדות. בנלפ משתמשים במגוון רחב של טכניקות שונות לתכנות נוירולוגי של פרשנות לסיטואציות שונות.
טיפול בNLP יכול להיות אפקטיבי במקרים של קונפליקטים, טראומות, פוביות, התמכרויות, בעיות ביטחון עצמי, בעיות זוגיות, בניית תקשורת מקרבת עם ילדים, הרגעה, לחצים רגשיים ומשברים שונים. ההבדל המשמעותי והיתרון של טיפול NLP הוא האפקטיביות שלו בפרק זמן קצר מאוד. 

אז איך יודעים מה מתאים למי?

במקרה שאתם מחפשים טיפול ומרגישים כי יש לכם בעיה יותר ממוקדת ואתם לא זקוקים לליווי רגשי אלא לפתרון מידי ולשינוי יעיל ומהיר בנושא מסוים עדיף לפנות לטיפול NLP. במידה ואתם מרגישים כי יש לכם קשיים מתמשכים יותר ואתם מעוניינים בליווי רגשי והכוונה לאורך זמן עדיף לפנות לטיפול פסיכולוגי. שתיהן שיטות טיפול מדהימות ואפקטיביות שיכולות לשנות את חייכם ולשפר אותם בצורה משמעותית. אם אתם מרגישים שיש לכם בעיה רגשית שאתם לא מצליחים להתמודד אתה לבד אין שום סיבה שתסבלו ואיכות חייכם תיפגע, תיגשו לקבלת טיפול מתאים.

בכל שיטת טיפול שתבחרו בין עם טיפול פסיכולוגי, טיפול NLP (נלפ) או שיטה אחרת, חשוב להקפיד למצוא מטפל מקצועי, רגיש, אמפטי ומבין שתרגישו שיש לכם חיבור וכימיה אתו.
אתם הולכים לפתוח את הלב ואת החלקים הכי כואבים, רגישים וקשים שלכם בפני אדם זר. זה אף פעם לא דבר קל לכן חשוב להקפיד שהמטפל מתאים לכם ושאתם מרגישים אתו בנוח. תבדקו גם נושאים כמו מיקום גאוגרפי והאם המטפל נמצא במקום שאפשרי לכם להגיע אליו, כמה המטפל גובהה לטיפול והאם זה סכום שאתם חושבים שתוכלו לעמוד בו כרגע.
רצוי לא לפסול קבלת טיפול על סמך מיקום ומחיר אבל במקרים מסוים אלו נושאים שכדאי לבדוק מבעוד מועד.

להישאר להתמודד לבד עם קשיים שפוגעים בכם זה לא רעיון מומלץ וסביר להניח שגם אם אתם חושבים שאתם יכולים לטפל בעצמם לבד ולא צריכים עזרה אין לכם את אותם כלים, ניסיון והכוונה שיש למטפלים המקצועיים.

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button