Stray המשחק שייקח אתכם להרפתקה בתור חתול

Stray משחק ההרפתקאות החדש הוא משחק העוקב אחריי הרפתקאותיו של חתלתול ג'ינג'י שמנסה לחזור הביתה בדרך הוא ייאלץ לרוץ, לזנק.

Stray משחק ההרפתקאות החדש הוא משחק העוקב אחריי הרפתקאותיו של חתלתול ג'ינג'י שמנסה לחזור הביתה בדרך הוא ייאלץ לרוץ, לזנק. ליילל ולישון בעודו מתהלך בעיר עתידנית אפלה הנשלטת בידי רובוטים. התוצאה היא משחק קצר אך מקסים שישאיר רושם בעל משמעות רבה על כל מי שישחק בו.
כאשר הוכרז המשחק
"Stray" אי שם בשנת -2020 הוא משך את תשומת הלב של הרבה מקהילת גיימרים, ובצדק.

הרעיון נשמע פשוט: אתם משוטטים כחתלתול ג'ינג'י ברחובות עיר סייברפאנק מהעתיד שנראית כמו לוס אנג'לס האפלה כפי שהוצגה בסרט "בלייד ראנר". שנתיים לאחר מכן, המשחק הראשון מאת BlueTwelve Studio אישר על הציפיות. משחקיות דרך נקודת מבטו של חתול עשויה להישמע כמו סתם עוד גימיק חולף, אבל ההבדל הזה משנה לחלוטין את המשחקיות

כאמור, ב-"Stray" אתם משחקים בדמותו של חתלתול ג'ינג'י חסר שם שמשוטט יחד עם שאר אחיו החתלתולים בטבע, אך ברגע אחד של חוסר מזל אתם מוצאים את עצמכם לגמרי לבד בתוך ביוב, רחוק מאחים שלכם החתולים. על מנת שתצליחו לצאת חזרה אל העולם החיצון, עליכם למצוא את דרכם בתוך “city of the dead”, עיר תתקרקעית אפלה, מוארת באורות ניאון. המתאפיינת שסמטאות מלוכלכות אשר אינן ראויות למגורי אדם ובהחלט לא למגורי החתלתול החמוד.

התושבים היחידים של העיר הנטושה הם רובוטים אשר מתגלים כטובי לב, שמסתתרים בלב העיר מפני ה-"Zurk", מדובר ביצורים קטנים ורעבים במיוחד שמסוגלים לעכל מתכת. האנדרואידים האלו מאמינים כי השמיים הכחולים הם לא יותר מאגדה, ושהעולם החיצון מזוהם ומסוכן. החתול מצליח לשנות את כל קו המחשבה שלהם על העולם שסביבם.

במסעותיו החתלתול פוגש את B-12, שהוא רחפן רובוטי קטן, המשמש כנושא הכלים של החתול וכמתורגמן דבר המאפשר לו להבין את שפתם של הרובוטים. במהלך המשחק עליכם גם לאסוף את "הזיכרונות" של B-12, שירמזו לכם איך התדרדר העולם למצב שבו הוא נמצא.

הסיפור ממש לא מסובך העלילה לא מוגשת לנו בצורה ברורה, זאת מכיוון שאנחנו חתולים וחתולים לרוב לא מתעניינים בדברים מהסוג הזה. לעתים שאר הדמויות במשחק מוסרות לנו מידע ולעתים סתם מספרות לנו על עצמן. עולם המשחק קטן יחסית אך מלא בהרפתקאות, ומלא בהמון פרטים שהופכים אתו לחוויה סוחפת במיוחד.

המשחק הוא דוגמה נהדרת לבניית עולם ולעיצוב שלבים: הדירות אליהן אתם נכנסים מלמדות על הדיירים הקודמים שגרו בהן; כל אחד מהרובוטים בעל אישיות ייחודית רק לו. כחתול, באפשרותכם לעזור לרובוטים במגוון משימות: למשל, לעזור לרובוסבתא חביבה לסרוג סוודר מחוטי חשמל או לאחד בין שני רובוטים שהלכו לאיבוד.

המשחק גם רומז לכם לאן אתם צריכים להתקדם, בין אם באמצעות שרשרת נורות מהבהבות מעל הסמטאות, שלטי הניאון או זמזום המצלמות שעוקבות אחריכם. במקום שמישהו יעצור אתכם ויצביע על אבן הדרך הבאה, המסע תמיד מרגיש עצמאי לחלוטין

המשחק משתייך לכמה ז'אנרים, המשתנים בין שלב לשלב ובין משימה למשימה. בחלקו זהו משחק אקשן לכל דבר כאשר עליכם לברוח מהיצורים הקטלניים שרודפים אחריכם בהמוניהם, או לעבור דרכם תוך נקיטה באמצעי זהירות לפעמיים זה משחק פאזלים, בו אתם נדרשים לפתור חידות קלילות שנמצאות סביבכם.
בחלקים אחרים זהו משחק פלטפורמה, כאשר החתול מקפץ בין קומות העיר באופן מאוד אופייני לחתולים, המשחק יאפשר לכם תנועה חופשית באופן מסוים, אבל אי אפשר לקפוץ כמה שרוצים. עליכם לעמוד בנקודה וזווית מסוימת ולהמתין שיופיע המקש "X" על המסך (או מקש רווח, למי שמשחק ב-PC). זאת משום שחתולים לא ממש נוהגים לנתר ללא הרף, אלא לרוב מזנקים בתכנון ומחשבה מוקדמת ממקום למקום.

ב-"Stray", מפתחי המשחק שמו דגש רב על האותנטיות בחוויה החתולים למשל, ניתן להשחיז ציפורניים על שטיחים, וילונות וקירות, להכניס את הראש לתוך שקית נייר ואז לנסות להשתחרר ממנה. אפשר גם להפיל כדים ובקבוקים עם כף היד החתולית שלכם, כפי שחתולים מאוד אוהבים. במסעותיו, החתלתול מוצא פינות רכות ונעימות, בהן תוכלו לתת לו לנוח קצת. ויש אפילו כפתור מיוחד שתוכלו ליילל אתו.

לעוד נושאים שיכולים לעניין אותך:

Tiny Tina’s Wonderlands

Blue Reflection: Second Light

עלול לעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Back to top button